Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Э37-573$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Яковина О.  
Благовіщення та образ Богородиці в церковній традиції і в поемі Тараса Шевченка "Марія" / О. Яковина // Слово і Час. - 2010. - № 3. - С. 39-46. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто один з найбільш проблематичних для наукового аналізу творів Т. Шевченка - поема "Марія". Мотивацію твору розкрито у двох основних контекстах: містичному й соціальному. Проаналізовано адекватність постатей євангельського тексту та образів поеми Т. Шевченка. Поет використовує аналогію як засіб для показу переходу від свідомості психологічного до свідомості духовного. Виявлено метафізику поетичної думки самого Шевченка та метафізику мислення головних героїв твору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-573 + Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кметь І. 
Під твою милість... Образ Божої Матері в українській апокрифічній традиції : монографія / І. Кметь; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : ЛНУ ім Івана Франка, 2020. - 312 c. - Бібліогр.: с. 277-310 - укp.

Наведено своєрідність образотворення Божої Матері у світлі фольклорно-апокрифічних зв'язків. Проаналізовано великий пласт історіографічних, джерельних матеріалів з цієї проблематики. Розроблено власну методику дослідження - вивчення образу Божої Матері як "поетичну біографію героя” на основі аналізу відображених в апокрифіці важливих подій у житті Богородиці. Розкрито семантику образу Божої Матері в українській народній культурі. Обгрунтовано, що сутність Богородиці як героя апокрифічної словесної традиції (в сюжетах народних легенд, духовних пісень, колядок) виявляє себе в аспектах богообраності, материнського покликання, заступництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-694 + Э37-573

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847476 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського