Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю3(0)41 я73$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Розова Т. В. 
Філософія Середньовіччя : Навч. посіб. / Т. В. Розова, О. В. Шинкарук; Одес. держ. юрид. акад. - О. : Юридична література, 2000. - 36 c. - укp.

Розглянуто основні риси, які характеризують філософію Середньовіччя. Подано специфічні проблеми та етапи, які виділяють у філософії Середньовіччя. Наведено уривки з першоджерел, які характеризують дану епоху - фрагменти творів Августина та Хоми Аквінського з книги "Антология мировой философии".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)41 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кондзьолка В. В. 
Історія середньовічної філософії : Навч. посіб. / В. В. Кондзьолка. - Л. : Світ, 2001. - 318 c. - укp.

Вперше в українській філософській літературі відтворено основні сторінки історії середньовічної філософії. На широкому культурно-історичному тлі епохи проаналізовано філософські, релігійні, морально-етичні, соціально-політичні концепції середньовічної філософії. Розглянуто проблеми розвитку релігійно-філософської думки у період пізньої античності та становлення християнської філософії, а також історичні передумови виникнення та зміст доктрин східної та західної апологетики, їх представників (Юстин, Афінагор і Теофіл, Іриней та Іпполіт, Климент і Оріген, Квінт Септилій Флоренс Тертуліан, Марк Мінуцій Фелікс, Арнобій). Надано матеріал стосовно класичної патристики другої половини IV - першої третини V ст., її апогею, діяльності Августина Блаженного. Розглянуто філософії Алкуіну, Іоанна Скота Еріугена, Ансельма Кентерберійського, Росцеліна, П'єра Абеляра, арабську філософію середньовіччя, єврейську філософію доби середньовіччя, золоту добу розвитку схоластичної філософії у західній Європі (XIII - XIV ст.), арістотелізм у творчості Давида з Дінанта, філософії Сігера з Брабанта і латинський аверроїзм, св. Бонавентури й августиніанство XIII ст., Альберта Великого. Наведено філософію Томи Аквінського, Іоанна Дунса Скота (період пізньої схоластики), Вільяма Оккама, Екгарта (завершальний етап розвитку середньовічної схоластики).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)41 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Волинка Г. І. 
Філософія Стародавності і середньовіччя в освітньому контексті : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Г. І. Волинка. - К. : Вища освіта, 2005. - 543 c. - Бібліогр.: 504 назв. - укp.

Висвітлено історію становлення філософської думки, її високі класичні злети в античності та середньовіччі у контексті освіти як фундаментального підгрунтя філософії. Розглянуто особливості філософського поступу у перехресних взаємозв'язках з еволюцією виховання й освіти. Наведено нові, раніше відсутні в обігу першоджерела, документи, факти, а також уривки з класичних текстів.

Освещены история становления философской мысли, ее высокие классические взлеты в античности и средневековье в контексте образования как фундаментальной основы философии. Рассмотрены особенности философского развития в перекрестных взаимосвязях с эволюцией воспитания и образования. Представлены новые, раньше отсутствующие в обороте первоисточники, документы, факты, а также отрывки из классических текстов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)3 я73 + Ю3(0)41 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пашук А. І. 
Нариси з історії філософії середніх віків. Академічний курс : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / А. І. Пашук; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - К. : Вид. Дім "Ін Юре", 2007. - 712 c. - Бібліогр.: с. 706-711. - укp.

Наведено та систематизовано основні вчення, концепції, напрями, течії, проблеми, ідеї щодо філософського процесу, що тривав від І ст.(з земної місії Ісуса Христа та Його вчення) до XVI ст. в історії християнства в епоху середньовіччя (феодалізму). Розглянуто ранній період християнства (апостольський і єпископський періоди, парахристиянські філософські вчення - гнозтицизм, маніхейство), вчення середньовічної філософії (патристику, вчення апологетів), філософії епохи Відродження (ренесансний арістотелізм, містицизм, реформація). Охарактеризовано іслам і ранні філософські вчення, проаналізовано діяльність багдатської та кордовської філософських шкіл. Висвітлено особливості виникнення та розвитку схоластики у Візантії, Західній Європі.

Приведены и систематизированы основные учения, концепции, направления, течения, проблемы, идеи о философском процессе, который длился с І (с земной миссии Иисуса Христа и Его учения) до XVI вв. в истории христианства в эпоху средневековья (феодализма). Рассмотрены ранний период христианства (апостольский и епископский периоды, парахристианские философские учения - гнозтицизм, манихейство), учения средневековой философии (патристика, учение аппологетов), философия эпохи Возрождения (ренессансный аристотелизм, мистицизм, реформация). Охарактеризованы ислам и ранние философские учения, проанализирована деятельность багдатской и кордовской философских школ. Освещены особенности возникновения и развития схоластики в Византии, Западной Европе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)41 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА688411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пашук А.  
Нариси з історії філософії середніх віків : навч. підруч. / А. Пашук; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2007. - 648 c. - Бібліогр.: с. 640-646. - укp.

Проведено огляд історії розвитку філософського вчення у Римській імперії, європейських і мусульманських країнах від I до XVI ст. Охарактеризовано основні етапи становлення та розвитку християнської філософії за умов рабовласницької Римської імперії. Розкрито сутність патристики й апологетики, викладено матеріали про Александрійську богословську школу та легалізацію християнства у Римській імперії у IV ст. Проаналізовано стан розвитку культури та науки в арабському халіфаті, основні постулати Ісламу та ранні філософські вчення мусульманського світу. Розглянуто передумови виникнення та розвитку схоластики у Візантії та Західній Європі, показано особливості становлення філософії епохи Відродження.

Осуществлен обзор истории развития философского учения в Римской империи, европейских и мусульманских странах в I - XVI ст. Охарактеризованы основные этапы становления и развития христианской философии в условиях рабовладельческой Римской империи. Раскрыта сущность патристики и апологетики, изложены материалы об Александрийской богословской школе и легализации христианства в Римской империи в IV ст. Проанализировано состояние развития культуры и науки в арабском халифате, основные постулаты Ислама и ранние философские учения мусульманского мира. Рассмотрены предпосылки возникновения и развития схоластики в Византии и Западной Европе, показаны особенности становления философии в эпоху Возрождения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)41 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА705367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Скомаровський В. О. 
Історія Європейської філософії від Античності до Відродження : посібник. Ч. 1 / В. О. Скомаровський; Європ. ун-т, Уман. філ. - Умань, 2011. - 154 c. - укp.

Запропоновано аналіз фундаментальних проблем європейської філософії від Античності до доби Відродження. Стисло висвітлено зміст філософських ідей, теорій, поглядів, які дістали загальне визнання у процесі духовної еволюції світової та європейської спадщини, зокрема таких, як мілетська школа, піфагорійський союз, елеати, атомісти, софісти, християнство, середньовічна схоластика, номіналізм і реалізм, антропоцентризм, скептицизм, натурфілософія тощо. Значну увагу приділено висвітленню поглядів видатних філософів зазначеного періоду: Геракліта, Сократа, Платона, Аристотеля та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)32 я73 + Ю3(0)41 я73 + Ю3(0)43 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353162/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Деркач В. 
Історія філософії: стародавність, середньовіччя та відродження : навч. посіб. / В. Деркач; Івано-Франківська академія Івана Золотоустого. - Тернопіль : Терно-граф, 2023. - 215 c. - Бібліогр.: с. 211-212 - укp.

У навчальному посібнику «Історія філософії: Стародавність, Се¬редньовіччя та Відродження» розглянуто розвиток філософської думки від першого тисячоліття до н.е. до XVI-XVII ст. н.е. У ньому окреслено роль основних мислителів цього часу та лаконічно охарактеризовано їхні погляди. Метою цього посібника є привернення уваги студентів до історії розвитку філософії та її взаємодії із богослов’ям. Історія філософії - це важливий предмет, адже за допомогою знань, отриманих під час його викладів, можна вибудувати для себе чітку картину розвитку науки та поглядів основних мисли¬телів всіх часів. Навчальний посібник, який Ви зараз тримаєте, є першою частиною академічного підручника з історії філософії. Цей до¬робок по-новому висвітлює історію філософської думки, подає коротку та чітку інформацію про основних філософів Стародав¬ності, Середньовіччя, епохи Відродження та кількох мудреців Нового часу. Стародавня філософія висвітлена у чотирьох розділах, пер¬ший з яких присвячений філософії давнього Сходу, а наступні три - досократівській філософії, філософії золотого періоду та останньому етапу філософії Античності. Середньовічна філософія описана у двох розділах посібни¬ка, перший з яких стосується патристичної філософії та корот¬кого аналізу арабської та єврейської філософій, які, одночасно із християнською філософією, формують середньовічну структуру філософії. Також у цьому підручнику в останньому розділі розглянуто початки третьої - Нової - доби у розвитку історії філософії, яка присвячена епосі Відродження, а також кільком першим філосо¬фам Нового часу. Цей навчальний посібник написаний під керівництвом ви¬кладача історії філософії ПЗВО «Івано-Франківська академія Івана Золотоустого» - протоієрея Віталія Деркача та методоло¬гічним оформленням Котика Тараса - голови Студентського са¬моврядування ІФАІЗ та членом Наукового товариства Студент- ЗМІСТ ПЕРЕДМОВА З ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФІЛОСОФІЇ 5 1. Поділ філософії 5 2. Філософські системи 6 3. Філософія і релігія 8 ПЕРША ДОБА: СТАРОДАВНІСТЬ ФІЛОСОФІЯ СТАРОДАВНЬОГО СХОДУ 1. Давньоіндійська філософія 10 2. Старокитайська філософія 13 3. Перська філософія 15 4. Філософія інших стародавніх народів 16 ■4 ФІЛОСОФІЯ ДОСОКРАТИКІВ (рання класика) 1. Мілетська школа 19 2. Піфагореїзм 23 3. Геракліт 25 4. Елейська школа ЗО 5. Молодші філософи природи 37 6. Підсумок першого періоду грецької філософії 44 ЗОЛОТИЙ ПЕРІОД АНТИЧНОЇ ФІЛОСОФІЇ (середня та висока класика) 1. Сократ 47 2. Софістика 54 3. Платон 58 4. Аристотель 70 ІСТОРІЯ філософії ЕЛЛІНІСТИЧНО-РИМСЬКА ФІЛОСОФІЯ (пізня класика) 1. Стоїцизм 91 2. Епікуреїзм 98 3. Скептицизм 100 4. Еклектизм 102 5. Римська філософія 103 6. Олександрійська філософія 107 7. Староєврейські впливи у філософії 109 8. Неопіфагореїзм 111 9. Неоплатонізм та неоплатонівські школи 113 10. Плоди старогрецької філософії 118 ДРУГА ДОБА: СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ФІЛОСОФІЯ ПАТРИСТИКИ 1. Апологети 123 2. Олександрійські та латинські письменники 124 3. Основні єресі постнікейського періоду та Отці Церкви,, які стали на захист віри 127 4. Святий Аврелій Августин 131 5. Частковий застій у розвитку філософії. Менші церковні письменники 135 6. Арабська та єврейська філософії 139 СХОЛАСТИЧНА ФІЛОСОФІЯ 1. Ранній період схоластики 145 2. Містики 153 3. Святий Франціск Ассізький та святий Домінік 154 4. Августинізм та арістотелізм 156 5. Тома Аквінський - Ангельський Доктор 159 6. Противники та прихильники томізму. 170 7. Занепад схоластики. Вільям Оккам, Іван Еккарт 174 8. Плоди схоластичної філософії 178 ТРЕТЯ ДОБА: ВІДРОДЖЕННЯ ФІЛОСОФІЯ ВІДРОДЖЕННЯ 1. Перехідний період 182 2. Філософія Відродження 186 3. Неоарістотеліки, неоіонійці, неостоїки, неоепікурейці та неоскептики 188 4. Створення нових філософських систем 190 5. Філософи-науковці 202 6. Спроби відродження християнської схоластики 206 7. Особливості філософської думки реформаторів 208 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 211


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)32 я73 + Ю3(0)41 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869049 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського