Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6 г(5КИТ)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Сюй Цюаньяо 
Соціальний прогрес в контексті китайської філософії : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Сюй Цюаньяо; Харк. ун-т Повітр. Сил. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

Проаналізовано концептуальні підходи до розуміння соціального прогресу, що склалися у китайській філософії. Розкрито основні параметри традиційної китайської системи мислення, поглядів, поведінки, сприйняття та психології, на яких базується ідея соціального прогресу (конкретність філософських ідей і рекомендацій; практицизм думки та асоціативність мислення у поєднанні з виразним акцентом на соціо-етичних зобов'язаннях індивіда; принцип холізму, систематизації та класифікаційні схеми мислення, а також принцип дедуктивно-дидактичного ланцюга міркувань). Розглянуто особливості багатофакторного аналізу соціального прогресу в Китаї наприкінці XX - на початку XXI ст. Висвітлено суть, зміст і основні характеристики нової екологічної парадигми суспільного прогресу, що базується на китайській філософській традиції. Визначено основні якості особистості як суб'єкта нової парадигми соціального прогресу в сучасній китайській соціальній філософії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.911 + Ю6 г(5КИТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Михайлов В. С. 
Людиновимірність соціально-філософської традиції Давнього Китаю і сучасність : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / В. С. Михайлов; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2010. - 20 c. - укp.

Вдосконалено теоретико-методологічні підходи до різноаспектного системного дослідження соціально-філософської й історіософської думки Давнього Китаю. Визначено основні принципи існування особистості в соціумі щодо поглядів давньокитайських філософів. Сформульовано принципові підходи до соціального та державного управління та підготовки управлінських кадрів відповідно до поглядів провідних філософських шкіл Давнього Китаю. Проаналізовано базові принципи китайської воєнної та політичної стратегії й обгрунтовано засади стратегічного мислення на перспективу в ракурсі їх критичного використання за умов сучасності. Розкрито погляди давньокитайских мислителів щодо усвідомлення сутності історичних процесів у контексті сучасного розуміння соціально-історичної динаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6 г(5КИТ)3 + Ю6*18:С5*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Цзян Чунсінь 
Формування особистості у дискурсі китайської соціально-філософської думки : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Цзян Чунсінь; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Проаналізовано важливий процес формування особистості людини в контексті дискурсу китайської філософської думки. Запропоновано вирішення наукової проблеми, що виявляється у обгрунтуванні особливостей буття феномену особистості в китайському суспільстві на різних етапах його існування, що стало об'єктом філософської рефлексії і знайшло своє відображення у концепціях людини та суспільства, розроблених китайськими мислителями. Обгрунтовано феномен функціональної особистості, що є умовою існування китайського суспільства як органічного цілого, метою якого є збереження самоідентичності, тобто відсутності розвитку як процесу, що може призводити до вдосконалення та до спрощення. Показано, що метою існування функціональної особистості є виконання її функціональних обов'язків, а метою її індивідуального розвитку - покращення власної ефективності, яка сприяє якнайкращому виконанню цієї функції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6 г(5КИТ) + Ю6*18:С5*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400533 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського