Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю936.1-35$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Чуприков А. П. 
Мир леворуких / А. П. Чуприков, Е. А. Волков. - 3-е изд. - К. : Ин-т нейропсихиатрии А.Чуприкова, 2008. - 88 c. - Библиогр.: с. 78-83 - рус.

Приведены систематизированные данные по истории движения в защиту леворуких детей от переучивания в мире и в Украине. Описаны последствия насильственного переучивания и особенности психолого-педагогического, психиатрического и суицидального сопровождения воспитания леворуких детей и подростков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-57 + Е70*739.177.5*04 + Ю936.1-35 + Ч311.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА701879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пивоваров О. В. 
Розробка лікувально-профілактичних заходів для учнівської та студентської молоді з ознаками синістральності : метод. рек. / О. В. Пивоваров; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2007. - 34 c. - Бібліогр.: с. 32-34. - укp.

Розглянуто походження функціональної асиметрії людини, визначено рівень моторного лівшества учнів і студентів. Описано особливості лівшества у спортсменів, проаналізовано вплив синістральності на стан здоров'я, зокрема за окремими групами захворювань. Наведено рекомендації з організації лікувально-профілактичних заходів щодо покращання стану здоров'я молоді з ознаками синістральності.

Рассмотрены происхождение функциональной ассиметрии человека, определен уровень моторного левшества учеников и студентов. Освещены особенности левшества у спортсменов, проанализировано влияние синистральности на состояние здоровья, в частности по отдельным группам заболеваний. Приведены рекомендации по организации лечебно-профилактических мероприятий для улучшения здоровья молодежи с признаками синистральности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)29 + Ю936.1-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р110973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пивоваров О. В. 
Розробка лікувально-профілактичних заходів для учнівської та студентської молоді з ознаками синістральності : монографія / О. В. Пивоваров; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2007. - 400 c. - Бібліогр.: с. 386-399. - укp.

Розглянуто походження та роль функціональної асиметрії людини в оцінці її здоров'я. Висвітлено сучасні погляди щодо походження лівшества. Визначено рівень моторного лівшества учнів і студентів, описано особливості лівшевства у спортсменів. Проаналізовано вплив синістральності на стан здоров'я людини, зокрема, за окремими групами захворювань. Наведено рекомендації щодо організації лікувально-профілактичних заходів для даної категорії населення з ознаками синістральності.

Рассмотрены происхождение и роль функциональной асимметрии человека в оценке ее здоровья. Освещены современные взгляды на происхождение леворукости. Определен уровень моторной леворукости учеников и студентов, описаны особенности леворукости у спортсменов. Проанализировано влияние синистральности на состояние здоровья человека, в частности, по отдельным группам заболеваний. Приведены рекомендации к организации лечебно-профилактических мероприятий для данной категории населения с признаками синистральности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)29 + Р11(4УКР)4 + Ю936.1-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА696801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Данилов С. А. 
Оцінка взаємозв'язку функціональної асиметрії мозку, рівня інтелектуального розвитку та швидкісних характеристик розумової діяльності людини : Автореф. дис... канд. біол. наук / С. А. Данилов; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2006. - 21 c. - укp.

Вперше здiйснено спробу оцінки розумової діяльності людини з точки зору найважливіших її характеристик, зокрема, функціональної асиметрії мозку, рівня інтелектуального розвитку та швидкісних характеристик. Доведено можливість та доцільність використання не лише коефіцієнтів кореляції, а й кореляційних відношень. Проаналізовано зміни електрофізіологічних параметрів за різних видів психічного навантаження. Показано відмінність в обробці першосигнальної та другосигнальної інформації. Встановлено, що характер зв'язку між рівнем інтелектуального розвитку та функціональною асиметрією мозку обумовлений такими загальними закономірностями, як обробка першо- та другосигнальної інформації та швидкість обробки абстрактної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.5*04 + Ю936.1-355

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сидоренко Н. І. 
Розвиток усвідомленої саморегуляції довільної активності майбутніх вчителів : Автореф. дис... канд. психол. наук / Н. І. Сидоренко; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. - О., 2005. - 18 c. - укp.

Вивчено регуляторну специфіку властивостей особистості майбутніх вчителів та виявлено шляхи формування усвідомленої саморегуляції їх довільної активності. Саморегуляцію довільної активності майбутніми вчителями розглянуто як процес ініціації, побудови, підтримки та управління майбутніми вчителями всіма видами та формами зовнішньої та внутрішньої активності, спрямованими на досягнення навчально-професійних цілей, що забезпечується розвитком в особистості таких психологічних механізмів, як планування та програмування навчально-професійної діяльності, створення суб'єктивної моделі значущих умов її здійснення, розробка суб'єктивних критеріїв досягнення мети діяльності, здійснення контролю та оцінки реальних результатів, прийняття рішення про корекцію системи саморегулювання. Здійснено емпіричне дослідження та встановлено відмінності у прояві усвідомленої саморегуляції довільної активності у студентів-педагогів, яка має прояв у суттєвому зростанні рівня всіх регуляторних процесів та регуляторно-особистісних властивостей протягом перших трьох років навчання професійним знанням та подальшій їх стабілізації у наступні роки. Виявлено специфічні особливості особистості, притаманні студентам з різним рівнем саморегуляції, а саме: інтернальність, емоційна стійкість, стриманість, ініціативність, схильність приховувати свої почуття у студентів з високим її рівнем; екстернальність, безініціативність, недостатній самоконтроль, соціабельність та залежність від групи студентів з низьким рівнем саморегуляції. Розроблено цілісну систему розвитку усвідомленої саморегуляції довільної активності студентів-педагогів, спрямовану на вдосконалення

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1-355.2 + Ч489.511.328

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Качинська Т. В. 
Викликана активність кори головного мозку в осіб з різним типом мануальної асиметрії (віковий аспект) : автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т. В. Качинська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено викликаний потенціал (ВП) кори головного мозку у право- та ліворуких осіб молодшої, середньої та старшої шкільних груп під час дії зорових стимулів різної ймовірності подачі. Амплітудно-часові параметри ВП показали, що швидкі процеси сприйняття та обробки інформації спостерігалися у праворуких осіб, а активація коркових структур була вищою в ліворуких, незалежно від віку досліджуваних та складності завдання. Сприйняття та обробка зорових стимулів різної ймовірності подачі в праворуких осіб характеризувалися вищим рівнем функціональних зв'язків між корковими ділянками, порівняно з ліворукими. Проаналізовано, що у процесі онтогенезу відбувається вкорочення пікових латентностей та зменшення амплітуд хвиль ВП у право- та ліворуких осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52 + Ю936.1-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Латеральность населения СССР в конце 70-х и начале 80-х годов. К истории латеральной нейропсихологии и нейропсихиатрии / ред.: А. П. Чуприков, В. Д. Мишиев. - Донецк : Заславский А.Ю., 2010. - 191 c. - рус.

Освещены вопросы охраны психического здоровья леворуких детей. Проанализированы роль фактора леворукости в проявлении функциональной асимметрии (ФА) мозга в детском возрасте, формировании неблагоприятных вариантов неврозов и неврозоподобных расстройств, правого полушария в поддержке работоспособности на разных этапах адаптации. Изложены методологические аспекты изучения ФА человека, определены количественные показатели. Раскрыты особенности латерального фенотипа сельского населения, взаимосвязь между профилем латеральности и способностью к произвольному ускорению в интеллектуальной деятельности. Даны латеральные характеристики школьников с временной задержкой психического развития, умственной отсталостью. Изучено влияние унилатеральной поляризации лобной коры на восстановление условно-рефлекторной деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-3 + Р733.64-3 + Е70*739.177.5*04 + Ю936.1-35я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА731679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Васильєв С. П. 
Особливості саморегуляції курсантів у період адаптації до навчання в цивільному вищому навчальному закладі : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / С. П. Васильєв; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б. Хмельницького. - Хмельницький, 2010. - 20 c. - укp.

Проведено теоретико-методологічний аналіз проблеми адаптації та психічної саморегуляції особистості у зарубіжній та вітчизняній психології. Виявлено особливості психічної саморегуляції курсантів у період адаптації до навчання в цивільному ВНЗ. Удосконалено методику вивчення індивідуально-особистісних якостей курсантів. Розглянуто психологічні чинники, що детермінують перебіг саморегуляції курсантів у процесі їх адаптації до навчання в цивільному ВНЗ і визначено основні напрямки її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1-355.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Куценко Т. В. 
Прояв прямого і зворотного ефектів Струпа в залежності від право-ліворукості і статі / Т. В. Куценко, А. С. Лозовська // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2012. - Вип. 2. - С. 84-90. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено прямий і зворотний комбіновані ефекти Струпа за умов відповідей двома руками. У жінок ефекти Струпа виражені більше, ніж у чоловіків. У лівшів ефекти Струпа виражені менше, ніж у правшів. У жінок-лівшів латентні періоди вірних реакцій під час виконання зворотного тесту Струпа (релевантний подразник - слово) довші, ніж у жінок-правшів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Боделан М. И. 
Исследование системности индивидуально-типологических особенностей личности у правшей и левшей / М. И. Боделан // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2012. - 17, Вип. 9. - С. 43-53. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

С помощью системного подхода, применением множественного корреляционного и линейного регрессионного методов анализа и теории графов, выявлены взаимоотношения индивидуально-типологических особенностей личности у правшей и левшей. Используемый подход позволил построить семантические сети изученных показателей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вакарев Е. С. 
К проблеме формирования психомоторных действий лиц с выраженным типом двигательной асимметрии / Е. С. Вакарев // Наука і освіта. - 2007. - № 3. - С. 8-11. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Висвітлено проблему формування психомоторних дій осіб з різним типом моторної асиметрії. Наведено результати наукового дослідження на базі Донецького інституту психології та підприємництва в контексті даної проблеми. Розглянуто особливості психомоторних функцій праворуких і ліворуких. Показано специфіку механізму міжпівкульного психомоторного переносу.

Освещена проблема формирования психомоторных действий лиц с различным типом моторной асимметрии. Приведены результаты научного исследования на базе Донецкого института психологии и предпринимательства в контексте данной проблемы. Рассмотрены особенности функционирования психомоторики праворуких и левшей. Показана специфика механизма психомоторного переноса между полушариями головного мозга. Констатирован факт, что продолжительность формирования моторных программ у праворуких и левшей короче на ведущей руке.

The article deals with the the problem of formation of psychomotor actions of persons with various type of motor asymmetry. The corresponding scientific literature on this problematics is analysed. Results of scientific research are resulted on the basis of Donetsk institute of psychology and business in a context of the given problem. Features of functioning психомоторики праворуких and lefthanders are considered. Specificity of the mechanism of psychomotor carry between hemispheres of a brain is shown. The fact is ascertained, that duration of formation of motor programs at праворуких and is shorter than lefthanders on a leading hand.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сидоренко Н. І. 
Особливості усвідомленої саморегуляції довільної активності майбутніх педагогів / Н. І. Сидоренко // Наука і освіта. - 2006. - № 3/4. - С. 44-50. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Висвітлено проблему регуляторної специфіки індивідуальних властивостей майбутніх педагогів і пошук методів формування усвідомленої саморегуляції їх довільної активності. Встановлено відмінності усвідомленої саморегуляції довільної активності студентів-педагогів, що проявляються у збільшенні рівня усіх регуляторних процесів і регуляторно-індивідуальних властивостей протягом перших трьох років навчання. Викладено психологічну характеристику осіб з різними стилями саморегуляції. Розроблено цілісну систему розвитку усвідомленої саморегуляції довільної активності студентів-педагогів, скеровану на удосконалення регуляторних процесів і створення умов для розвитку творчих рис характеру.

Изучена регуляторная специфика личностных свойств будущих учителей и поиск путей формирования осознанной саморегуляции их произвольной активности. Установлены отличия в проявлении осознанной саморегуляции произвольной активности студентов-педагогов, проявляющихся в возрастании уровня всех регуляторных процессов и регуляторно-личностных свойств на протяжении первых трех лет учебы. Изложена психологическая характеристика лиц с разными стилями саморегуляции. Разработана целостная система развития осознанной саморегуляции произвольной активности студентов-педагогов, направленная на совершенствование регуляторных процессов и создание условий для развития творческих свойств характера.

The article describes specificity of personal properties of the future teachers and search of ways of formation of the realized self-control of their any regulating activity. Differences in display of the realized self-control of any activity of the students - teachers shown in increase of a level of all regulating processes and regulating -personal properties during first three years of study are established. The psychological characteristic of persons with different styles of self-control is stated. The complete system of development of the realized self-control of any activity of the students - teachers, directed on perfection regulating processes and creation of conditions for development of creative properties of character is developed.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1-355.2 + Ч489.511.328

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Чеботарьова А. І. 
Зміст поняття "когнітивний стиль" у психологічній науці / А. І. Чеботарьова // Наука і освіта. - 2010. - Спец. вип.: проект "Когніт. процеси та творчість". - С. 35-38. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розкрито зміст і зародження поняття "когнітивний стиль" у зарубіжних та вітчизняних дослідженнях. Когнітивний стиль описано як особливе утворення, що стабільно присутній на всіх рівнях інтелектуальної діяльності. У результаті активного пошуку різнимиавторами (Г. Уткін, Дж. Клейн, ДжаКаган, В. Колга, М. Холодна) описано близько двох десятків стійких індивідуальних прийомів оперування інформацією - когнітивних стилів. Виявлено зв'язки когнітивно-стильових особливостей з ефективністю пам'яті, конвергентними здібностями, креативністю й іншими особливостями інтелекту.

Раскрыто содержание и зарождение понятия "когнитивный стиль" в зарубежных и отечественных исследованиях. Когнитивный стиль описан как особое образование, которое стабильно присутствует на всех уровнях интеллектуальной деятельности. В результате активного поиска разными авторами (Г. Уткин, Дж. Клейн, Дж. Каган, В. Колга, М. Холодная) описано около двух десятков устойчивых индивидуальных приемов оперирования информацией - когнитивных стилей. Выявлены связи когнитивно-стилевых особенностей с эффективностью памяти, конвергентными способностями, креативностью и другими особенностями интеллекта.

Opened the content and the origin of the concept of "cognitive style" in foreign and domestic investigations. Cognitive style is described as a special education, consistently present at all levels of intellectual activity.аAs a result of active search for different authors (G. Utkin, J. Klein, J. Kagan, V. Kolga, M. Cholodna) described two dozen stable individual techniques operating information - cognitive styles. It's considered the relations between the cognitive-style features with the efficiency of memory, convergent abilities, creativity and other characteristics of intelligence.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131-231 + Ю936.1-355

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Левус Н. І. 
Креативність і ліворукість: точки дотику / Н. І. Левус // Наука і освіта. - 2010. - Спец. вип.: проект "Когніт. процеси та творчість". - С. 201-206. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено креативні здібності ліворуких та виявлено їх особливості у порівнянні з праворукими людьми. За допомогою тестів "Домінуюча півкуля", "Художник чи мислитель", опитувальника О. О. Алексєєвої і Л. А. Громової "Стилі мислення" протестовано 60 осіб юнацького віку (по 30 осіб в експериментальній і контрольній групах) з метою виявлення домінантної півкулі, невербальної продуктивності, показниками креативності та переважаючих стилів мислення у лівшів та праворуких осіб; здійснено їх факторний аналіз. Встановлено, що у лівшів домінує прагматичний стиль мислення, вищою є невербальна продуктивність, особливості їх інтелектуальної діяльності вирізняються експерименталізмом та інноваціями.

Исследованы креативные способности левшей, выявлены их особенности в сравнении с праворукими людьми. С помощью тестов "Доминирующее полушарие", "Художник или мыслитель", опросника "Стили мышления" А. А. Алексеевой и Л. А. Громовой протестировано 60 человек юношеского возраста (по 30 человек в экспериментальной и контрольной группах) с целью выявления доминантного полушария, невербальной производительности, показателей креативности и преобладающих стилей мышления у левшей и правшей; осуществлен их факторный анализ. Установлено, что у левшей доминирует прагматичный стиль мышления, выше невербальная производительность, особенности их интеллектуальной деятельности выделяются експериментализмом и инновациями.

It's studied creative abilities lefties and identified their characteristics in comparison with right-handed people. With the tests "the dominant hemisphere", "An artist or a thinker", a questionnaire A. A. Alekseeva and L. A. Gromova "Styles of thinking" has been tested 60 young people (under 30 people in the experimental and control groups) to identify the dominant hemisphere, nonverbal performance indicators of creativity and the prevailing styles of thinking in left-and right-handed individuals, carried out their factorial analysis. Found that in left-handers dominated pragmatic way of thinking, higher non-verbal performance, especially their intellectual activity are allocated eksperimentalizm and innovation.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю945.1 + Ю936.1-35 + Ю933-737

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кременчуцька М. К. 
Міжпівкульна асиметрія в структурі компТютерної обдарованості / М. К. Кременчуцька, І. О. Шеренговий // Наука і освіта. - 2010. - Спец. вип.: проект "Когніт. процеси та творчість". - С. 69-72. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Виявлено залежності між якістю навчання і домінуючою півкулею головного мозку індивіда. За допомогою результатів виміру середньоквадратичної погрішності відтворення часових проміжків у зоні коротких інтервалів за методикою Б.І. Цуканова визначено залежність між такими параметрами майбутніх професійних фахівців комп'ютерної галузі, як навчальна успішність і визначення провідних органів руху та відчуттів. Відзначено невідкладну необхідність підготовки майбутніх і перекваліфікації нинішніх фахівців комп'ютерних спеціальностей за методиками, які звертаються до можливостей правої півкулі.

Выявлены зависимости между качеством обучения и доминирующим полушарием головного мозга индивида. С помощью результатов измерения среднеквадратичной погрешности воспроизведения временных промежутков в зоне коротких интервалов по методике Б.И. Цуканова определена зависимость между такими параметрами будущих профессиональных специалистов компьютерной отрасли, как учебная успеваемость и определение ведущих органов движения и ощущений. Отмечена необходимость подготовки будущих и переквалификации нынешних специалистов компьютерных специальностей по методикам, которые обращаются к возможностям правого полушария.

It's revealed the relationship between quality education and the dominant hemisphere of the brain of an individual. Using the results of measuring the mean square error of reproduction of time intervals in the area of short intervals by the method of B. Tsukanova the correlation between these parameters for future professionals in the computer industry as academic achievement and determination of the leading organs of movement and sensation. It's noted the need for training future professionals and retrains current computer specialties according to the procedures that apply to the capabilities of the right hemisphere.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1-35 + З97 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Боделан М. И. 
Особенности латерализации электроэнцефалографической активности правшей и левшей / М. И. Боделан // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2013. - 18, вип. 23. - С. 34-44. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

С помощью системного подхода, применением множественного корреляционного и линейного регрессионного методов анализа выявлены особенности ЭЭГ правшей и левшей. Полученные результаты ЭЭГ систематизированы и обработаны с использованием метода сегментации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мазуренко В. А. 
Типи міжпівкульної асиметрії / В. А. Мазуренко // Психол. перспективи : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 22. - С. 112-122. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано основні типи міжпівкульової асиметрії, а також основні прояви моторної, сенсорної і психічної асиметрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.5*04 + Ю936.1-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Брандес В. М. 
Казка як важливий чинник розвитку людства / В. М. Брандес, О. В. Вознюк, М. М. Заброцький // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2001. - Вип. 8. - С. 96-100. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Автори, використовуючи концепцію функціональної асиметрії півкуль головного мозку людини, прагнуть довести, що казка, метафора постають важливим чинником розвитку людини.

Авторы, используя концепцию функциональной асимметрии полушарий головного мозга человека, стремятся доказать, что сказка, метафора могут выступать в качестве важнейшего фактора формирования человека.

Using the concept of the functional asymmetry of person's brain, the authors maintain that fairy-tale may serve as an important factor of man's development.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(0)-615.1 + Ю936.1-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Брандес В. М. 
Спроба побудови технології розв'язку проблемних ситуацій у контекстi концепцiї функціональної асиметрiї мозку людини / В. М. Брандес, О. В. Вознюк // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2001. - Вип. 8. - С. 83-87. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Теоретичне обгрунтовано технологію ровз'язування проблемних ситуацiй; запропоновано структуру такої технологiї на основi концепцiї функціональної асиметрії мозку людини, яка останнiм часом демонструє нові системоформувальні та евристичнi можливостi.

Теоретически обоснована технология решения проблемных ситуаций и предложена структура такой технологии на основе концепции функциональной асимметрии головного мозга человека, которая в последнее время демонстрирует новые системоформирующие и эвристические возможности.

The authors made an attempt to substantiate the technology of resolving the problamatic situations and offer the structure of such technology on the basis of the concept of functional asymmetry of man's cortex, which nowadays demonstrates new system-forming and heuristic possibilities.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Куценко Т. В. 
Міжпівкульні відмінності ЕЕГ дельта-бета поєднання у лівшів при виконанні емоційного тесту Струпа / Т. В. Куценко, Л. С. Лозовська // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2014. - Вип. 2. - С. 70-77. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено емоційний ефект Струпа у лівшів за умов відповідей двома руками. Ефект інтерференції краще виражений для лівої, ніж для правої руки, що вказує на більше залучення правої півкулі до оброблення емоційної інформації. Повторне проходження емоційного тесту Струпа веде до зменшення ефекту інтерференції у чоловіків, але не у жінок, що вказує на те, що мозок чоловіків, як більш латералізований, спрямований на виконання основного когнітивного завдання, тоді як мозок жінок, півкулі якого, ймовірно, мають більше зв'язків, залишається на сторожі до негативної емоційної інформації. Підтверджено сильніший дельта-бета ЕЕГ зв'язок у фронтальних ділянках кори обстежуваних із низьким рівнем інтерференції, що свідчить про сильніший контроль у них низхідної системи уваги. Новизною є те, що така взаємодія краще виражена у фронтальних ділянках лівої півкулі, що вказує на її роль у когнітивному контролі та опосередковано підтверджує відомості про розташування центрів мови у більшості ліворуких осіб у лівій півкулі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1-35 + Е70*739.177.52*715.3 в73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського