Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В251.306$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Шевченко Ю. Н. 
Исследование закономерностей термовязкопластического деформирования твердого тела при неизотермических сложных процессах нагружения. I. / Ю. Н. Шевченко, Р. Г. Терехов // Приклад. механика. - 2001. - 37, № 3. - С. 3-34. - Библиогр.: 64 назв. - рус.

Наведено результати експериментального дослідження термов'язкопружнопластичного деформування деяких конструкційних матеріалів для неізотермічних процесів складного навантаження. Експериментально досліджено постулат ізотропії у випадку малих деформацій за умов неізотермічного навантаження, коли реологічні властивості матеріалу виявляються, а також у випадку великих деформацій за кімнатної температури. Вивчено векторні та скалярні властивості матеріалів, виявлених за умов складного навантаження. Запропоновано методи вивчення цих властивостей, які перевірено експериментально.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.306 + Ж306.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Карнаухов В. Г. 
Феноменологические модели обобщенных термореологически простых неупругих ферромагнетиков / В. Г. Карнаухов // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 1998. - 41, № 3. - С. 60-69. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

З використанням концепції внутрішнього часу розвинуто термодинамічні моделі непружної (в'язкопружної і в'язкопружнопластичної) поведінки феромагнітних матеріалів інтегрального типу та з внутрішніми змінними.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.34 + В251.306

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Грицина О.  
Mоделювання електромагнетотермомеханічних процесів у в'язкій електропровідній поляризовній рідині з урахуванням необоротності локальних зміщень маси та електричного заряду / О. Грицина, В. Кондрат // Фіз.-мат. моделювання та інформ. технології. - 2007. - Вип. 5. - С. 42-54. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

З використанням термодинаміки нерівноважних процесів, механіки й електродинаміки суцільних середовищ одержано повну систему рівнянь для опису взаємозв'язаних електромагнетотермомеханічних процесів у в'язкій електропровідній неферомагнетній поляризовній рідині з урахуванням необоротності процесів локального зміщення електричного заряду та маси. З цією метою вектори градієнта наведеної величини енергетичної міри впливу зміщення маси на внутрішню енергію та напруженості електричного поля подано сумами їх оборотних і необоротних складових. Це дозволило одержати диференціальні реологічні визначальні співвідношення для векторів зміщення маси й електричного заряду (поляризації). Побудована модель дозволяє проаналізувати кінетику поверхневої поляризації та становлення приповерхневої неоднорідності напружено-деформованого стану в'язкої рідини.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.306.3

Шифр НБУВ: Ж72935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Русинко М. К. 
Вплив радіаційного опромінення на пластичну деформацію та повзучість конструкційних матеріалів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / М. К. Русинко; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. - Л., 2000. - 16 c. - укp.

Запропоновано математичну модель, яка описує пластичну деформацію та повзучість за умов радіаційного опромінення та його відсутності (термічна повзучість). Радіаційне опромінення прискорює деформацію повзучості та гальмує пластичну формозміну. Запропоновано узагальнення синтезної теорії пластичності для опису даних процесів. У рамках узагальненої моделі проведено співставлення експериментальних даних і теоретичних значень деформацій радіаційної та термічної повзучості відповідно до часу, температури, рівня напруження та інтенсивності опромінення. На основі узагальненої, на випадок повзучості, синтезної теорії пластичності досліджено в'язко-пружно-пластичний стан циліндричної оболонки, що перебуває під дією внутрішнього тиску та радіаційного опромінення. Дія опромінення значно впливає на розподіл напружено-деформованого стану в пластичній області оболонки. Оскільки опромінення значно сприяє повзучості, то перерозподіл напружень більший, ніж за його відсутності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.206,022 + В251.306,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Червинко О. П. 
Об эффекте локального разогрева вязкоупругих тел с концентраторами напряжений при циклическом нагружении / О. П. Червинко // Доп. НАН України. - 2000. - № 8. - С. 70-72. - Библиогр.: 9 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.306.5

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Войтович В. 
Власні коливання гідропружних дисипативних систем / В. Войтович, В. Горлач // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Приклад. математика та інф-ка. - 2006. - Вип. 11. - С. 167-179. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Запропоновано числову схему відшукання власних частот тривимірних гідропружних дисипативних систем (ГПДС). Наведено загальне формулювання задачі акустичної взаємодії пружного тіла та рідини в термінах переміщень із урахуванням природної в'язкості обох середовищ. Така математична модель для опису акустичних процесів у гідропружних системах дозволяє: по-перше, використовувати класичні апроксимації методу скінченних елементів для відшукання невідомих переміщень як у пружному тілі, так і в рідині, а по-друге, якісніше моделювати фізичні процеси та оцінити роль в'язкості середовищ у задачах на власні коливання. Побудовано варіаційну задачу про відшукання власних частот і відповідних їм форм коливань ГПДС. Для розв'язування квадратичної проблеми на власні значення вибрано оптимальний спосіб лінеаризації з подальшим використанням алгоритму Арнольді зі спектральним перетворенням. Розглянуто модельні задачі, які підтверджують ефективність запропонованої методики. Одержані результати зіставлено з результатами інших авторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.306.2-01 + В251.303.5-01

Шифр НБУВ: Ж28852/прикл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пащенко С. О. 
Розв'язання тривимірних задач терморадіаційної повзучості елементів конструкцій : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.04 / С. О. Пащенко; Національна академія наук України, Інститут проблем машинобудування імені А. М. Підгорного. - Харків, 2019. - 19 c. - укp.

Надано розв'язки тривимірних задач теорії повзучості, що характеризуються комплексною дією температурно-силових і радіаційних полів, які мають постійну та періодичну складові, та задач нестаціонарної теплопровідності. Для отримання розв'язків вдосконалено метод, що базується на застосуванні методу скінченних елементів для крайових і різницевих методів для початкових задач. Реалізовано можливість врахування як фізичних нелінійностей різного типу, так і періодичного навантаження. Метод реалізовано у вигляді розробленого програмного забезпечення з підтримкою розподілених обчислень. За допомогою експериментального та чисельного моделювання визначено нові закономірності роботи волоконно-оптичних гіроскопів і посадкової платформи навігаційного приладу, досліджено процеси деформування та руйнування волоконно-оптичного провідника за дії космічного опромінювання та періодичної зміни температури при русі супутника навколоземною орбітою. Отримано нові закономірності деформування при повзучості конструктивних елементів - амортизаторів та елементів кріплення сонячних панелей космічного апарату, трійникового з'єднання системи охолодження ядерного реактора.


Індекс рубрикатора НБУВ: В252.606.5-7-01,022 + В251.306.5-7-01,022

Шифр НБУВ: РА442636 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського