Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Книжкові видання та компакт-диски (70)
Пошуковий запит: (<.>U=Э38-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Бойцова Е. Е. 
Ислам в Крымском ханстве : Моногр. / Е. Е. Бойцова. - Севастополь : НПЦ "ЭКОСИ-Гидрофизика", 2004. - 160 c. - Библиогр.: с. 133-148 - рус.

Впервые в отечественной историографии представлен комплексный анализ основных этапов и методов исламизации в Крымском ханстве. Показана роль ислама в формировании и консолидации крымскотатарского этноса. Выделены и персонифицированы устойчивые образы индивидуальности в религиозных воззрениях, национальных традициях и обрядах крымских татар во второй половине XV - конце XVIII вв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)4-7 + Э380.9(4УКР-6КРМ) + Э38-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мусаві-Малекі Ахмед 
Ислам и диалог между цивилизациями / Мусаві-Малекі Ахмед // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 3-4. - С. 11-12. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-3-019

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Бучма О. В. 
Іслам в умовах глобалізації / О. В. Бучма // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 3-4. - С. 23-28. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Семчинський К. В. 
Проблеми війни у працях мусульманських мислителів ХХ століття / К. В. Семчинський // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 3-4. - С. 43-49. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-116.11 + Э38-36,088

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Шестопалець Д. В. 
"Ал-Джаваб ас-сахих" Ібн Теймійї як твір полемічної літератури та джерело з історії ісламо-християнських стосунків ХІІІ - ХІV ст. / Д. В. Шестопалець // Сходознавство. - 2007. - № 37. - С. 166-181. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-34-019.72,14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69560 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Якубович М. М. 
Інтерпретації проблем історії релігії представниками ісламського традиціоналізму (класична та посткласична доба) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.11 / М. М. Якубович; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Острог, 2011. - 20 c. - укp.

Відображено результати комплексного дослідження ісламського традиціоналізму класичної (IX - XIV ст.) та посткласичної доби (XV - XIX ст.) в аспекті інтерпретації історії моно- і політеїстичних релігій. Висвітлено розвиток уявлень про інші віросповідання у працях сунітських традиціоналістів ібн Таймійї, ібн аль-Кайїма, аз-Загабі, ібн Раджаба, ібн 'Абд аль-Ваггаба, аш-Шавкані. Здійснено детальний аналіз традиціоналістичного методу оцінювання інших релігій, відзначено історичні чинники, які впливають на його становлення та розвиток. Встановлено, що критика неісламських типів релігійності мала на меті запобігання негативним, на думку сунітських апологетів, явищ у розвитку ісламу. Розглянуто конкретні історичні приклади, які оцінюють ісламський традиціоналізм як гнучку та помірковану релігійну течію, в межах якої розвинуто уявлення про єдність суспільного, релігійного та політичного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э381 + Э38-34/35-019

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Деменко А. П. 
Релігійний тероризм / А. П. Деменко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2007. - Вип. 1. - С. 135-140. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено дуже складний соціальний феномен сучасності - релігійний тероризм. Проаналізовано причини породження релігійного тероризму, насамперед ісламістського, спираючись на Священне Писання мусульман і Коран. Запропоновано підходи до обгрунтування заходів протидії проявам релігійного тероризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2 + Э38-3-021.496 + С5*666*333.732

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кудін О.О. 
Іслам і сучасний світ: головні напрями дослідження / О.О. Кудін // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2011. - № 1. - С. 169-172. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено підходи до ісламської релігії, особливості її функціонування в сучасному глобалізованому світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кудин О. О. 
Іслам у контексті сучасних глобалізаційних процесів : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / О. О. Кудин; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 18 c. - укp.

Уперше розкрито основні особливості та характеристики глобалізованого світу як специфічного явища, яке пов'язано не тільки з ісламом та іншими релігіями, але й з економічними, політичними, загальнокультурними та іншими процесами. Виявлено значення дослідження процесів у мусульманському світі на межі XX - XXI ст., розкрито змістовну наповненість різних сфер життя мусульман. Зазначено, що іслам є головною компонентою духовного світу мусульман, він впливає на соціально-політичне та культурне життя регіонів традиційного поширення ісламської релігії. Розкрито специфіку осмислення складових ісламу - його головних настанов. Проаналізовано концептуальні підходи до його інтерпретацій в глобалізованому світі. Визначено роль ісламу в процесах детериторіалізації, уніфікації та вестернізації. Вивчено особливості функціонування ісламу в Україні, його смисли та характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мещерякова Д. І. 
Християни на службі Саладдіна / Д. І. Мещерякова // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2014. - Вип. 40. - С. 280-283. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто проблему місця та ролі представників християнської релігії в середньовічному мусульманському суспільстві. За допомогою джерелознавчого аналізу арабо-мусульманських історико-біографічних словників - табакатів досліджено біографії християн - наближених одного з найвідоміших мусульманський правителів Салах ад-Діна. Звернено увагу на те, що табакати зберігають величезний обсяг інформації з даного питання і допомагають досліднику проблем исламо-християнського діалогу в період Середньовіччя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-34-019.87

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Латигіна Н. А. 
Іслам: шлях крізь століття : монографія / Н. А. Латигіна; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ, 2016. - 359 c. - Бібліогр.: 193 назв. - укp.

Розглянуто процес виникнення і розповсюдження ісламу як світової релігії, проаналізовано основи ісламської віри, догмати і культову практику ісламу. Охарактеризовано іслам як уклад життя, зокрема, шаріат як підгрунтя мусульманського права, мусульманські обряди, традиції та свята. Приділено увагу проблемі розколу в ісламі, визначено головні напрями, секти, течії та рухи мусульманського віровчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дзюба О. М. 
"Дискурс мусульман" або "мусульманський дискурс": спосіб номінації об'єкта дослідження в дискурс-аналізі / О. М. Дзюба // Укр. соціум. - 2019. - № 2. - С. 51-60. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Дискурс-аналіз як метод дослідження прихованих семіотичних аспектів текстів ЗМІ останнім часом поширюється в українській соціологічній науці. Це позначається на актуалізації специфічних проблем його використання. Запропоновано спосіб визначення номінації об'єкта дослідження в українській дискурс-аналітичній традиції. Цей спосіб розроблений автором за результатами досліджень англомовної та україномовної академічної літератури, присвяченої дискурс-аналізу (зокрема, дискурсу про мусульман і дискурсу, що створений мусульманами). Наведено результати опитування експертів щодо особливостей сприйняття номінацій об'єкта дослідження в англійській та українській мовах та адекватного перекладу цих номінацій українською мовою з урахуванням відтінків смислу; розглянуто різні варіанти суб'єкт-об'єктного характеру творення номінацій об'єкта дослідження у вивченні різних дискурсів, які потенційно призводять до академічної нечіткості. Запропоновано та аргументовано таку стандартизацію творення номінацій об'єкта дискурс-аналітичного дослідження (на прикладі дискурсу мусульман): словосполучення "дискурс мусульман" позначає дискурс з вузловим знаком "мусульмани", тобто дискурс про мусульман; дискурс, де мусульмани виступають суб'єктом говоріння - це "мусульманський дискурс", тобто створений мусульманами дискурс з будь-яким вузловим знаком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-36-021.734

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського