Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Д113.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Халявина Л. Я. 
Обновленная версия широтного ряда наблюдений на призменной астролябии в Полтаве / Л. Я. Халявина, Е. Н. Кислица, Т. Е. Борисюк, Н. М. Заливадный // Кинематика и физика небес. тел. - 2001. - 17, № 4. - С. 372-382. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Проведено ревізію 37-річного (1964,5 - 2000,9) широтного ряду, отриманого зі спостережень на призмовій астролябії в Полтаві, з метою уточнення результатів. Використано координати високоточного каталога HIPPARCOS, а також враховано вплив нестабільності інструментальної системи, викликаної недостатньою точністю відтворення параметрів установки астролябії після ремонтно-профілактичних робіт. Схема приведення ряду до однорідної системи складається з розбивання ряду на окремі фрагменти, усередині яких інструментальна система є стабільною; вирівнювання масиву спостережень для кожного окремого фрагмента за допомогою модифікованого ланцюгового методу; визначення величини стрибків інструментальної системи на межах сусідніх інтервалів; "зшивання" ряду шляхом з урахуванням систематичних поправок, визначених на попередньому етапі. Проведено аналіз низькочастотних варіацій широти, який виявив стійкі гармоніки з періодами 3,2 і 9 років. Тренду, обумовленого віковим рухом полюса, немає. Отримані результати свідчать про необхідність переобробки ряду в системі каталогy FK6, а також притягнення даних про варіації широти Полтави, отриманих іншими інструментами. Ревізія широтного ряду, отриманого за допомогою призмової астролябії, підвищує потенціал даних широтних спостережень, а також геофізичних вимірів, накопичених у ПГО, для розв'язання задач регіональної та еволюційної геодинаміки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6с0 + Д113.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рачковський О. М. 
Визначення географічної широти за вимірюванням горизонтальних координат Сонця / О. М. Рачковський, Ц. А. Криськов // Вісн. астрон. шк.. - 2000. - 1, № 1. - С. 109-112. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Описано метод визначення географічної широти місця земної поверхні у довільний час дня за допомогою теодоліта горизонтальних координат (h, A) центра Сонця. За результатами вимірювань та значенням схилення центра Сонця, на момент спостереження, побудовано паралактичний трикутник. Його розв'язок дає формулу для обчислення географічної широти. Застосування даного методу показало, що середнє значення широти м.Кам'янця-Подільського 48 °42' +- 6'.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22634 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського