Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Д144$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Барладін О.  
Використання геоінформаційних технологій для картографічного забезпечення актуальними даними лісового господарства / О. Барладін, В. Скавронський, О. Скляр // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2010. - Вип. 1. - С. 227-232. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Визначено особливості підготовки й актуалізації картографічних матеріалів, необхідних для раціонального ведення лісового господарства в Україні. Розглянуто проблематику розроблення та впровадження геоінформаційного підходу до відновлення планово-картографічних матеріалів на підставі використання матеріалів аерофото- та космічної зйомки та використання сучасних ГІС для забезпечення завдань лісового господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д144

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Перович Л.  
Геодезичне забезпечення кадастрових робіт земель лісогосподарського призначення / Л. Перович, Ю. Хавар, І. Перович, В. Сай // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва. - 2010. - Вип. 2. - С. 214-218. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На підставі досліджень структури земель лісогосподарського призначення, чинних нормативних матеріалів запропоновано алгоритм визначення точності межових знаків земель лісогосподарського призначення залежно від конфігурації та вартості земельної ділянки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д144 + П035.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бурштинська Х.  
Порівняльний аналіз методів класифікації лісів за матеріалами космічного знімання із супутника QuickBird / Х. Бурштинська, Р. Бондар, Б. Поліщук // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва. - 2012. - Вип. 1. - С. 169-176. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено методи контрольованої класифікації за спектральною відстанню, відстанню Махаланобіса та максимальною вірогідністю для ідентифікації лісів. Матеріалами слугували космічний знімок із супутника QuickBird і завіркова інформація, одержана наземними способами. Встановлено, що ефективними для класифікації лісів є методи максимальної вірогідності та на підставі визначення відстані Махаланобіса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д144

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Поліщук Б. В. 
Методи опрацювання космічних зображень високого розрізнення для класифікації лісів (на прикладі Прикарпатського регіону) : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.01 / Б. В. Поліщук; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів, 2015. - 24 c. - укp.

Визначено можливості використання аерокосмічної інформації для розв'язання лісогосподарських завдань. Опрацьовано методику наближеного методу визначення функції передавання модуляції. Обгрунтовано кількість вимірів для визначення передавальних характеристик знімальних систем. Вперше на підставі опрацьованої методики проведено аналіз передавальних можливостей різних аерокамер і космічних знімальних камер. На підставі аналізу математичних моделей класифікації лісів опрацьовано методику гібридної класифікації та посткласифікаційної обробки зображень. Вдосконалено методику моніторингу різночасових вирубок лісів з використанням космічних зображень високого розрізнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.1 + Д144 + П361

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Денис Ю. 
Дослідження ефективності методів розділення класів при класифікації лісів / Ю. Денис // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2017. - Вип. 2. - С. 114-118. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено ефективність таких методів розділення класів, як евклідова відстань, дивергенція, трансформована дивергенція та відстань Джефріса - Матусіти, для класифікації лісів. Дослідження проводились на знімку QuickBird (червень, 2010 р). Визначено оптимальний метод розділення класів для цього знімка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д144

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Паламар А. Ю. 
Особливості кадастрової оцінки лісових ресурсів / А. Ю. Паламар, А. В. Полтавченко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 47. - С. 127-133. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - діяльність людини, різноманітність фізико-географічних умов та взаємодія природних процесів значною мірою вплинули на сучасний рівень лісистості і нерівномірність розміщення лісів на території України. Мета роботи - вивчення сучасного стану земель лісогосподарського призначення України. Впродовж останніх років питання набуття земельних ділянок у користування стають дедалі актуальнішими. При цьому юристи-практики і науковці здебільшого звертають увагу на проблеми придбання земельних ділянок під забудову, які мають значну цінність як об'єкти інвестування, та проблеми набуття земельних ділянок сільськогосподарського призначення, доцільність дії мораторію на придбання яких є предметом постійних дискусій, приділяючи значно менше уваги питанням набуття і використання земель інших категорій, наприклад, земель лісогосподарського призначення, правовий режим використання яких має свої особливості. При проведенні досліджень використовувались методи системно-структурного та порівняльного аналізу, логіки, теорії ефективного управління і комп'ютерного програмного забезпечення. Наукова новизна одержаних результатів полягає у досліджені динаміки змін земельного фонду та структури земель лісогосподарського призначення України та Дніпропетровської області. Актуальність теми полягає в тому, що лісистість України становить 15,9 %, що майже удвічі менше від загальноприйнятого у всьому світі нормативу в 22 % за даними з офіційного сайту Державного агентства лісових ресурсів України. Оскільки ліс є унікальним природним явищем, що за своїми біологічними ознаками являє собою сукупність дерев, чагарників, іншої лісової рослинності, урунтового покриву, що взаємопов'язані і впливають одне на одного та на навколишнє природне середовище, лісове законодавство є однією з тих складових, за якими повинні визначатися пріоритети підвищення ефективності лісових ресурсів України. Водночас цінність лісу як природного та економічного ресурсу не завжди врівноважується з результатами лісознавства та лісоексплуатації, а тому у сучасних умовах актуальним є створення ефективної системи управління земельними ресурсами лісогосподарського призначення, програми комплексного, раціонального і невиснажливого лісокористування. Результати дослідження полягають в їх подальшому використанні центральним та територіальними органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів з метою ведення державного земельного кадастру в частині функціонування кадастру земель лісогосподарського призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д144 + П36 + Х859(4Укр)17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бурштинська Х. В. 
Моніторинг засихання хвойних лісів Прикарпатського регіону з використанням даних дистанційного зондування / Х. В. Бурштинська, Ю. В. Петрик, Б. В. Поліщук, Є. Шило // Геодезія, картографія і аерофотознімання : міжвід. наук.-техн. зб. - 2019. - Вип. 90. - С. 29-40. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - моніторинг стану хвойних лісів Тухлянського лісництва Прикарпатського регіону на підставі космічних зображень середнього та високого розрізнення з використанням знімків, отриманих із безпілотного літального апарата (БПЛА). Для моніторингу стану лісів Тухлянського лісництва застосовано методику, що базується на використанні різних за спектральними характеристиками та розрізненістю космічних зображень, знімків, отриманих з БПЛА і, відповідно, їх опрацювання різними методами. Здійснено спектрофотометричні вимірювання здорової та пошкодженої хвойної рослинності для обгрунтування методів подальшого опрацювання зображень, розробки ефективних підходів до ідентифікації ділянок із засиханням хвойних дерев. Аналіз отриманих спектральних кривих надає змогу вибирати відповідні діапазони електромагнітного спектра для ідентифікації пошкодженої та сухої рослинності. Дослідження базується на використанні космічних знімків високого та середнього розрізнення, отриманих із супутників GeoEye-1 та Sentinel-2 на територію Тухлянського лісництва. Для отримання звіркової інформації та аналізу результатів використано знімання з БПЛА. Дослідження проводились на території Тухлянського лісництва Сколівського району Львівської області. Для проведення польових досліджень здійснено 3 експедиції. Під час останньої експедиції проведено знімання з БПЛА двох тестових ділянок. З метою ефективного використання спектральних ділянок відбиття відібрано зразки різного типу хвойної рослинності для проведення спектрофотометричних вимірювань. Аналіз отриманих спектральних кривих використано для вибору вегетаційних індексів, що надають можливість ідентифікувати пошкоджену та здорову рослинність. Для покращання інтерпретаційних можливостей індексних зображень створено синтезоване зображення за трьома вегетаційними індексами. Для визначення площ ділянок із пошкодженою хвойною рослинністю виконано контрольовану класифікацію за методом максимальної вірогідності. Проведено аналіз отриманих результатів. Наукова новизна полягає в опрацюванні методики виявлення пошкодженої та здорової хвойної рослинності на території Прикарпатського регіону. Теоретичною основою слугують спектрометричні дослідження здорової та пошкодженої рослинності, що надає можливість обгрунтувати вибір спектральних ділянок для максимально ефективного розділення різних типів хвойної рослинності та вибір вегетаційних індексів для їх ідентифікації. Опрацьована методика використання даних дистанційного зондування для ідентифікації пошкодженої та здорової рослинності надоає можливість виявляти не лише сухостій і здорову рослинність, а й пошкоджену рослинність. Це сприятиме своєчасному вирубуванню пошкоджених дерев, що надасть можливість не лише зберегти здоровий ліс від подальшого розповсюдження шкідників, а й отримати деревину, яку ще можна використати в деревообробній галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д144 + Д131.9 + П342.513 + П361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Куліковська О. Є. 
Результати аналізу базових функціональних характеристик мобільних додатків для землевпорядкування і кадастру / О. Є. Куліковська, Ю. Ю. Атаманенко, О. К. Копайгора // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 50. - С. 55-61. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження базових функціональних характеристик мобільних геодезичних і картографічних додатків для забезпечення виконання кадастрових і землевпорядних робіт. Теоретичну й методичну основу роботи становить сукупність загальнонаукових підходів, логічних законів побудови висновків, спеціальних методів пізнання, що безпосередньо зумовлено поставленою метою та завданнями дослідження. В якості методологічної основи дослідження використано сполучення "мобільні додатки". При виконанні завдань дослідження використано компоненти прикладних платформ Play Market компанії Google, ANDERBOT, APKGK, мобільних додатків "Геодезичне обладнання", CREDO_DAT Mobile, NextGIS Mobile, Trimble RTX. Інформаційною базою дослідження слугували монографії, підручники, збірники наукових праць, періодичні фахові видання, Інтернет-ресурси, матеріали науково-технічних конференцій. Сформульовано критерії ефективності використання мобільних додатків для землевпорядних і кадастрових робіт, представлено можливості їх застосування у виробництві. Визначено цільовим спрямуванням даного дослідження для потреб фахівців землевпорядкування та кадастру країни. Відображено результати моніторингу базових функціональних характеристик мобільних геодезичних і картографічних сервісів та додатків, а саме сервісів Play Market компанії Google, ANDERBOT, APKGK, мобільних додатків "Геодезичне обладнання", CREDO_DAT Mobile, NextGIS Mobile, Trimble RTX, сформульовано критерії їх виробничої продуктивності, описано використання смартфонів для планування супутникових спостережень. Виконано аналітичний огляд стану проблеми використання мобільних додатків геодезичного і картографічного спрямування для забезпечення проведення землевпорядних і кадастрових робіт, обгрунтовано їх роль у сучасному світі, проаналізовано вплив технологічного і технічного прогресу на діяльність геодезистів, землевпорядників в нових умовах, розроблена класифікація мобільних пристроїв і додатків, сформульовано проблеми безпеки застосування мобільних пристроїв, систем і додатків. Розглянуто перспективи удосконалення технології використання мобільних додатків для забезпечення геодезичних, землевпорядних і кадастрових робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д144

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Бурштинська Х. 
Моніторинг хвойних лісів з використанням даних дистанційного зондування (на прикладі Тухлянського лісгоспу) / Х. Бурштинська, Я. Декалюк // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2021. - Вип. 2. - С. 99-108. - Бібліогр.: 106 назв. - укp.

Мета роботи - розгляд стану хвойних лісів Тухлянського лісгоспу Прикарпатського регіону. Зміни земельного покриву, забруднення повітря, води та грунтів, погіршення їх якості, втрати біологічного різноманіття лісових екосистем відбуваються на регіональному та глобальному рівнях. Зміни клімату, підвищення температури та зменшення кількості опадів провокують розвиток шкідників, що найпоширеніші саме в хвойних лісах. Технології дистанційного зондування надають змогу створювати системи моніторингу лісів, зокрема визначення структури насаджень, виявлення змін у лісах через вплив пожеж, вирубок, екологічних проблем, зокрема засихання лісів. Методика виявлення змін у лісах базується на використанні космічних зображень високого просторового розрізнення, а для ідентифікації здорової, засохлої та частково пошкодженої засиханням хвойної рослинності на тестових ділянках - на опрацюванні знімків, отриманих із безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Результатом дослідження є зображення, отримане методом контрольованої класифікації. Точність класифікації залежить від правильного вибору сигнатур, для чого і слугують знімки з БПЛА. Наукова Запропоновано методику для ідентифікації різних станів хвойних лісів із використанням методу контрольованої класифікації за алгоритмом максимальної вірогідності. Принциповим для виконання завдання є вибір сигнатур класів. Методика може бути застосована у різних структурах лісового господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д144 + П342.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського