Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю935.12-392$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Панібратенко В. В. 
Особливості взаємозв'язку мотиваційної сфери особистості та процесу запам'ятовування і відтворення тексту / В. В. Панібратенко // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2009. - 14, вип. 17. - С. 80-87. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто взаємозв'язок особливостей запам'ятовування та відтворення тексту і мотивації досягнення. Зв'язок памяті з мотивацією відмічався рядом дослідників, але досліджень, спрямованих на вивчення впливу мотивації досягнення на запам'ятовування, майже не проводилося. Хоча безперечним залишається той факт, що домінування одного з видів мотивації досягнення впливає на діяльність індивіда, на постановку цілей діяльності, на вибір способів досягнення мети. А це у свою чергу може відображатися на мотивації запам'ятовування. Мотивація досягнення може бути пов'язана з мнемічною установкою, тому що на установку запам'ятати головне в матеріалі, запам'ятати повно, точно, надовго й т. п. може впливати домінуюче в індивіда прагнення до успіху або уникання невдачі. Мета дослідження - виявити взаємозв'язок між особливостями запам'ятовування та мотивацією досягнення. Як у групі чоловіків, так і в групі жінок домінуюча мотиваційна тенденція (виражений мотив прагнення до успіху або уникнення невдачі) впливає на продуктивність запам'ятовування та відтворення тексту. Запам'ятовується та інформація, що безпосередньо пов'язана зі сферою реалізації мотиву. Відзначено перевагу чоловіків і жінок з вираженим мотивом прагнення до успіху за показниками продуктивності запам'ятовування; чоловіки та жінки з вираженим мотивом уникнення невдачі у своїх відтвореннях не відзначають таких важливих відомостей, безпосередньо пов'язаних зі сферою досягнень. Виявлено, що продуктивність запам'ятовування певного матеріалу пов'язана з домінуючою у людини мотиваційною тенденцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.12-392-723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Метешкин А. А. 
Апробация формулы для вычисления времени забывания студентами учебного материала / А. А. Метешкин, В. А. Шевченко, М. Н. Шарыгин // Автомоб. трансп.. - 2010. - Вып. 26. - С. 126-128. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Проанализированы процессы забывания студентами знаний по дисциплине "Информатика". Предложена формула для расчета времени, по истечении которого знания студентов не изменяются. Достоверность расчетов по формуле подтверждена экспериментально.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.223.9 + Ю935.12-392

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Панібратенко В. В. 
Мотиваційна спрямованість досягнення при запам'ятовуванні та відтворенні художніх текстів : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / В. В. Панібратенко; МОНМС України, Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2012. - 17 c. - укp.

Здійснено узагальнення напрямів наукових досліджень проблеми мимовільного запам'ятовування, вивчення сутності, особливостей мотиваційної спрямованості, мотивації досягнення. Проведено аналіз науково-теоретичних концепцій та підходів до вивчення проблеми у вітчизняній та зарубіжній психології. Розглянуто гендерні особливості запам'ятовування. Для дослідження продуктивності мимовільного запам'ятовування за даними безпосереднього та відстрочених відтворень використовувалися спеціально підібрані тексти, пов'язані з мотивацією досягнення, які були гендерно забарвлені. Для дослідження зв'язку пам'яті з мотивацією досягнення та гендером використовувалися кількісно-якісні методи аналізу текстів, розроблені схеми наративного та контент-аналізу. За результатами емпіричного дослідження доведено взаємозв'язок запам'ятовування та відтворення з мотиваційною спрямованістю досягнення. Визначено особливості безпосереднього та відстрочених відтворень. Виявлено механізми взаємозв'язку пам'яті з мотивацією досягнення за мимовільного запам'ятовування, безпосереднього та відстроченого відтворень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.12-391 + Ю935.12-392

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мокін Б. І. 
Удосконалення ймовірнісної математичної моделі процесу забування інформації, отриманої студентом на лекції / Б. І. Мокін, О. О. Войцеховська // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2019. - № 4. - С. 49-57. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Удосконалено математичну модель "кривої забування", породженої Г. Еббінгаузом. В удосконаленій моделі враховано і синергетичну складову, що уповільнює процес забування за рахунок внутрішньої роботи мозку у той відрізок часу, в який нова інформація до цього мозку не надходить, запропоновану Б. І. Мокіним, і складову, запропоновану Л. М. Присняковою, що задає значення тієї частки початкової інформації, яка ніколи з пам'яті індивідуума не стирається. Розроблено алгоритм ідентифікації удосконаленої математичної моделі "кривої Г. Еббінгауза" і проаналізовано причини появи некоректних рішень з його застосуванням та вказані шляхи подолання цієї некоректності. Розширено базу обгрунтування необхідності переходу від "кривої забування", породженої Г. Еббінгаузом, при аналізі процесів забування початкової інформації, одержаної студентом від викладача на лекції, до "смуг забування", породжених Б. І. Мокіним та О. Б. Мокіним. Якщо раніше ця база грунтувалась лише на особливостях оброблення експериментальних даних та центральній граничній теоремі Лапласа стосовно ймовірнісних даних, підпорядкованих нормальному закону розподілу, то її розширення відбулося ще й завдяки необхідності подолання некоректності розв'язання системи рівнянь, на яких базується алгоритм ідентифікації удосконаленої математичної моделі "кривої забування". Побудовано нові границі "смуг забування", які, як і в алгоритмі їх побудови, запропонованому Б. І. Мокіним та О. Б. Мокіним, використовують відоме з теорії ймовірностей правило "трьох сігм", але адекватніше відображають ці "смуги" і вивільняють їх від ділянок, на яких забування інформації набуває знака "мінус", не властивого для цього процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.220 + Ю935.12-392

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського