Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (7)Наукова електронна бібліотека (127)Автореферати дисертацій (270)Книжкові видання та компакт-диски (1960)Журнали та продовжувані видання (1315)
Пошуковий запит: (<.>U=Г1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3448
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Marjan M.  
A Synergetic Representation for the Double-structure Model of Liquid Water = Синергетичне представлення для двоструктурної моделі води / M. Marjan, M. Kurik, A. Kikineshy, L. M. Watson, A. Szasz // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 10. - С. 1227-1233. - Библиогр.: 27 назв. - англ.

Розглянуто процеси самоорганізації для двоструктурної моделі води. Проведено розрахунки з перших принципів у наближенні випадкової фази. Температурна залежність теплоємності та інші властивості моделі узгоджуються з експериментом задовільно, але краще, ніж для інших відомих моделей води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.131в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Chumak A. A. 
Diffusion of Adatoms with Strong Repulsive Interaction = Дифузія адатомів із сильною відштовхувальною взаємодією / A. A. Chumak, C. Uebing // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 1-2. - С. 180-189. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Одержано аналітичні вирази для коефіцієнтів хімічної і стрибкової дифузії, а також для дифузії "мічених" атомів для випадку сильного відштовхування найближчих сусідніх адатомів, коли їх концентрація близька до половини моношару. Використовуючи важливу властивість саме такої системи, яка полягає в тому, що внесок у потік частинок дають тільки сильно скорельовані стрибки адатомів, ми змогли описати явища переносу в рамках кінетики майже ідеального газу дефектів. Пояснено природу глибокого мінімуму в концентраційній залежності коефіцієнта стрибкової дифузії, а також різні значення коефіцієнтів стрибкової дифузії і дифузії "мічених" атомів, які спостерігаються для покриттів більших, ніж половина моношару. Висновки нашої теорії порівнюються з результатами моделювання методом Монте-Карло на комп'ютері Cray T3E (LC672-128), причому алгоритм забезпечував повністю паралельний режим його роботи. Обидва підходи дають близькі результати, які істотно відрізняються від одержаних з використанням теорії, що нехтує кореляцією стрибків адатомів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.6 + Г131.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Shevchenko V. B. 
Evidence for photochemical transformations in porous silicon = Свідчення про фотохімічні перетворення в поруватому кремнії / V. B. Shevchenko, V. A. Makara, O. V. Vakulenko, O. I. Dacenko, O. V. Rudenko // Фізика напівпровідників, квант. електроніка та оптоелектроніка. - 1999. - 2, № 2. - С. 50-53. - Библиогр.: 17 назв. - англ.

В роботі досліджувалася динаміка зміни інтенсивності фотолюмінесценції (ІФЛ) зразків поруватого кремнію (ПК), які під час їх старіння на повітрі зазнають дії лазерного опромінення (337 нм, 3.7 мВт). З'ясувалося, що під впливом УФ-опромінення ІФЛ швидко зростає і через кілька годин досягає "плато". Подальше опромінення призводить до спадання інтенсивності, що пояснюється ефектом втоми люмінесценції. В той же час для зразка, що не опромінювався, ІФЛ майже не змінюється за час експерименту. Виявилося, що на етапі початкового монотонного наростання ІФЛ після короткочасного (1-2 хвилини) припинення освітлення зразка лазером на кривій еволюції ІФЛ спостерігається аномалія у вигляді невеликого сплеску вниз, тоді як на ділянках монотонного спадання кривої ІФЛ ця аномалія являє собою сплеск угору. У випадку довготривалого (десятки годин) припинення освітлення аномалія була однотипною для всіх ділянок кривої ІФЛ. Описані результати пояснюються впливом двох конкурентних факторів: втоми люмінесценції та формування під дією світла нестабільних (молекулярних) хімічних зв'язків, які можуть перетворюватися на стабільні атомні.


Ключ. слова: porous silicon, nanostructure, laser irradiation, luminescence fatigue
Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24 + Г116.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Krafchik S. S. 
Thermographic and X-ray phase studies of undoped and doped lithium tetraborate = Термографічні і рентгенофазові дослідження нелегованого і легованого тетраборату літію / S. S. Krafchik, S. D. Chepur, B. M. Hunda, P. P. Puga, I. I. Turok, A. M. Solomon // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Сер. Фізика. - 2000. - Вип. 8, ч. 2. - С. 243-246. - Библиогр.: 5 назв. - англ.

З використанням термогравіметричного методу, вивчено умови синтезу тетраборату літію (ТБЛ) з вихідних речовин і запропоновано метод покрокового синтезу. Встановлено, що залежно від термічної передісторії можна отримати зразки ТБЛ у вигляді склоподібної, кристалічної та суміші кристалічної та склоподібної фаз. Застосовано рентгенофазовий аналіз і термогравіметричні методи, для вивчення впливу відхилень від стехіометрії ТБЛ на фазовий склад.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.4 + Г121.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/фіз. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бєлоцький Д. П. 
Взаємодія в системі антимонід кадмію - миш'як / Д. П. Бєлоцький, І. М. Раренко, С. М. Куликовська, С. Г. Дремлюженко, В. В. Горбунов, В. О. Гребенщиков, Б. О. Мартинюк // Укр. хим. журн. - 1998. - 64, № 8. - С. 82-85. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Методами диференціально-термічного та мікроструктурного аналізів вивчено розріз CdSb - As в межах 0 - 20 (мол.) миш'яку. Встановлено, що даний перетин у системі Cd - Sb - As відноситься до квазібінарного типу. Евтектична точка знаходиться в межах 8 (мол.) миш'яку, при температурі 711 К. Розчинність миш'яку в антимоніді кадмію досягає 0,4 (мол.). Монокристали антимоніду кадмію, леговані миш'яком, володіють анізотропією електрофізичних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Каличак Я. М. 
Взаємодія металів у системі Ce - Ni - In / Я. М. Каличак // Укр. хим. журн. - 1998. - 64, № 7. - С. 15-20. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Методами рентгенівського фазового та мікроструктурного аналізів побудовано ізотермічний перетин діаграми стану системи Ce - Ni - In при 870 K в області 0-0.333 ат. часток Ce та при 670 K в області з вмістом церію більше 0.333 ат. частки. В системі утворюється 13 тернарних сполук і для 10 з них встановлено кристалічну структуру. Проведено порівняння дослідженої системи із спорідненими системами Ce - Ni - X (X=Al, Ga, Sn) та системою Ce - Cu - In. Аналізується вплив складу на валентний стан атомів Ce у сполуках.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Г11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Созонтов В. Г. 
Видалення йоду з водних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту / В. Г. Созонтов, І. Г. Кармазін, О. П. Мітронов, С. О. Саломахіна // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 4. - С. 19-23. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Наведено результати дослідження процесу видалення йоду з водних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту шляхом переведення його в нерозчинні сполуки з подальшою фільтрацією. Вивчено вплив різних параметрів на ступінь видалення йоду. Показано, що швидкість видалення підвищується з ростом вихідного співвідношення нітрату кальцію та калію до йоду та концентрації азотної кислоти. Одержані результати можуть бути використані під час розробки технології переробки некондиційних йодвмісних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.132

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Синькова Л. А. 
Влияние концентрации ионов цинка и кадмия на эффективность их флотационного извлечения из водных растворов олеатом калия / Л. А. Синькова // Укр. хим. журн. - 1998. - 64, № 10. - С. 94-99. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

З використанням методу планування екстремальних експериментів вивчено вплив концентрації іонів цинку та кадмію на ефективність процесу їх флотаційного виділення із водних розчинів за допомогою олеату калія. Встановлено область концентрацій розчинів, флотаційна обробка яких супроводжується максимальним виділенням із них іонів, які досліджуються. Оптимальні умови виділення іонів цинку та кадмію методом флотації пояснені з позицій теорії ДЛФО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.41-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Роговой Ю. И. 
Влияние структурных вакансий на природу связей металл - металл и металл - углерод в кубических монокарбидах / Ю. И. Роговой // Порошковая металлургия. - 1999. - № 1-2. - С. 46-53. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Розраховано обумовлені зв'язками метал - метал і метал - вуглець в монокарбідах Ti, Zr, V, Nb в області гомогенності значення питомої теплоємності, КТР, об'ємного модуля пружності, коефіцієнта Грюнайзена, а також показники потенціалу типу Букінгема і критичні характеристики тиску і об'єму PV-діаграм. Показники потенціалу вказують на те, що структурні вакансії змінюють внесок складових хімічного зв'язку у взаємодіях метал метал і метал вуглець у монокарбідах Ti, Zr, V, Nb та в цілому у цих сполуках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.15Кб + К235.102.6

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ефрюшина Н. П. 
Влияние химического взаимодействия на оптическую прозрачность ортотанталатов лантаноидов в УФ-диапазоне / Н. П. Ефрюшина, В. Ф. Зинченко, Л. В. Садковская, И. Р. Магунов, Е. М. Менчук // Укр. хим. журн. - 2001. - 67, № 1-2. - С. 27-30. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Вивчено оптичні властивості полікристалічних ортотанталатів лантанідів, із спектральних характеристик дифузного відбиття порошків оцінено короткохвильову межу областей прозорості, що становить 0,25 - 0,28 мкм. Величина гіпсохромного зсуву короткохвильової межі ортотанталітів лантанідів лежить в межах 0,3 - 0,6 еВ. Спостережено задовільну кореляцію зазначеного параметра з фактором термічної стабільності ортотанталатів лантанідів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Миронюк І. Ф. 
Вплив умов одержання на гідрофільність високодисперсного пірогенного кремнезему / І. Ф. Миронюк, Є. П. Воронін, Є. М. Пахлов, О. О. Чуйко // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 9-10. - С. 81-83. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив витрат водню та кисню повітря, а також ступеня турбулентності газового потоку на фізико-хімічні характеристики високодисперсного пірогенного кремнезему. Встановлено, що варіювання цих параметрів дозволяє регулювати пористу структуру та гідрофільність поверхні кремнезему.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Крикля А. И. 
Высокотемпературная теплоемкость сесквиоксидов редкоземельных металлов / А. И. Крикля // Порошковая металлургия. - 1999. - № 5-6. - С. 70-74. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Проаналізовано характер високотемпературної теплоємності сесквіоксидів РЗМ в залежності від особливостей електронної будови утворюючих їх рідкоземельних металів. Встановлено, що різниця у рівні теплоємності зумовлена вкладом в теплоємність за Шоткі. Порівняння одержаних з експерименту даних та розрахованих з використанням формул статистичної фізики вкладів у теплоємність по Шоткі показує їх задовільне узгодження, що дозволило запропонувати спосіб розрахунку та одержати температурні залежності чотирнадцяти раніше недосліджених сесквіоксидів РЗМ різних модифікацій в інтервалі 298,15 - 2000 К.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г115.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Созонтов В. Г. 
Густина водних розчинів азотної та ортофосфорної кислот / В. Г. Созонтов // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 4. - С. 26-28. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Розглянуто залежність густини сумішей кислот від складу і температури. Показано, що густина розчинів знижується з ростом температури та вмісту води в системі. На основі експериментальних даних побудовано діаграми ізоденс та одержано математичну залежність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.132

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Петренко О. Г. 
Дефекти структури та властивості перовскітових сполук : Моногр. / О. Г. Петренко; Донец. держ. ун-т. - Донецьк, 1997. - 207 c. - Бібліогр.: 126 назв. - укp.

В монографії розглянуті методи дослідження нестехіометрії і дефектності в перовскітових сполуках та склокерамічних матеріалах із застосуванням електричних та магнітних полів, рентгеноструктурного аналізу, електронної мікроскопії, методів ЕПР, ЯМР. Обговорюється природа дефектної структури і закономірності її впливу на фазові переходи і фізичні властивості в твердих неорганічних матеріалах. Вивчено вплив складних модифікаторів на фізичні властивості сегнето-, скло-, п'єзоелектриків і показані можливості застосування їх в різноманітних пристроях.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.3 + Г112.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Созонтов В. Г. 
Дослідження процесу ректифікації водних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту, які містять йод / В. Г. Созонтов, І. Г. Кармазін, О. П. Мітронов, С. О. Саломахіна // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 4. - С. 23-26. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто питання переробки некондиційних йодвмісних розчинів концентрованої азотної кислоти та оксидів азоту методом ректифікації. Показано, що ефективність колонки залежить від лінійної швидкості пари, густини зрощення та концентрації азотної кислоти. Знайдено залежність кількості теоретичних тарілок від густини зрощення при постійній лінійній швидкості пари та визначені оптимальні параметри процесу ректифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.132

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Балог Й. С. 
Екстракційно-фотометричне визначення нікелю з основними барвниками / Й. С. Балог, Д. І. Молнар // Укр. хим. журн. - 1998. - 64, № 10. - С. 118-121. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Показано, що аніонні комплекси нікелю з нітрозонафтолами вилучаються із лужних розчинів малополярними розчинниками у вигляді іонних асоціатів з основним барвником. Встановлено склад, основні спектрофотометричні характеристики екстрагованих сполук та оптимальні умови їх утворення. Розроблено методику визначення малих кількостей Ni (II).


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.13-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Базель Я. Р. 
Екстракційно-фотометричне визначення срібла з тіоціанатом і астрафлоксином FF / Я. Р. Базель // Укр. хим. журн. - 1998. - 64, № 9. - С. 58-61. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено вплив добавок донорно-активних розчинників на екстракцію іонних асоціатів срібла (I) з тіоціанатом та основним поліметиновим барвником астрафлоксином FF. Встановлено склад іонних асоціатів та їх основні спектрофотометричні характеристики. Розроблено методику екстракційно-фотометричного визначення малих кількостей срібла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.32-5с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Миронюк І. Ф. 
Енергетика реакцій послідовного силілювання поверхні кремнезему / І. Ф. Миронюк, В. В. Лобанов, В. М. Огенко // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 11-12. - С. 91-93. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано метод зіставлення теоретично розрахованих та експериментально визначених ентальпій взаємодії гідроксильних груп поверхні кремнезему з об'ємними молекулами-модифікаторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.232.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Левітін Є. Я. 
Загальна та неорганічна хімія : Підруч. для студ. вищ. фармац. закл. освіти та фармац. ф-тів вищ. мед. закл. освіти / Є. Я. Левітін, А. М. Бризицька, Р. Г. Клюєва; ред.: Є. Я. Левітін; Нац. фармац. акад. України. - Х. : Прапор: Вид-во НФАУ, 2000. - 464 c. - укp.

Висвітлено основні питання загальної хімії: теорію будови атома та речовин, періодичність зміни властивостей простих речовин і сполук елементів, основи хімічної термодинаміки, хімічний зв'язок, властивості розчинів, закономірності перебігу хімічних реакцій, а також комплексні сполуки. Охарактеризовано властивості металів і сплавів, корозію металів та електроліз. Значну увагу приділено простим речовинам та сполукам, які використовуються у фармації та медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Романова Н. В. 
Загальна та неорганічна хімія : Підруч. для студ. вузів / Н. В. Романова. - К. : Вищa освіта; Ірпінь: Перун, 1998. - 479 c. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Викладено теоретичні основи загальної та неорганічної хімії: атомно-молекулярна теорія, періодичний закон Д.І. Менделєєва, будова атома, хімічний зв'язок, енергетика і напрямленість хімічних процесів, кінетика хімічних реакцій, властивості розчинів, природа якісно-відновних процесів та їх застосування. Розглянуто властивості металів, закономірності комплексоутворення, систематику координаційних сполук, властивості та способи добування простих речовин і хімічних сполук за всіма групами періодичної системи елементів Д.І. Менделєєва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г1 я73

Шифр НБУВ: ВА586948 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського