Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Э377.109(7СПО9=УКР)-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Тарасов И. 
Украинская греко-католическая церковь в США: история и современность / И. Тарасов. - Киев. - Каменец-Подольский : Свято-Успен. Киево-Печер. Лавра : Зволейко Д. Г., 2016. - 150 c. - Библиогр.: 78 назв. - рус.

Освещен исторический путь Украинской Греко-Католической Церкви (УГКЦ) в США с начала ее существования до наших дней, взаимоотношения УГКЦ с другими конфессиями, в частности с Римо-Католической и Православной Церквями. Дана оценка современного состояния УГКЦ в этой стране с точки зрения православного исследователя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(7СПО9=УКР)-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Hnidyk I. 
Formation of Greek Catholic Church organizational structure in United States: parishes as centers of national and cultural life of Ukrainian emigration (1884 - 1914) = Формування організаційної структури Греко-Католицької Церкви у США: парохії як центри національного та культурного життя української еміграції / I. Hnidyk // Hist. and Cultural Studies. - 2017. - 4, № 1. - С. 9-14. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Досліджено початковий етап становлення Греко-Католицької Церкви у США. Проаналізовано загальні риси, особливості, труднощі та обставини процесу організації парохій. Характерно, що нові парохіяльні осередки створювалися доволі швидко. Цей процес зумовлений широкими територіальними межами розселення української еміграції. Відповідно, кожна група прагнула мати свою парохію, оскільки добиратися до найближчої в іншому містечку було доволі складно. З огляду на історіографічні розбіжності щодо датування організації парафій і будівництва церков запропоновано додаткові критерії для комплекснішого дослідження зазначеної проблематики. Увагу звернено на статистику, географію, хронологію та динаміку процесу організації головних парафій, загальну кількість церков, священиків та парохіян упродовж різних етапів. Здійснено порівняльну характеристику на основі наявної історіографії та архівних джерел, які надають змогу реконструювати особливості діяльності парохіяльних осередків і головні організаційні проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(7СПО9=УКР)-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Богачевська-Хомяк М. 
Громада - єпископ - Церква. Константин Богачевський і становлення української католицької митрополії в США / М. Богачевська-Хомяк; Пер.: Р. Скакун; Український католицький університет. - Львів : Укр. католиц. ун-т, 2021. - 519, [4] c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Висвітлено життя та діяльність Константина Богачевського (1884 - 1961) - другого єпископа, призначеного Апостольською столицею для опіки над українцями - греко-католиками у США, і першого митрополита створеної в 1958 р. Філадельфійської митрополії. Обійнявши управу над фінансово збанкрутованою емігрантською Церквою, він зумів перетворити її на самодостатню інституцію, що в 1990-х pp. змогла надати велику допомогу Церкві в Україні у період її відродження після довгих десятиліть підпілля. Попри величезні заслуги на ниві розбудови українських освітніх і культурних інституцій на еміграції, Богачевський мусив пройти крізь запекле протистояння з американсько-українською громадськістю, обстоюючи незалежність Церкви від політично обумовленого зовнішнього втручання і протидіючи внутрішньому розбратові та розкольницьким тенденціям. Поступово подолавши недовіру з боку власної пастви, він став однією з найавторитетніших постатей української еміграції, залишивши своїм наступникам широку мережу парафій і католицьких шкіл, кілька коледжів, семінарію та Український музей у Стемфорді. Основана на обширному матеріалі з українських, американських і ватиканських архівів, ця книжка змальовує яскравий портрет митрополита Богачевського як людини й релігійного діяча та розкриває специфіку церковного життя й соціальних відносин в українській еміграції у США в першій половині XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(7СПО9=УКР)-3-028 Богачевський К.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського