Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю3,22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Култаєва М.  
Нові апартаменти cogito / М. Култаєва // Філософ. думка. - 2002. - № 6. - С. 121-134. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Гадяцький В.  
Дисидент Сковорода і конформіст Каструля / В. Гадяцький // Філософ. думка. - 2003. - № 4. - С. 144-150. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4Укр)46 + Ю3,22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

П'янзін С.  
Треба "сміти мати власну думку" / С. П'янзін // Філософ. думка. - 2003. - № 3. - С. 9-13. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Потоцька Ю.  
Філософ постсучасності: між класичною та некласичною думкою / Ю. Потоцька // Філософ. думка. - 2003. - № 6. - С. 3-11. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Особистісні цінності і переконання філософа та історико-філософський процес : тези Всеукр. наук. конф. "XXI Читання, присвячені пам'яті засновника Львівсько-Варшавської філософської школи К. Твардовського", 11 - 12 лют. 2009 р., Львів. / Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2009. - 128 c. - укp.

Розглянуто питання, пов'язані з осмисленням постаті філософа у культурно-історичному, соціальному та психологічному аспектах. Проаналізовано взаємні кореляції ідейних прагнень філософа, його життя, ціннісних, соціальних і політичних орієнтувань. Увагу приділено соціальній ролі та функції філософа у сучасному суспільстві.

Рассмотрены вопросы, связанные с осмыслением личности философа в культурно-историческом, социальном и психологическом аспектах. Проанализированы взаимные корреляции идейных устремлений философа, его жизни, ценностных, социальных и политических ориентаций. Уделено внимание социальной роли и функции философа в современном обществе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,22я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА709275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Потоцька Ю. І. 
Образ філософа у просторі сучасної культури. Європейсько-американський діалог : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Ю. І. Потоцька; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2003. - 18 c. - укp.

Проаналізовано нео- та постмодерністські інтенції в американській та європейській філософії, а також перспективи їх розвитку. Висвітлено деякі ознаки тенденції до подолання постсучасною філософією перехідного "лабораторного" стану, відмови від естетизації та розмивання образу філософа. Зауважено, що ця проблема більшою мірою усвідомлюється європейською філософією, водночас, констатовано послідовний скептицизм американського неопрагматизму, його настанову на уникання філософської ідентифікації та прагнення зберегти недоторканість посткультурного простору. Всі варіації розглянуто як іпостасі фігури самостійного мислителя - адогматика та антифундаменталіста. Таким чином, відзначено зв'язок між класичним, некласичним та посткласичним образами мислителя. Проаналізовано головні складові частини образу філософа: образ мислення та життя в соціумі. Значну увагу приділено проблемі статусу суб'єкта, а також питанню про коеволюцію образів філософа та людини. Зроблено висновок, що філософствування завжди зберігає соціальну значущість завдяки тому, що філософ утворює новий образ думки та змінює образ людини. Проте роль філософа вимагає не соціальної активності, а прояву творчої праці в області надісторичного смислу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мошенець В. А. 
Історико-філософські трансформації особистісності філософствування : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / В. А. Мошенець; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2012. - 20 c. - укp.

Вперше у вітчизняній історико-філософській літературі тематизується особистість філософа та здійснюється теоретична реконструкція історії європейської думки з метою комплексного аналізу процесу становлення особистісного виміру філософствування та окреслення своєрідності його рецепції на сучасному етапі. РозвТязано задачу осмислення дослідницької літератури для вивчення принципів методології, експліковано основні чинники деперсоналізації в класичній і сучасній філософії, окреслено і осмислено основні форми прояву особистості мислителя. Запропоновано концептуальне бачення особистісного виміру філософствування у цілому, а також звернення до кожного з окремих розділів філософського знання - гносеології, онтології, етичного вчення та філософської антропології. Зазначено, що специфічний для філософської думки кількох останніх століть онтологічний підхід до тлумачення філософських проблем значно детермінує доцільність зосередження основної уваги на проблемі світоглядно-філософських виявів самості. Зосереджено увагу на повноті екзистенціалу любові, онтології мужності як сутнісного утвердження людини, філософії як форми особистісно-духовного буття, жанрової унікальності філософських концептів. Експліковано особистісну парадигму філософської творчості Р. Декарта, а також запропоновано тлумачення критичної філософії І. Канта як формування процесу самотворчості його особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Димитрова Л. М. 
Хронотопні виміри в соціально-філософській парадигмі / Л. М. Димитрова // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Філософія. Психологія. Педагогіка. - 2014. - № 1. - С. 17-22. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Показано, що екстраполяція природничої термінології на явища біосоціального порядку, застосування досягнень точних наук під час аналізу людських спільнот підтверджують тезу про "міждисциплінарний" характер сучасного наукового знання, про перманентне розширення його обріїв. Доведено, що час і простір органічно поєднані між собою, оскільки є двома аспектами однієї і тієї ж матриці, завдяки якій свідомість організує утворення уявлень про оточувальний світ. Синтез часу і простору знайшов вияв в понятті "хронотоп", запропонованому вченим М. Бахтіним, яке широко використовується нині в науці. Зазначено, що у понятті "хронотоп" виражений внутрішній зв'язок сприйняття простору і часу, це поняття є невід'ємною основою адекватного реаліям буття бачення світу. В соціальній філософії традиційно поняття хронотопу є одним з фундаментальних, адже осягнути філософський сенс історичних феноменів можливо лише через часово-просторові виміри, через темпоральний і географічний, або, як нині зазвичай формулюють, ландшафтний аналіз. Показано, що зв'язок ландшафту і культури, стереотипу поведінки певних людських спільнот за географічних умов знаходить відображення в "просторовій поведінці", формує специфічне світосприйняття. Зазначено, що цей методологічний засіб сприяє виділенню окремих типів культур, наприклад, "сільської", "напівміської", "міської" тощо. Продемонстровано, що ситуація в соціально-філософських студіях, яка склалася протягом останнього часу, внесла певні корективи до традиційного категоріального апарату, усталеного як в межах філософської інтерпретації історії, так і в філософському "лексиконі" взагалі, а також до змісту і методик темпорального аналізу, і напряму пов'язаного з фундаментальною проблемою фазисності історичного руху та його хронотопних вимірів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3,22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філос.Псих.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Філософія Романа Інґардена і сучасність : колект. монографія / А. Брожек, О. Вісич, Я. Воленський, О. Дарморіз, А. Дахній, М. Зайцев, Л. Зґода, Л. Карачевцева, С. Кочерга, О. Муха, О. Наконечна, М. Рембєж, Л. Речич, Д. Шевчук, К. Шевчук; ред.: Д. Шевчук ; Національний університет "Острозька академія". - Острог : Вид-во Нац. ун-ту "Остроз. акад.", 2021. - 231 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Представлено ідеї відомого польського філософа Романа Інґардена, представника феноменології і засновника так зв. "другої феноменології". Проаналізовано погляди Романа Інґардена, які стосуються проблем зі сфери онтології, епістемології, антропології, естетики, аксіології, філософії літератури. Крім того, підкреслено значення Романа Інґардена для сучасної філософії та здійснено порівняння його поглядів з іншими сучасними філософами - представниками феноменології, Львівсько-Варшавської школи, сучасної семіотики, філософії діалогу та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ПОЛ) Інґарден, Р. + Ю3,22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849573 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського