Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (19)Книжкові видання та компакт-диски (186)
Пошуковий запит: (<.>U=В333.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 331
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Babich I. L. 
Electric Arc Plasma in Copper Vapour = Плазма електричної дуги а парах міді / I. L. Babich, A. N. Veklich, V. A. Zhovtyansky // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 8. - С. 963-968. - Библиогр.: 12 назв. - англ.

Експериментально досліджено фізичні особливості плазми електричної дуги, що вільно горить в парах міді, із застосуванням швидкісних засобів вимірювання та методик. Встановлено, що плазма електричної дуги, що вільно горить в парах міді, в приелектродних областях та на периферії розряду, на відміну від відомих стабілізованих стінками дуг, виявляє нерівноважні властивості. Порушення рівноваги в плазмі визначається наявністю різких градієнтів її параметрів та відповідно просторовою неоднорідністю її випромінювальних та поглинальних характеристик. Механізмом, що відповідає за порушення рівноваги, є перенесення резонансного випромінювання, внаслідок чого реалізується часткова локальна термодинамічна рівновага. В досліджених режимах існування плазми електричної дуги, що вільно горить в парах міді, уточнено значення параметрів штарківського уширення спектральних ліній атома міді Cul - 515,3 та 510,5 нм.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Samant Chetan C.  
Glow discharge plasma nitriding of Al 6063 samples and study of their surface hardness / Chetan C. Samant, A. D. Rupji, S. V. Gogawale, V. H. Kulkarni // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 3. - С. 325-333. - Библиогр.: 8 назв. - англ.

Плазмове азотування, також відоме як іонне азотування або азотування плазмою жевріючого розряду, є методом поверхневого зміцнення. Гази типу аргону, водню і т. ін. можуть використовуватися як каталізатор (поряд з азотом), що допомогає утворенню прошарку нітриду. Товщина, таким чином сформованого прошарку нітриду, може бути приблизно 0,01 - 0,1 мкм. Оскільки товщина прошарку нітриду збільшується, поверхню матеріалу можна зробити твердішою. Твердість поверхні матеріалу можна виміряти різноманітними методами. У цій роботі виміряно твердість з використанням дюрометра.


Ключ. слова: plasma nitriding, glow discharge, hardness
Індекс рубрикатора НБУВ: В333.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Gurin A. A. 
Kinetic theory of ionization in a cathode sheath of abnormal glow discharge = Кінетична теорія іонізації в прикатодному шарі жевріючого розряду / A. A. Gurin // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 3. - С. 305-311. - Библиогр.: 5 назв. - англ.

Наведено точний вираз для інтеграла непружних зіткнень іонізації в кінетичному рівнянні для електронів, що використовує напівемпіричний вираз для диференціального перерізу іонізації атомів газу електронним ударом. Запропоновано ефективний алгоритм розв'язку одновимірного кінетичного рівняння для електронів у зоні катодного падіння аномального жевріючого розряду. Наведено результати числових розрахунків еволюції енергетичного розподілу густини струму електронів і просторового розподілу інтенсивності іонізації в зоні катодного падіння потенціалу в гелії. Одержані результати дають уточнену картину утворення пучковоподібних електронних розподілів, а також свідчать про наявність гострої локалізації інтенсивності іонізації поблизу катода в кіловольтних розрядах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чигінь В.  
Взаємовпливи потоків заряджених частинок і газів при атмосферному тиску / В. Чигінь // Фіз. зб. - Л., 1998. - Т. 3. - С. 84-90. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено низку ефектів, пов'язаних із взаємодією потоків електронів та іонів із газами, зокрема, нерівноважні явища у коронному розряді та процеси розділення потоків іонізованих газів у постійних електричних і магнітних полях. Виявлено сильні залежності амплітуди струму коливної корони у потоці аргону від концентрації домішок за умов атмосферного тиску. Запропоновано спрощену аналітичну модель розвитку коливної корони у різко неоднорідному електричному полі. Отримано залежності сумарної напруженості внутрішнього та зовнішнього електричних полів і кількості електронів від часу та відстані, коронуючого вістря під час переміщення лавини. Досліджено інжекцію низькоенергетичних електронів у повітрі з використанням коронного розряду в потоках аргону й азоту. Вивчено вплив потенціалів іонізації та енергії спорідненості до електронів на інтенсивність розділення компонент у газових потоках. Виміряно часові розділення іонних пакетів, утворених у коливній короні у сумішах газів за умов атмосферного тиску. Зроблено теоретичну модель закручення іонізованої газової суміші у перехресних магнітному й електричному полях і розділення різномасових молекулярних і аерозольних частинок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Жовтянський В. А. 
Вплив факторів нерівноважності на розпад електродугової плазми. 3. Роль випромінювання і розширення плазми / В. А. Жовтянський // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 2. - С. 176-184. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено взаємозв'язок градієнта тиску як одного з факторів нерівноважності плазми з фізикою процесів у щільній сильноіонізованій плазмі, а також роль у цих процесах самопоглинання резонансного випромінювання плазми. Для цього визначено вплив на розпад імпульсної електродугової плазми градієнта тиску, зумовленого її розширенням. Узагальнено рівняння Саха на більш характерний для електричної дуги випадок, коли плазма, крім атомних частинок у стані локальної термічної рівноваги (ЛТР), містить іонну компоненту у стані часткової ЛТР (ЧЛТР). Одержано критерій рекомбінаційної нерівноважності щільної сильноіонізованої плазми у режимі її розширення. Доведено, що роль перенесення випромінювання є неоднозначною і залежить від різниці температур, що реалізується в плазмі на довжині середнього вільного пробігу випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Жовтянський В. А. 
Вплив факторів нерівноважності на розпад електродугової плазми. 1. Дифузійні процеси в об'ємі плазми / В. А. Жовтянський // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 11. - С. 1364-1370. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

З метою уточнення ролі дифузійних процесів у формуванні нерівноважного стану плазми електричної дуги експериментально досліджено розпад імпульсної аргонової та гелієвої плазми. Показано, що широко використовувані оцінки дифузійних втрат в електричній дузі істотно переоцінюють їх внесок у рекомбінаційні процеси. Проаналізовано роль теплопровідності задля пояснення розбіжності характеру спостережуваних результатів у гелії та аргоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тутык В. А. 
Деионизация в электронных газоразрядных пушках после прохождения импульсного высоковольтного тлеющего разряда / В. А. Тутык // Систем. технології. - 2000. - Вип. 3. - С. 103-108. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розглянуто результати експериментального дослідження часу деіонізації в електронних газорозрядних гарматах із порожнистим анодом після проходження імпульсного високовольтного жевріючого розряду в гелії для діапазону тиску 13,3 symbol Ш 1330 Па, прискорюючої напруги 20 кВ, тривалості імпульсу напруги 10 мкс. Час деіонізації знаходився в діапазоні 34000 symbol Ш 340 мкс відповідно до тиску. Для зниження цього часу запропоновано додавати до гелію 5 % водню. Завдяки запропонованому методу був знижений час деіонізації в електронній гарматі майже на один порядок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.321 + З851.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бойко Н. О. 
Експериментальні дослідження вихрової структури обертальної нестійкості плазми пеннінгівських газорозрядних систем. 2. Вихорі і перенесення заряджених частинок поперек магнітного поля / Н. О. Бойко, Л. В. Марголіна, О. В. Опанасенко, Д. Б. Палець, Л. І. Романюк, В. М. Слободян // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 8. - С. 969-976. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Експериментально досліджено перенесення заряджених частинок плазми поперек магнітного поля в газорозрядних пеннінгівських системах за наявності в ній вихрових структур, зумовлених обертальною нестійкістю. Показано існування кореляції між аномальною "дифузією" плазми поперек магнітного поля та "потужністю" вихрових структур. За експериментальними даними розраховано величину радіальних потоків частинок, зумовлених цими структурами, та визначено локалізацію потоків у циліндричному плазмовому стовпі. Запропоновано методику визначення швидкості азимутального дрейфу заряджених частинок у вихорах, що реалізуються в обертовій плазмі, та визначено радіальний розподіл цих швидкостей. Зазначений розподіл незалежно розраховано за конфігурацією і "потужністю" вихрових структур. Зроблено висновки щодо ролі вихрових структур у перенесенні заряджених частинок поперек магнітного поля та його механізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Егоров А. Д. 
О некоторых спектральных особенностях искрового разряда / А. Д. Егоров, А. П. Моторненко, В. П. Пелипенко // Радиофизика и электроника. - 1999. - 4, № 1. - С. 80-82. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Досліджено оптичні спектри випромінювання іскрового високочастотного розряду між мідними електродами при дії атмосферного тиску. Виявлено лінії домішок і вивчено ріст їх інтенсивності із зменшенням періоду коливань, а також у разі ініціювання іскрового розряду лазерним випромінюванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Павленко В. М. 
Параметричне поглинання верхньогібридного випромінювання в магнітоактивній плазмі / В. М. Павленко, С. О. Назаренко // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 7. - С. 694-696. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

The absorption processes for high-frequency (HF) waves in the upper-hybrid frequency range in a inhomogeneous magnetized plasma with density gradient are considered. The expression for the effective absorption length of an external HF wave as a function of the density, temperature, plasma-density gradient, and frequency and amplitude of the pump wave is derived. It is shown that, for the parameters typical of thermonuclear plasmas, the effective absorption length is comparable with the plasma size, which results in efficient dissipation of the HF power.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Глєбова А. М. 
Перші в Україні дослідження іскрового розряду / А. М. Глєбова, Ю. О. Храмов // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 11. - С. 1279-1284. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Детально розглянуто одне з перших експериментальних досліджень впливу радіоактивного випромінювання на іскровий розряд, здійснене професором Харківського університету О. П. Грузинцевим у 1901 - 1902 рр., та першу кількісну теорію самостійного газового розряду, створену професором Новоросійського університету Ф. Н. Шведовим у 1903 - 1905 рр. Повністю забута за нашого часу, ця теорія становить значний інтерес для історико-наукового аналізу завдяки своїй простоті та наочності, значний відповідності експериментальним даним, а також деяким важливим висновкам про застосування до електронної теорії. Одним з таких висновків є запропонована Ф. Н. Шведовим на 6 років раніше, ніж Е. Резерфордом, планетарна модель будов частинки речовини.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кривицкий Е. В. 
Роль ионных квазикристаллических образований при электрических разрядах в газах и жидкостях / Е. В. Кривицкий, А. П. Сливинский // Теория, эксперимент, практика электроразряд. технологий. - 2000. - № 3. - С. 16-20. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Предложен новый подход для описания разрядных процессов в газах и жидкостях, в основе которого лежит взаимодействие систем нелокализованных частиц и полей на базе нелокальной статистической механики Власова. В рамках такого подхода проводимость среды определена неравновесными квазикристаллическими структурами, вытянутыми вдоль приложенного электрического поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Курочкін В. Д. 
Утворення іонних димерів з матеріалу катода в кріоохолоджуваній комірці в плазмі жевріючого розряду / В. Д. Курочкін // Укр. хим. журн. - 1999. - 65, № 3. - С. 57-63. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Представлено результати експериментального і теоретичного дослідження механізму утворення іонних димерів з матеріалу катода в плазмі жевріючого розряду в комірці, охолоджуваній рідким азотом. Мас-спектрометричні дослідження проводили при постійній напрузі, постійному тиску і постійному розрядному струмі, в той час як два інших параметри змінювали. Показано, що іонні димери утворюються згідно з механізмом Ліндемана через проміжний метастабільний кластер, який переходить у кінцевий продукт по мономолекулярній реакції з випромінюванням, а розклад відбувається внаслідок зіткнень збуджених і стабільних іонних димерів з атомами аргону. Результати досліджень використовуються для математичного моделювання мас-спектрів при аналізі чистих металів і сплавів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.313 + Г115.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Чигінь В.  
Цікаві властивості релаксаційно-коливної від'ємної корони / В. Чигінь, Б. Палюх // Фіз. зб. - Л., 2000. - Т. 3. - С. 79-83. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Експериментально досліджено струмові характеристики від'ємної коливної корони у потоці аргону з домішками. Отримано залежності частоти й амплітуди релаксаційних коливань струму на аноді від напруги на короні, витрати газу і концентрації газових домішок за умов атмосферного тиску. Виявлено сильні залежності вказаних параметрів від концентрації електро-негативних домішок та електропозитивного азоту. Вперше виявлено тонку структуру - вторинні високочастотні осциляції, що накладаються на гладку релаксаційну криву основного коливання струму.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Азаренков Н. А. 
Элеметарные процессы в газоразрядной плазме : Учеб. пособие / Н. А. Азаренков, В. И. Муратов. - Х. : Основа, 1999. - 148 c. - Библиогр.: с. 145 - рус.

Рассмотрены основы классической физики газового разряда. Значительное внимание уделено высокочастотному пробою, который определяется физическими процессами внутри плазмы. Различные типы разрядов классифицируются по элементарным процессам, от которых они зависят. Основываясь на общем определении понятия эффективного сечения исследованы типы взаимодействия заряженных частиц с нейтральными атомами и молекулами: упругое рассеяние электронов и ионов, перезарядка, возбуждение и ионизация, прилипание электронов, рекомбинация, вторичная электрон-электронная и ион-электронная эмиссия. Описаны некоторые типы разрядов: тлеющий, дуговой и пучково-плазменный.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Жовтянський В. А. 
Вплив факторів нерівноважності на розпад електродугової плазми. 2. Роль пристінних процесів / В. А. Жовтянський // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 1. - С. 50-56. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Шуаібов О. К. 
До утворення ексимерних молекул HeH(iA/i) в стаціонарній плазмі високого тиску на суміші He/Hsub2/sub / О. К. Шуаібов // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 6. - С. 718-720. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Шуаібов О. К. 
Дослідження трансформації активного середовища електророзрядного ексимерного випромінювача на сумішах He(Ar)/Xe/CClsub4/sub / О. К. Шуаібов, Л. Л. Шимон, І. В. Шевера, А. Й. Дащенко // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 5. - С. 558-563. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Physics of Low Temperature Plasma : Intern. Conf., Kyiv, May 11 - 15, 2003 / ed.: V. A. Zhovtjansky; Nat. Acad. of Sciences of Ukraine the Gas Inst. - Kyiv : Navchal'na knyga, 2004 - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3я54(4УКР)

Шифр НБУВ: ІВ204062 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Кириченко А. Я. 
Микроволновый электродный разряд при атмосферном давлении газа / А. Я. Кириченко, С. П. Мартынюк, А. П. Моторненко, И. Г. Скуратовский // Радиофизика и электроника. - 2005. - 10, 3 (спец. вып.). - С. 581-585. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Досліджено енергетичні характеристики та геометричні параметри мікрохвильового електродного розряду в формі факела, ініційованого на кінці штирової антени в потоці аргону. Проведено порівняння цих залежностей з аналогічними даними, одержаними на відомому коаксіальному плазмотроні малої потужності.

Исследованы энергетические характеристики и геометрические параметры микроволнового электродного разряда в форме факела, инициируемого на конце штыревой антенны в потоке аргона. Произведено сравнение этих зависимостей с аналогичными данными, полученными на известном коаксиальном плазмотроне малой мощности.

Energetic characteristics and geometric parameters of the microwave electrode discharge in the form of a torch which is initiated at the end of a flagpole antenna in the argon flow have been investigated. The comparison of these dependences with the similar data which were obtained for the well-known coaxial plasmatron of the low power has been made.


Ключ. слова: микроволновый электродный разряд, атмосферное давление, коаксиальный плазмотрон, энергетические характеристики
Індекс рубрикатора НБУВ: В333.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського