Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*18:Д8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Довгополова О. А. 
Другое, Чужое, Отторгаемое как элементы социального пространства : монография / О. А. Довгополова; Одес. нац. ун-т им. И.И.Мечникова. - О. : СПД Фридман, 2007. - 300 c. - Библиогр.: с. 266-296 - рус.

Рассмотрены методологические возможности исследования конфигурации социального пространства в контексте освещения отличного от нормы, не-своего, чужого. Отмечено, что данный исследовательский ракурс позволяет выявить дополнительные характеристики процесса формирования картины обжитого мира, незаметные при рассмотрении нормы. Особое внимание уделено разграничению областей применения понятий "Другое", "Чужое", "Отторгаемое" в социально-философских исследованиях, определению смысла понятия "Терпимого" в контексте проблемы "Отторжения". Уточнена метафорическая схема обжитого мира, включающая пространства "Своего" и различные категории "Не-своего".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.32 + Ю6*18:Д820.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА713650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Довгополова О. А. 
Метафорична схема обжитого простору: місце іншого, чужого, відторгненого : автореф. дис... д-ра філософ. наук / О. А. Довгополова; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2008. - 28 c. - укp.

Проаналізовано структуру обжитого простору та з'ясовано місце "іншого", "чужого", "відторгненого" у картині цього простору. Зроблено спробу визначити суть зазначених феноменів у соціальному просторі та розкреслити загальну конфігурацію обжитого світу у контексті їх трактування. Створено теоретичну базу для аналізу феноменів, які не визнаються такими, що належать до простору нормального. Визначено теоретичний зміст понять "інше", "чуже", "відторгнене". Запропоновано методику аналізу в єдиному проекті феноменів відторгнення як механізму відтворення соціуму та відторгнення власного обжитого простору. Значну увагу приділено ієрархії рівнів відторгнення з метою з'ясування можливостей відтворення ціннісної основи певної соціальної спільноти, що є особливо плідним у разі звернення до історичних картин обжитого світу. Наголошено на значимості розрізнення між межово відторгненим і таким, що певна духовна парадигма згодна з фактом його присутності, погоджується терпіти. Запропоновано дослідницький прийом, а саме - аналіз Терпимого в одному аспекті з відторгненим. Виявлено та проаналізовано загальні принципи розкреслення метафоричної схеми обжитого простору, в якій висвітлено місце кожного дослідженого феномену, а також виявлено чисельні перехідні форми відчуження та відторгнення, які формують унікальність кожного варіанта конфігурації обжитого простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.122 + Ю6*18:Д820.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чуйкова О. В. 
Самоорганізація онтологічної самості в контексті соціального простору : автореф. дис... канд. філософ. наук / О. В. Чуйкова; АПН України. Ін-т вищ. освіти. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Охарактеризовано витоки знань про самість у соціальній філософії, аналітичній психології, релігії, які трактують умови трансформації духовної, креативної людини у соціальному просторі. Досліджено процес внутрішньої інтеграції самості, який для людини є способом виходу з кризової ситуації суспільства перехідного типу. Проаналізовано проблемний стан свідомості людини за умов симулятивної реальності. Виділено синтетичні типи особистості, підпорядковані маніпулятивним технологіям. Акцентовано увагу на концепції самоактуалізації людини. Проаналізовано поняття "самість" і стратегію самоорганізації. Виявлено онтологічний статус особистості. Завдяки цьому сформовано новий термін "онтологічна самість". Зауважено, що парадигма самоорганізації є моделлю не пасивної адаптації, а активного створення індивідуального модусу буття у соціальному просторі, що притаманно соціально успішній і водночас духовній людині, орієнтованій на вищі буттєві цінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Д820.8 + Ю216.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кисельов Ю. О. 
Основи геософії: проблеми теорії та методології : монографія / Ю. О. Кисельов; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Луганськ, 2011. - 208 c. - Бібліогр.: 158 назв. - укp.

Висвітлено проблеми теорії та методології геософії як нетрадиційного напряму суспільно-географічних досліджень. Викладено концепцію людського геопростору (ЛГП) як продукту ландшафтно-етнічної взаємодії на основі духовних чинників, наведено схему його реалізації. Розкрито геософічні аспекти методології українознавства і краєзнавства. Проаналізовано роль та місце України, зокрема південно-східного регіону, в ЛГП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У04 в + У049(4УКР) в + Д82 в2 + Ч111.1 + Ф087 + Ю6*18:Д8 + А731

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА740471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Соколова К. В. 
Трансформація соціального часу та простору в сучасному інформаційному суспільстві : автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / К. В. Соколова; Дніпропетр. нац. ун-т ім. Олеся Гончара. - Д., 2009. - 19 c. - укp.

Проаналізовано співвідношення простору та часу як модусів соціального буття у зв'язку з інформатизацією суспільних стосунків в її соціокультурних вимірах. Досліджено зміни просторово-часових характеристик соціального буття в аграрно-ремісній, індустріальній та інформаційній епохах, що дозволило стверджувати про зростання ролі процесу інформатизації в зміні основних параметрів соціального часу та диференціації соціального простору. Аналіз модусів соціального буття в інформаційному суспільстві дозволяє осмислити інформатизацію як соціокультурне явище, зумовлене процесами глобалізації. У такому суспільстві інформатизація постає не тільки як технологічне або інструментальне явище, а і як феномен культури, що найбільш яскраво виявляється на етапі постіндустріального суспільства. Суспільний розвиток йде від панування технологічно-економічних тенденцій до пріоритету глобальних інформаційних цінностей суспільства, котре визначається як конформаційне. Формування особистості здійснюється за суперечливих умов віртуалізації часо-просторових модусів індивідуального буття під впливом деперсоніфікованих соціальних комунікацій та маніпулятивних можливостей масивів інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Д820.8 + Ю6*321 + Ю6*18:Ж

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сніжко В. В. 
Українознавство: природна пcихо-філософська концепція : монографія / В. В. Сніжко; Нац. НДІ українознав. - К., 2010. - 526 c. - Бібліогр.: 401 назв - укp.

Висвітлено природничі, філософські та психологічні аспекти українознавства. Природу й українське природне довкілля розглянуто як визначні людиноформуючі геопсихічні структури. Увагу приділено аналізу життєдіяльності народів на території України, зокрема, різноетнічним поселенням різних часів у Середньому Придніпров'ї, а також періоду трипільської археологічної культури та Скіфії. Показано роль природного довкілля у формуванні української мови, етнопсихології та менталітету українців. Обгрунтовано природну психо-філософську концепцію, яка спрямована на утвердження українських стереотипів мислення.


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(4УКР) + Т52(45УКР)-75 + Т597.5 + Ю958(4УКР) + Ю6*18:Д8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського