Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю251.082.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Мошинская Е. Ю. 
Моральный потенциал постнеклассической науки : Моногр. / Е. Ю. Мошинская; ред.: И. З. Цехмистро; Харьк. нац. ун-т им. В.Н.Каразина. - Х. : Факт, 2005. - 157 c. - Библиогр.: с. 150-157 - рус.

Рассмотрены предпосылки становления морального потенциала постнеклассической науки, проанализированы новые стратегии ее переориентации. Установлен статус научной рациональности как одной из возможных альтернатив осмысления окружающей реальности. Сформирована постнеклассическая модель взаимосвязи науки и морали. Исследованы проблемы этической и моральной нагруженности научного знания, определено место этики и морали в иерархии наук. Показано влияние христианства на культурное и научное развитие общества. Проанализированы гуманистические аспекты морального потенциала постнеклассической науки. Освещены последствия использования инновационных научных достижений и проблемы моральной, этической и социальной ответственности ученых. Охарактеризованы основные этапы формирования прикладной этики как нового направления науки и морали, возникшего в конце XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.082.2 + Ю703.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тузлова Л. В. 
Вплив етичних цінностей на інноваційні зміни у розвитку сучасної науки / Л. В. Тузлова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2009. - № 1. - С. 132-135. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено особливості інноваційного розвитку сучасної науки (фундаментальної і прикладної) та вплив етичних цінностей на особливості процесів, які відбуваються у ній.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.082.2 + Ч21 в2:Ю

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Савостьянова М. В. 
Діапазон можливостей аксіологічного підходу до вивчення науки / М. В. Савостьянова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2008. - № 2. - С. 60-64. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обгрунтовано правомірність аксіологічного аналізу науки. Розглянуто зв'язок аксіології з гносеологічним, епістемологічним, методологічним, антропологічним, соціокультурним, метафізичним та онтологічним аспектами буття науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.082.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мошинська О. Ю. 
Моральний потенціал постнекласичної науки : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.04 / О. Ю. Мошинська; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2002. - 19 c. - укp.

Обгрунтовано положення, що за умов техногенної цивілізації формується постнекласична наука як "історично саморозвинена людиновимірна система", в якій домінантним є єдність науки та людини. Постнекласична наука досліджує класичну дилему: наука для людини чи людина для науки. Ці складові є взаємозумовленими. Проаналізовано основні характеристики постнекласичної науки, нові аспекти переорієнтації науки. Розкрито нові підходи в аналізі моралі. Зазначено, що нові реалії людського життя та діяльності, науки та моралі визначили необхідність переосмислення характеру їх взаємозв'язку. Обгрунтовано, що новою моделлю взаємозв'язку науки та моралі є "моральний потенціал науки", який дозволяє зняти категоричність, однозначність й одномірність у вирішенні питання "моральна чи антиморальна наука?". Моральний потенціал науки відбиває істотні зрушення, що відбулися не тільки в науці та моралі як соціокультурних реаліях, але й у самому процесі їх взаємин і взаємодії. Відзначено, що моральний потенціал науки вражає сучасну тенденцію єдності людини та науки, дозволяє детально проаналізувати її людський вимір. Зазначено, що модусами морального потенціалу науки є гуманізм і відповідальність. Досліджено специфіку цих модусів в українській ментальності. Наведено християнське бачення морального потенціалу науки. Розкрито прояв модусів морального потенціалу науки в прикладній етиці, у практиках евтаназії, клонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.082.2 + Ю6*671*18: Ж + Ю703.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Карпенко Т. М. 
Роль високих технологій у ціннісно-смисловій трансформації наукового дискурсу : автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / Т. М. Карпенко; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2009. - 19 c. - укp.

Висвітлено роль високих технологій як однієї зі смислових домінант у життєдіяльності суспільства ризику, виділено основні характеристики їх ролі. В контексті технологічного розвитку сучасної цивілізації визначено потенційний вектор гуманітарних перспектив сучасної людини. Проаналізовано еволюцію взаємозв'язку наукового дискурсу та ціннісно-промислових елементів культури. Розкрито роль етики як чинника міждисциплінарного синтезу за умов техногенних цивілізаційних трансформацій. Зауважено, що основною особливістю цієї ролі є етизація відповідного дискурсу та процес проліферації етичних теорій. Наведено філософську рефлексію методологічного потенціалу аксіологічних зрушень для наукового дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4 + Ю251.082.2 + Ю217.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кисельов М. М. 
Етика та наука: сфери перетину / М. М. Кисельов // Наука. Релігія. Суспільство. - 2012. - № 2. - С. 30-39. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано актуальну проблему співвідношення науки та моралі. Наукова діяльність стає ціннісно-орієнтованою і визначається вибором стратегії, відмінної від тієї, що домінувала у класичний період. Homo faber та homo sapiens із величезними труднощами перетворюються в homo moralis.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч210.562 + Ю251.082.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Рябченко В. І. 
Знання - сила чи слабкість людства в нестабільному і розбалансованому світі? / В. І. Рябченко // Вища освіта України. - 2006. - № 4. - С. 41-47. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Зосереджено увагу на спроможності сучасного світу протистояти використанню знань на шкоду людям. Аргументовано твердження, що поки немає переконливих підстав для сподівань стосовно розв'язання цього завдання у найближчому майбутньому. Акцентовано увагу як на підгрунті для скептичного висновку, на дисонансі, який має тенденцію до посилення, між створенням глобального інформаційного простору та інтеграцією світової спільноти в правовому, географічному, адміністративно-територіальному, міждержавному просторі. Зазначено, що чим грунтовніші людські знання, то до більшої руйнації вони можуть призвести в ірраціональних життєвих виявах людини. Підкреслено, що у нестабільному, розбалансованому світі сильніші знання роблять його більш хитким, а отже вразливішим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.082.2 + Ю703.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23569 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського