Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*665-94$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Козак О. В. 
Соціально-філософські аспекти політики держави в умовах розвитку ринкової економіки / О. В. Козак // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 3. - С. 127-133. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто проблему соціальної політики України за умов розвитку ринкової економіки з урахуванням соціально-філософського аспекту (СФА). Визначено актуальні СФА розглянутої проблеми. Обгрунтовано основні та загальні напрямки соціальної політики, визначено економічні пріоритети.


Ключ. слова: соціальна політика, протиріччя, ринковий підхід, модель ринкової економіки
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*665-94 + С4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гончаров В. В. 
Гроші як предмет соціально-філософського дискурсу (аксіологічний аспект дослідження) : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / В. В. Гончаров; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2010. - 18 c. - укp.

Проаналізовано феномен грошей, який розглядається як ціннісний за своєю природою соціальний прояв у культурі. Обгрунтовано ідею про аутентичність аксіології як методології пізнання феномену грошей. Розглянуто презентовані в історико-філософській думці гносеологічні підходи до розуміння й опису природи та сутності грошей. Простежено еволюцію розвитку філософської думки про гроші в будь-яку історичну епоху. Відбудовано онтологію грошей на базі атрибутивної моделі світу. Наведено світоглядно-конфесійні підходи до господарської етики (православ'я, протемтантизму, юдаїзму, католицизму), яка і формує етичний вимір грошей. Розглянуто вплив грошей на становлення особистості в контексті сенсу життя індивіда, його смислоустрою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*665-94 + Ю703.64 + У010.295.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Маркозова О. О. 
Соціальна несправедливість як підвалина девіантної поведінки особистості / О. О. Маркозова // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2007. - Вип. 1. - С. 73-78. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано девіантність як соціальне явище. За умов динамічного розвитку суспільства, коли норми та правила життєдіяльності людей швидко змінюються, актуалізується аналіз проблеми девіантності, уточнення та пошуку нових методологічних основ для проведення комплексних досліджень даного соціального явища. Доведено, що, незважаючи на різноманітність існуючих теорій, девіантність завжди прямо або опосередковано базується на соціальній або індивідуальній несправедливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*665-94*341.1 + С5*36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Данильченко Т. В. 
Психологія суб'єктивного соціального благополуччя : автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.05 / Т. В. Данильченко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2018. - 34 c. - укp.

Досліджено суб'єктивне соціальне благополуччя (ССБ), яке визначається як інтегральне соціально-психологічне явище, що відображає усвідомлення й оцінку соціального функціонування на основі співвідношення між рівнем домагань і ступенем задоволення соціальних потреб суб'єкта, у результаті чого він визначає своє соціальне буття як оптимальне і переживає почуття приємності. Розроблено балансно-гетерархічну концепцію, яка підкреслює багатовимірність, динамічність і нелінійність ССБ, що викликана рекурсивністю і недуалістичністю зв'язків його компонентів. У осіб з найвищими і найнижчими показниками ССБ воно має чітку внутрішню структуру, тоді як у осіб з середнім рівнем ССБ виявлено найнижчий ступінь його інтеграції. Для набуття ССБ особа має віднайти баланс між параметрами соціальної поведінки, що веде до задоволення потреб, і вимогами соціальних норм. Виявлено такі типи переживання ССБ: зарадний, дбайливий, незалежний, безпорадний. Висвітлено об'єктивні (соціально-демографічні) і суб'єктивні (психологічні) чинники ССБ. Розроблено методику дослідження ССБ, а також програму психологічного супроводу, метою якої є формування навичок, що забезпечують оптимізацію переживання ССБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*665-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433011 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського