Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (67)
Пошуковий запит: (<.>U=Э377.109(4УКР)-503$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Матійчин І. М. 
Паралітургійна спрямованість василіянської пісенності / І. М. Матійчин // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Мистецтвознавство. - 2014. - № 2. - С. 57-63. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто переважаючу паралітургійність василіянської духовнопісенної творчості на всіх етапах її розвитку. Літургійний аспект духовної пісенності пов'язується в греко-католицькій традиції з широким застосуванням так званого "всенародного співу" у церкві. Виявлено вплив василіянської пісенності на розвиток духовної пісні інших християнських конфесій в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313 + Э377.109(4УКР)-503.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937:Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Трегубенко Т. М. 
Українські церковні музичні осередки кінця XVI–XVIII ст.: особливості формування та діяльності : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. М. Трегубенко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2020. - 20 c. - укp.

У роботі вперше проведено комплексний аналіз формування та діяльності українських церковних музичних осередків кінця XVI — XVIII ст. Запропоновано новий міждисциплінарний вектор дослідження української церковної музики з використанням джерел і методології в галузі історії, літературознавства та мистецтвознавства. Розкрито специфіку діяльності музичних осередків на Лівобережжі та Слобожанщині і форми побутування церковно-музичних центрів на землях Правобережжя та Західної України. Реконструйовано діяльність музичних осередків при Київській митрополичій кафедрі та Переяславській архієрейській резиденції. Досліджено вплив української духовної музики на російську культуру, особливості діяльності українських церковних півчих і композиторів в столичних містах та архієрейських резиденціях Російської імперії. Доведено, що найпотужнішою за кількістю видань музичного змісту була друкарня Києво- Печерської лаври; важливою особливістю Почаївського осередку було започаткування друку пісень паралітургійного характеру, які виходили як самостійними збірками, так і додатками до різних видань релігійного спрямування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-503.11 + Э377.109(4УКР)-503.11 + Щ318.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445862 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського