Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (46)
Пошуковий запит: (<.>U=Э37-422.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Шелудченко О. Т. 
Месіанські ідеї монотеїстичних релігій : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.11 / О. Т. Шелудченко; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди НАН України. - К., 2002. - 21 c. - укp.

Розглянуто роль месіанських уявлень, яку вони відіграють у процесах духовного засвоєння суспільної трансформації, оновлення засад людського буття в світі. Здійснено пошук категорій спільності, ліній збігу основних уявлень про фундаментальну структуру релігійної свідомості. Зроблено висновок, що месіанство є категорією релігійної свідомості в монотеїстичних релігіях, за допомогою якої вона рефлексує невідповідність історично посталих форм суспільного життя його новим духовно-практичним засадам. Висунуто тезу, що завдяки існуванню цієї категорії суспільна свідомість (однією з форм якої є релігія) здатна осягнути необхідність входження в нову систему уявлень, остаточного відокремлення від минулого, але зі збереженням минулого досвіду освоєння світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э36-422.3 + Э37-422.3 + Э38-422.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лукашенко А. І. 
Есхатологічні очікування та їх вплив на формування суспільства сучасного типу: Європа, Другий осьовий час (XV - XVII ст.) : монографія / А. І. Лукашенко. - К. : КиМУ, 2012. - 171 c. - Бібліогр.: с. 154-[172] - укp.

Проведено теоретичне узагальнення та виконано наукове завдання, яке полягає у висвітленні впливу есхатологічних очікувань на транформаційні процеси в Європі. Розкрито витоки есхатологічних очікувань у Західній Європі, які засвідчені пророцтвом Іоанна Богослова та були інструментом впливу Церкви. Проаналізовано роль очікувань кінця світу у формуванні засад модерного часу. Обгрунтовано вплив есхатологічних очікувань на формування сакрального типу державної влади на теренах Східної Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)43-725 + Э37-422.3 + Э37-220.914

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вітюк І. 
Страх перед смертю як передумова есхатологічних візій / І. Вітюк // Укр. полоністика. - 2015. - Вип. 12. - С. 3-10. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зроблено спробу проаналізувати проблему смерті й усвідомлення власної смертності у філософській і релігійній традиції. Осмислення проблеми смертності розглянуто як чинник виникнення і становлення есхатологічних вчень релігійного та нерелігійного характеру. Особливими формами есхатологічних візій сучасності є есхатофобія й есхатоманія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6 + Э37-422.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ващенко В. В. 
Малі есхатології великих постатей модерну: психогенеалогія "останніх часів" Ф. Ніцше, З. Фройда, М. Грушевського / В. В. Ващенко. - Дніпро : Акцент ПП, 2022. - 170 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Психоісторик Володимир Ващенко досліджує спільні стратегії конструювання інтелектуальних та медичних біографій трьох знакових представників доби Модерну - Ф Ніцше (1844 - 1900), 3. Фройда (1856 - 1939) та М. Грушевського (1866 - 1934), які радикально переформатували чинне поле європейської гуманітаристики у критичних пунктах філософії, психології та історієписання. Цей радикальний модерністський "гуманітарний проект" було реалізовано ними на межі століть (з 1882 до 1904 рр.) у просторі специфічної релігійності - т. зв "малих есхагологій" - п'янкого вибухового "коктейлю" з "уламків" традиційних сакральних гранд-наративів, "наукових" теорій XIX ст і болючих сюжетів власного екзистенційного досвіду пережитих смертей близьких. Спільний кумулятивний заряд "«малих есхатологій" приводився у дію текстами "нових одкровень" епохи Fіп-dе-Sіесle й підривав традиційну "патріархатну ідеологію". Поява текстів "нових одкровень" трьох знакових персонажів цієї книги виростала з їх персональної кризи - "креативної хворо", пов'язаної з трансгенераційною травмою - тугою за втраченим батьком й не завершеною "роботою скорбот". За абстрактною "смертю Бога""«Отця і Сина") у Ф Ніцше, "вбивством батька сином" ("едіповим комплексом") у 3. Фройда чи бунтом проти "історії як різновиду батьківської генеалогії" (родини Романових) у М. Грушевського стояли трагічні родинні "смертельні історії" з їх фатальними датами і хронологіями "Прив'язка" до цих дат і складала "нумеролегію" "останніх часів" "малих есхатологій" німецького філософа, австрійського психолога й українського історика. Спираючись на теоретичні досягнення у галузі психогенеалогії, насамперед, концепти "синдрому предків" та "ювілейних реакцій" - вивчаються механізми «числової прив’язки", "фіксації" та програмування "останніх часів" (метафізичних та біографічних) трьох великих постатей Модерну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-422.3 + Ю21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863053 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського