Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=В334.212$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Романович С.С.  
Моделирование слоя магнитных диполей / С.С. Романович // Мат. машины и системы. - 1998. - № 1 . - С. 65-71 . - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Пропонується метод магнітних моментів (МММ) для візуалізації ізолініями неперервного розподілу 3-компонентних магнітних диполів у плоскому шарі. Описаний підхід може бути поширений як на випадок не плоского шару, так і на розв'язання просторової задачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В334.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Иванов Б. А. 
О неоднородных состояниях для малых магнитных частиц с обменной анизотропией / Б. А. Иванов, А. Я. Волк, А. Ю. Меркулов // Физика низ. температур. - 2002. - 28, № 1. - С. 36-41. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Для ферромагнитной частицы с обменной анизотропией при наличии магнитного поля, перпендикулярного легкой оси, может возникать состояние с неоднородным распределением спинов. Наличие неоднородных состояний существенно модифицирует стандартную зависимость намагниченности частицы от магнитного поля. На основе сравнения pезультатов с решениями в континуальном приближении проведено уточнение вида граничных условий в макроскопических уравнениях для намагниченности.


Індекс рубрикатора НБУВ: В334.212 + В377.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Троицкая Е. П. 
Квадрупольное взаимодействие в динамике решетки сжатых кристаллов инертных газов в модели деформируемых атомов. 2. Упругие свойства и соотношение Коши в сжатом неоне / Е. П. Троицкая, В. В. Чабаненко, И. В. Жихарев, Е. Е. Горбенко, Е. А. Пилипенко // Физика и техника высоких давлений. - 2012. - 22, № 2. - С. 37-53. - Библиогр.: 29 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В334.212 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14388 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Henderson D. 
Some simple results for the properties of polar fluids / D. Henderson // Condensed Matter Physics. - 2011. - 14, № 3. - С. 33001. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Зроблено підсумок лекційного матеріалу стосовно кореляційних функцій і термодинаміки простого полярного плину. Розглянуто дипольний плин твердих сфер і середньосферичне наближення, а також зв'язок цих результатів із формулами Клаузіуса - Мосотті та Онзагера для діелектричної сталої.


Індекс рубрикатора НБУВ: В334.212 + В331.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сенета М. Я. 
Вплив диполь-дипольної взаємодії адатомів на закон дисперсії та ширину акустичної фононної моди квазірелеєвської хвилі / М. Я. Сенета, Р. М. Пелещак // Сенсор. електроніка і мікросистем. технології. - 2017. - 14, № 2. - С. 64-73. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

У межах нелокальної пружної взаємодії адсорбованого атома з атомами матриці з врахуванням диполь-дипольної взаємодії адатомів та сил дзеркального зображення знайдено в довгохвильовому наближенні закон дисперсії поверхневої квазірелеєвської акустичної хвилі, який враховує залежність від концентрації адатомів, деформаційного потенціалу та температури субстрату. Розраховано зміну енергетичної ширини поверхневої акустичної моди, зумовленої диполь-дипольною взаємодією адсорбованих атомів за температур 100 К і 300 К.


Індекс рубрикатора НБУВ: В334.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Kochelap V. A. 
To 95-th birthday of Professor E. I. Rashba (looking back ones again) = До 95-річчя від дня народження професора Е. І. Рашби (знову оглядаючись назад) / V. A. Kochelap, A. E. Belyaev // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2022. - 25, № 3. - С. 235-239. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Теорія спін-орбітальної взаємодії, розроблена Е. І. Рашбою більше 30 років тому, стимулювала бурхливий розвиток нової дисципліни - спінтроніки - фізики процесів і пристроїв, основаних на управлінні спінами. У роботі узагальнено досягнення професора Рашби на ранньому етапі його наукових досліджень, зокрема тих, що проводилися в Україні. Серед них - передбачення електричного дипольного спінового резонансу (Е08К), фазових переходів у спін-орбітальних зв'язаних системах, викликаних зміною топології поверхні Фермі, сили гігантського осцилятора домішкових екситонів і співіснування вільних і самозахоплених екситонів. Фізика твердого тіла є основою сучасної електроніки та оптоелектроніки. Різні електронні, оптичні, акустичні та інші ефекти і процеси у твердому тілі визначають характеристики сучасних твердотільних пристроїв. Багато груп і тисячі дослідників залучено до відкриття, вивчення та використання відповідних нових явищ. Серед них професор Еммануїл Рашба з його видатними результатами у фізиці кристалів розглядається (підноситься) як глибока особистість. Його внесок у майже всі галузі фізики твердого тіла неможливо перебільшити, деякі з його результатів знайшли важливе застосування. Проф. Е. І. Рашба відомий як один із провідних теоретиків в Україні, в Радянському Союзі, потім він продовжив успішну кар'єру в США. Хоча минуло вже багато років, наукова громадськість України пам'ятає професора Е. І. Рашбу і з вдячністю оцінює його вплив на становлення досліджень конденсованого стану в нашій країні. Даний стислий текст присвячено професору Е. І. Рашба і написано з нагоди його дня народження.


Індекс рубрикатора НБУВ: З85 + В334.212 д(4УКР) Рашба

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського