Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=В379.371.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Булгаков А. А. 
Генерирование второй гармоники при отражении от нелинейной периодической среды / А. А. Булгаков, С. А. Булгаков // Радиофизика и электроника. - Х., 1999. - 4, № 3. - С. 16-30. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

На прикладі збудження другої гармоніки побудовано теорію нелінійної взаємодії електромагнітних хвиль у напівобмеженій періодичній діелектричній структурі. Припущено, що один із шарів, які утворюють період, має нелінійну поляризацію. Методика аналізу, яка базується на формулі Гріна, є розвитком теорії збурювання. Показано, що умовами синхронізму для взаємодіючих хвиль є бреггівські резонанси або на окремих шарах, або на періоді структури. Крім того, наведений розгляд показує, що найбільш ефективна взаємодія має місце на межах смуг пропускання у разі резонансу на цілому періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Баласме З. Х. 
Фотодіелектричний ефект у молібдаті свинцю $Eroman bold {PbMoO sub 4 } : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / З. Х. Баласме; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2005. - 17 c. - укp.

Уперше здійснено систематичне дослідження електричної провідності кристалів молібдату свинцю залежно від температури, частоти та напруженості вимірювального електричного поля. За цього стрибки поля відбуваються за протяжними кластерами, що є ланцюжками дефектів кристалічної решітки. Виявлено вплив освітлювання на діелектричну проникність молібдату свинцю та встановлено основні закономірності поведінки діелектричної проникності залежно від умов експерименту. Тобто вперше спостережено фотодіелектричний ефект (ФДЕ) у кристалах складних оксидів. Показано, що ФДЕ не є прямим наслідком фотопровідності, як у багатьох фотопровідних напівпровідниках. Установлено взаємозв'язок ФДЕ з наявністю у кристалах власних дефектів, спричинених відхиленням від стехіометрії у кристалах. Виявлено зміну діелектричних властивостей молібдату свинцю під впливом тривалого опромінення ультрафіолетовим світлом. Запропоновано модель, що дозволяє пояснити основні явища, що спостерігаються у даних кристалах за умов зміни температури та під час освітлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Морозовська Г. М. 
Фотоіндуковані процеси розсіювання світла та мікродоменоутворення в сегнетоелектриках : Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Г. М. Морозовська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Розглянуто динамічні нелінійно-оптичні процеси у фоторефрактивних матеріалах без центру інверсії за умови їх стаціонарного опромінення лазерним світлом. Запропоновано аналітичний опис періодичного та нестаціонарного аксіально-симетричного фотоіндукованого розсіювання світла у фоторефрактивних кристалах. З використанням термінів теорії зв'язаних хвиль пояснено характерні риси даних ефектів: конічну просторову структуру та імпульсну часову поведінку, враховуючи не тільки поздовжній, але й поперечний фотогальванічний струм, поперечну нестійкість взаємодіючих пучків та ізотропний розподіл об'ємних флуктуацій діелектричної проникності. Досліджено процес утворення мікродоменів у сегнетоелектриках під впливом лазерного опромінення. Встановлено, що фото-мікродоменоутворення відбувається поблизу заряджених кластерів на межі освітленої області. Виявлено, що просторовий заряд локалізується на них завдяки фотогальванічному ефекту. За умови наближення густини заряду кластера до критичної, поздовжній розмір мікродомена значно перевищує поперечний, який визначається розміром кластера, в результаті мікродомен набуває голкоподібної форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022 + В379.371.4,022 + В343.43,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гориня Л. М. 
Приповерхневі фотоелектричні явища в CdPVB2D / Л. М. Гориня, М. Л. Дмитрук, В. О. Зуєв, Ю. В. Крюченко, Г. О. Сукач // Фізика і хімія твердого тіла. - 2009. - 10, № 1. - С. 54-58. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Числово розраховано фотоелектрорушійну силу (ФЕ) та фотопровідність (ФП) у квазімонополярних напівпровідниках із виснажуючими згинами зон на поверхні. Враховано вплив швидкості поверхневої рекомбінації та поверхневого прилипання на формування ФЕ і ФП. Побудовано залежності ФЕ і ФП від коефіцієнта поглинання світла.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Стахіра Й. М. 
Механізм формування спектрів нестаціонарної п'єзофотопровідності шаруватих кристалів / Й. М. Стахіра, Р. Й. Стахіра // Укр. фіз. журн.. - 2013. - 58, № 12. - С. 1159-1165. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано зміни у структурі електронних станів шаруватих кристалів, які зумовлені деформацією зсуву шарів, що здійснюється модульованим низькою частотою зовнішнім тиском. Показано, що така деформація призводить до виникнення надструктури, період якої у напрямку, нормальному до площини шарів, є рівним цілому числу товщин шару. Встановлено, що взаємодія електронів з деформаційно збуреним потенціалом призводить до виникнення розривів у дисперсійній залежності енергії від хвильового вектора, які регулярно розміщені по його величині. Показано, що ця взаємодія спричинює перерозподіл електронів по станах у зонах, який реалізується процесами перекидання. Запропоновано рівняння балансу заселеності станів, проаналізовано його динаміку. Проведено оцінку нестаціонарної складової коефіцієнта міжзонного поглинання. Показано, що спектр цієї складової має смугастий характер, а фаза гармоніки модуляційної частоти є зміщеною відносно фази тиску на величину кута, який залежить від енергії кванта світла.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7 + В379.371.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Біщанюк Т. М. 
Імпедансний відгук і фотодіелектричні властивості нанопористих кремнеземних матриць з інкапсульованими родаміном-С і родаміном-6Ж / Т. М. Біщанюк, І. І. Григорчак, Ф. О. Іващишин, Д. В. Матулка, С. І. Будзуляк, Л. С. Яблонь // Фізика і хімія твердого тіла. - 2014. - 15, № 3. - С. 653-660. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Наведено результати досліджень характеристик пористої кремнеземної матриці МСМ-41 з інкапсульованим в її пори барвником родамін-С чи родамін-6Ж. Встановлено характер змін частотної дисперсії імпедансу, тангенса кута електричних втрат і діелектричної проникності цих зразків у процесі нагрівання та освітлення. За даними термостимульованої деполяризації проаналізовано відмінності в модифікації домішкового спектра, спричинені різними видами гостьових контентів. Знайдено умови, за яких синтезовані наногібриди можуть виявитися цікавими як квантові акумулятори електричної енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.214 + В379.371.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Брезвін Р. С. 
Вплив ізоморфного заміщення та зовнішніх полів на оптико-електронні параметри фероїків групи сульфатів та хлороцинкатів : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Р. С. Брезвін; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2020. - 36 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.373,022 + В379.371.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446229 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Стахура В. Б. 
Оптико-електронні властивості одновісно затиснутих несумірно модульованих кристалів Rb2ZnCl4 : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / В. Б. Стахура; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2018. - 18 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.702,022 + В379.371.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436116 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського