Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Э38-36$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Бучма О. В. 
Іслам в умовах глобалізації / О. В. Бучма // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 3-4. - С. 23-28. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Семчинський К. В. 
Проблеми війни у працях мусульманських мислителів ХХ століття / К. В. Семчинський // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 3-4. - С. 43-49. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-116.11 + Э38-36,088

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Кудін О.О. 
Іслам і сучасний світ: головні напрями дослідження / О.О. Кудін // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2011. - № 1. - С. 169-172. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено підходи до ісламської релігії, особливості її функціонування в сучасному глобалізованому світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кудин О. О. 
Іслам у контексті сучасних глобалізаційних процесів : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / О. О. Кудин; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 18 c. - укp.

Уперше розкрито основні особливості та характеристики глобалізованого світу як специфічного явища, яке пов'язано не тільки з ісламом та іншими релігіями, але й з економічними, політичними, загальнокультурними та іншими процесами. Виявлено значення дослідження процесів у мусульманському світі на межі XX - XXI ст., розкрито змістовну наповненість різних сфер життя мусульман. Зазначено, що іслам є головною компонентою духовного світу мусульман, він впливає на соціально-політичне та культурне життя регіонів традиційного поширення ісламської релігії. Розкрито специфіку осмислення складових ісламу - його головних настанов. Проаналізовано концептуальні підходи до його інтерпретацій в глобалізованому світі. Визначено роль ісламу в процесах детериторіалізації, уніфікації та вестернізації. Вивчено особливості функціонування ісламу в Україні, його смисли та характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дзюба О. М. 
"Дискурс мусульман" або "мусульманський дискурс": спосіб номінації об'єкта дослідження в дискурс-аналізі / О. М. Дзюба // Укр. соціум. - 2019. - № 2. - С. 51-60. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Дискурс-аналіз як метод дослідження прихованих семіотичних аспектів текстів ЗМІ останнім часом поширюється в українській соціологічній науці. Це позначається на актуалізації специфічних проблем його використання. Запропоновано спосіб визначення номінації об'єкта дослідження в українській дискурс-аналітичній традиції. Цей спосіб розроблений автором за результатами досліджень англомовної та україномовної академічної літератури, присвяченої дискурс-аналізу (зокрема, дискурсу про мусульман і дискурсу, що створений мусульманами). Наведено результати опитування експертів щодо особливостей сприйняття номінацій об'єкта дослідження в англійській та українській мовах та адекватного перекладу цих номінацій українською мовою з урахуванням відтінків смислу; розглянуто різні варіанти суб'єкт-об'єктного характеру творення номінацій об'єкта дослідження у вивченні різних дискурсів, які потенційно призводять до академічної нечіткості. Запропоновано та аргументовано таку стандартизацію творення номінацій об'єкта дискурс-аналітичного дослідження (на прикладі дискурсу мусульман): словосполучення "дискурс мусульман" позначає дискурс з вузловим знаком "мусульмани", тобто дискурс про мусульман; дискурс, де мусульмани виступають суб'єктом говоріння - це "мусульманський дискурс", тобто створений мусульманами дискурс з будь-яким вузловим знаком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-36-021.734

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського