Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю252:Е01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Гоч В. П. 
Жизнь и причинность: методология взаимодействия и познания / В. П. Гоч, В. Л. Кулиниченко; Укр. ассоц. по биоэтике, Центр реабилитации семьи и ребенка. - К. : Сфера, 2004. - 171 c. - Библиогр.: с. 166-171 - рус.

Представлены результаты изучения феномена Жизни при помощи методологии Причинности, разработанной В.П.Гочем. На основе большого теоретического и практического материала рассмотрены метафизика Жизни, ее валеософское понимание, особенности методологии Причинности. Раскрыта природа биополя и символическая природа человеческой духотелости, охарактеризованы основные принципы и ценности валеоэтики как этики взаимодействия с Жизнью.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Е01 + Ю751.5 + Е0*11 в511

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА656032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пустовіт С. В. 
Філософсько-методологічний аналіз передумов, засад та принципів біоетики : автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.09 / С. В. Пустовіт; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2009. - 36 c. - укp.

Наведено результати філософсько-методологічного аналізу біоетики як світоглядної концепції, кентаврового постнекласичного знання та нормативно-ціннісної системи, які зорієнтовані на гармонізацію відносин "людина - природа" та "суспільство - довкілля". Досліджено філософсько-методологічні проблеми біоетики, філософсько-світоглядні та соціокультурні передумови її формування, тенденції й етапи розвитку, описано структурну організацію. Розроблено концепцію глобальної біоетики, в якій інтегровано завдання медичної й екологічної етики у єдину мету збереження та розвитку життя з урахуванням етичних принципів. На підставі аналізу внутрішніх і зовнішніх чинників становлення теорії та практики біоетики обгрунтовано такі концептуальні засади біоетики: життя як неметафізична сутність, самоцінність представників життя, їх право на життя, життя як співтовариство представників життя. Доведено, що світоглядною теорією біоетики є концепція постнекласичної раціональності, а її теоретико-методологічним підгрунтям - принципізм, механізми конкретизації та генералізації моралі. Обгрунтовано твердження, що аксіологічний вимір біоетики визначається цінностями Просвітництва, які трансформуються сучасним контекстом біоетики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю751.5 в + Ю252:Е013 + Р.в + Р11(4УКР) п3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Колдунов Я. В. 
Дика природа: соціально-філософський аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / Я. В. Колдунов; Запорізький національний університет. - Запоріжжя, 2020. - 17 c. - укp.

Зроблено соціально-філософське дослідження дикої природи як складової функціонування сучасного соціуму. Визначено специфіку соціально-філософського аналізу феномена дикої природи. Висвітлено етапи понятійного розвитку дикої природи, категоріального кола, що розкривають її сутність; з’ясовують атрибути дикої природи. Надано характеристика етапів розвитку взаємин дикої природи та культурного ландшафту в історії людства. Досліджено вплив дикої природи на формування світоглядних настанов людини і уявлення її як священного простору. Визначено змістовність та спрямованість дикої природи як ресурсу соціального розвитку та причин екологічних кризових явищ в соціальних практиках. Розглянуто протистояння культурного ландшафту та дикої природи як проблему сучасності. Наголошено на збереженні дикої природи та оцінено дику природу як фактор розвитку економічного потенціалу регіонів. Окреслено екологічні перспективи людства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Е013 + Б.в5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рассудіна К. С. 
Цінність людського життя в біоетичному дискурсі: концепції святості і якості життя : монографія / К. С. Рассудіна. - Київ : Дух і Літера, 2021. - 566 c. - Бібліогр.: с. 527-566 - укp.

Увагу приділено біоетичним аспектам цінності людської особи, проблемі пошуку критеріїв для регулювання тих медичних практик, які трактуються як повага чи замах на життя людини. З'ясовано філософсько-антропологічні та онтологічні засновки аргументації прибічників двох біоетичних концепцій — святості та якості життя — які сформувалися у цьому дискурсі. Дослідження демонструє, як наявність полеміки між прибічниками концепцій святості та якості життя, пошук ними відповіді на питання про природу цінності людського життя та способи вираження поваги до неї стає підставою для переосмислення проблем метаетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Е01 + Ю751.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Життєвий цикл людини : [монографія] / Ю. М. Ковальов, Н. М. Мхітарян, А. Ю. Морозов, Я. Ф. Жукова; ред.: А. Я. Бельдій, В. В. Вероцька, О. А. Микитенко. - Київ : Наукова думка, 2023. - 414, [1] c. - Бібліогр.: с. 385-411 - укp.

Присвячено моделюванню життєвого циклу людини. Людина розглядається як відкрита складна система, а для моделювання вперше використовується теорія самоорганізації складних систем на основі аксіоматичної хвильової моделі С-простору. Витоки народження, розвитку, старіння і смерті людини закладаються ще під час виникнення життя як такого і набувають особливостей під час тривалого еволюційного процесу. Наведено відповідні факти та гіпотези, які використовуються для тестування теорії самоорганізації, а також для моделювання життєвих процесів. Смерть людини розглядається як руйнування складної системи, після чого окремі компоненти, які також є складними системами, продовжують існування за прогнозованими сценаріями. Для перевірки таких сценаріїв використовується історичний досвід людства, акумульований у текстах і артефактах. Викладено філософський погляд на проблеми життя та смерті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Е01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70228 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського