Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю959.9:У$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Мяленко В. В. 
Соціально-психологічні механізми фінансової поведінки молоді : автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.05 / В. В. Мяленко; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено та систематизовано соціально-психологічні особливості фінансової поведінки молоді. З'ясовано специфічні соціально-психологічні механізми, які визначають фінансову активність людини. Такими механізмами є: уникання бідності, альтруїстична самоактуалізація, гедоністичне самоствердження, діяльнісна самореалізація, споглядальне самоствердження, раціональне структурування, емоційне відсторонення, антиципація добробуту. Висвітлено особливості дії механізмів у різних групах молоді. Виявлено психоемоційний комплекс, що відображає сучасні уявлення та прагнення молодих людей у сфері фінансового самовизначення. Показано значення загального соціального контексту функціонування соціально-психологічних механізмів фінансової поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.9:У + Ю951.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чабан Д. Б. 
Дослідження економічної свідомості у вітчизняній та зарубіжній соціально-психологічній літературі / Д. Б. Чабан // Пробл. заг. та пед. психології : зб. наук. пр. - 2011. - 13, Ч. 3. - С. 418-426. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Виділено такі структурні компоненти економічної свідомості, як економічні емоції та почуття, що виникають за умов переживання людиною економічних процесів, перцептивна сфера економічної поведінки, економічні уявлення та економічне мислення і вольові компоненти економічної свідомості (економічні норми, економічний інтерес, економічний вчинок, економічна діяльність). Виявлено, що різниця в економічній поведінці західної людини і нашого співвітчизника вимагає вивчення економічної поведінки з урахуванням культури, менталітету, соціального спадку, а трансформація економіки в ринкову порушує перед економічною психологією низку актуальних питань, пов'язаних з економічною поведінкою, економічною соціалізацією й адаптацією різних шарів населення. Досліджено, що поведінка та настанови, що впливають на формування економічної свідомості, є наслідком емоційної динаміки раннього дитинства. Виявлено, що тип реагування на ті чи інші стимули соціально-економічного простору передається батьками дітям у вигляді настанов та взірців, що реалізуються в економічних сценаріях, а фінансовий успіх особистості є найчастіше наслідком формування психологічної готовності бути економічно незалежним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.9:У + У010.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Яновська С. Г. 
Психологічна структура підприємницької активності в малому бізнесі : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.10 / С. Г. Яновська; Національна академія педагогічних наук України, Інститут психології імені Г. С. Костюка. - Київ, 2019. - 23 c. - укp.

Досліджено вітчизняне підприємництво як соціальний і психологічний феномен. Створено структурну модель підприємницької активності, у якій виокремлено три компоненти: особистісний, соціальний і професійний. Визначено риси, які є особистісними передумовами реалізації підприємницького потенціалу особистості. Встановлено наявність конфлікту матеріальних і загальнолюдських цінностей у сучасних українських підприємців, виявлено змістове наповнення ризиків і функціонування бар'єрів щодо підприємницької діяльності. Здійснено порівняльний аналіз двох поколінь українських підприємців: тих, які розпочинали діяльність у 1990-ті рр., і тих, які зробили це після 2005 р. Зазначено, що основні відмінності полягають у збільшенні значення комунікативних властивостей та ослабленні регулятивної ролі цінностей професійного зростання. Визначено структурну організацію підприємницької активності та її співвідношення з компонентами способу життя особистості, зокрема виявлено наявність чотирьох складових, які кореспондують із компонентами способу життя (аксіологічним, конативним, когнітивним і комунікативним). Виснувано, що підприємництво на сучасному етапі стає способом життя та визначає сталий спосіб поведінки й будування соціальних зв'язків. З метою підвищення ефективності підприємницької активності запропоновано програму, що спрямована на розвиток її компонентів: особистісного, соціального, професійного. Програму впроваджено на базі соціального бізнес-простору IDP Business Space м. Харків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.9:У

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Губеладзе І. Г. 
Соціальна психологія власності : монографія / І. Г. Губеладзе; Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології. - Київ : Талком, 2021. - 405 c. - Бібліогр.: с. 313-358 - укp.

Вивчено психологічні особливості реалізації почуття власності в соціальних практиках. Представлено основні положення адаптивно-конструювальної концепції реалізації почуття власності в соціальних практиках. Наведено результати досліджень соціальних репрезентацій власності в уявленнях українців. Визначено соціальні практики, в яких реалізовується почуття власності. Описано мотиви, типи, етапи, механізми та закономірності реалізації почуття власності в соціальних практиках. Запропоновано засоби гармонізації почуття власності у сучасному суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.9:У с

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського