Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Д213.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Мищенко А. Ю. 
О тепловом режиме Земли в связи с образованием углеводородов / А. Ю. Мищенко, Ю. А. Мищенко // Питання розв. газ. пром-сті України. - Х., 1999. - Вип.27[1]. - С. 50-55. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Доведено, що на першому етапі планетоутворення речовина планет, викинута з Сонця, була іонізована. Внаслідок цього утворились ядра планет, речовині яких було передано обертовий момент від Сонця. Встановлено, що після нейтралізації речовини планет залежність від електромагнітних сил майже зникає, а під дією гравітації вони збільшують обертову швидкість навколо своєї осі. Зовнішню оболонку (мантію) гальмують приливні сили і на межі між нею та ядром утворюється лава (рідко ядра), яка згодом видавлюється на поверхню і стікає з хребтів.Доведено, що за рахунок тертя на нижній межі (М) підтримується температура, достатня для часткового плавлення порід, і через це на межі (М) температура досягає максимуму для верхніх 600 - 700 км. Водночас, у верхній мантії за рахунок тепла, що надходить в основному від межі (М), утворюються астенолінзи. Визначено,що єдиною геотектонічною концепцією (теорією) є М-тектоніка, детальне вивчення і застосування якої на практиці дасть можливість отримати дешеві сировинні ресурси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д213.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гордієнко І. В. 
Аномальний тепловий потік та його геотермічна інтерпретація в центральній частині Українського щита : Автореф. дис... канд. геол. наук : 04.00.22 / І. В. Гордієнко; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. - К., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Підведено підсумки багаторічної роботи у центральній частині Українського щита, де виконані детальні дослідження теплового потоку. Виявлено ланцюжок аномалій, який проінтерпретовано, побудовані приповерхнева (0 - 6 км) та глибини (0 - 90 км) моделі кори та верхніх шарів мантії. Ці моделі були порівняні з існуючими даними сейсмології, гравіметрії, магнітометрії, ізотопії гелію та новітніх і сучасних рухів поверхні Землі. На основі цих робіт було висловлено гіпотезу про ендогенний режим Кіровоградського блоку - початкову стадію тектоно-магматичного процесу. Для підтвердження гіпотези проведено порівняння потужності кори в Кіровоградській зоні активізації та у найближчому визнаному рифті - Дніпровсько-Донецькій западині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лянце Г. Т. 
Математичне моделювання теплових технологічних процесів в кусково-однорідних тілах : Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Г. Т. Лянце; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. - Л., 1999. - 19 c. - укp.

Використовуючи апарат узагальнених функцій, розроблено математичні моделі технологічних теплових процесів у неоднорідних елементах конструкцій та земній корі, зумовлених рухомими і нерухомими джерелами тепла, з урахуванням змінних параметрів. Отримано аналітичні та числові розв'язки для досліджуваних математичних моделей: температурні поля у разі уварювання металевих тепловиділяючих включень у скло, в пластинчатій конструкції зі сторонньою тепловиділяючою полосою-включенням, під час остигання масивного армованого керамічного куба, в земній корі за наявності нафтогазового родовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Усенко О. В. 
Тепловий потік та глибинні процеси в тектоносфері Донбасу : Автореф. дис... канд. геол. наук : 04.00.22 / О. В. Усенко; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

У дисертації підведено підсумки багаторічної роботи в Донецькому басейні, де виконані детальні дослідження теплового потоку. Встановлено фон і виявлено аномалії, які проінтерпретовано. Побудовано теплову модель кори та верхніх шарів мантії. Цю модель було порівняно з існуючими даними сейсмології, гравіметрії, магнітометрії, гідрогеохімії, ізотопії гелію та новітніх і сучасних рухів поверхні Землі. Розглянуто історію глибинних процесів і теплового поля регіону та проведено її зіставлення з реальними геологічними подіями, що зафіксовано в будові регіону. Зведено дані зі стратиграфії, тектоніки, результати, отримані за допомогою петрографічних, мінералогічних і геохімічних методів. На підставі розгляду мінералогічного складу мантійних ксенолітів та геохімічного складу магматичних утворень доведено специфічність складу мантії напередодні герцинської активізації та виказано гіпотезу впливу складу мантії на можливість та протікання процесів активізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бахова Н. І. 
Теплова модель Чорноморської западини / Н. І. Бахова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2011. - № 1. - С. 144-158. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Побудовано двовимірну теплову модель Чорноморської западини на базі методу скінченних елементів. Розроблено методику одержання детального розподілу температур і теплових потоків. Розглянуто вплив рельєфу, контрастної теплопровідності, нерівномірної теплогенерації, перемінних граничних умов на структуру теплового поля. Одержано високоточний розподіл температур і теплових потоків. Точність рішення у разі застосування лінійної апроксимації базисної функції становить не більше 0,6 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Макаренко А. Н. 
Космический фактор "избыточного" тепловыделения в недрах Земли и планет. Ст. 1. Космические ритмы в геологической летописи / А. Н. Макаренко // Геол. журн.. - 2011. - № 3. - С. 116-130. - Библиогр.: 52 назв. - рус.

Крім радіогенної енергії в надрах Землі діє "додаткове" джерело енергії, яке має космічне походження і модулюється положенням та напрямком руху Сонячної системи в Галактиці. Вивільнення надлишкової енергії повторює щільність розподілу речовини в галактичному просторі, що оточує Сонячну систему, а також залежить від взаємного розташування вектора швидкості Сонячної системи в Галактиці та площини екліптики. Максимуми вивільнення "додаткової" енергії припадають на ті ділянки галактичної орбіти, де вектор швидкості Сонячної системи в Галактиці знаходиться в площині екліптики. Амплітуди максимумів визначаються терміном перебування Сонячної системи в ділянках максимальної теплогенерації (близкістю до апоцентра або перицентра орбіти в Галактиці). Відповідність земних ритмів галактичним дозволяє припускати присутність в галактичному просторі якогось теплогенеруючого фактора, вплив якого призводить до генерації енергії в надрах великих космічних тіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.51 + В665.5 + В652.482

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Макаренко А. Н. 
Космический фактор "избыточного" тепловыделения в недрах Земли и планет. Ст. 4. Предполагаемая природа теплопроизводящего фактора / А. Н. Макаренко // Геол. журн.. - 2012. - № 3. - С. 117-126. - Библиогр.: 37 назв. - рус.

Крім радіогенної енергії в надрах Землі діє "додаткове" джерело енергії, яке має космічне походження, модулюється положенням і напрямком руху Сонячної системи в Галактиці. Фактором, що призводить до виділення енергії, може бути темна матерія галактичного диска.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гордиенко В. В. 
Активизация, нефтегазоносность и аномалии физических полей в некоторых районах Украины / В. В. Гордиенко, О. В. Завгородняя // Геофиз. журн.. - 2000. - 22, № 1. - С. 10-20. - Библиогр.: 26 назв. - рус.

Розглянуто дані про аномалії теплового потоку, мантійного гравітаційного поля, ізотопії гелію, електропровідності порід кори у деяких районах України. Показано їх зв'язок з процесом сучасної активізації, що сформував частину покладів углеводнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.56 + Д59(45УКР)39 + Д390.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гордиенко И. В. 
Интерпретация Кировоградской аномалии теплового потока / И. В. Гордиенко // Геофиз. журн.. - 2000. - 22, № 3. - С. 82-89. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Виявлено та проінтерпретовано Кіровоградську аномалію глибинного теплового потоку. Перевірено ряд гіпотез її появи й обрано ту, що підходить краще за інші. Результат інтерпретації показав вірогідність існування зони сучасної активізації під Кіровоградським блоком Українського щита. Всередині зони повинні знаходитись два об'єми часткового плавлення порід на різних глибинах. Аналогічні об'єкти раніше були досліджені західніше - на краю Східно-Європейської платформи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Цвященко В. А. 
Методы автоматизированного подбора при интерпретации нестационарных геотермических аномалий / В. А. Цвященко, И. Н. Корчагин, Р. И. Кутас, О. П. Кравчук // Геофиз. журн.. - 2002. - 24, № 3. - С. 61-66. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Наведено методику автоматизованого підбору збурювальних джерел тепла в процесі інтерпретації нестаціонарних аномалій, яка базується на підборі методів найшвидкішого спуску та сингулярного розкладання матриць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гордиенко В. В. 
Тепловое поле и молодая активизация Крыма / В. В. Гордиенко, И. В. Гордиенко, О. В. Завгородняя, В. Н. Тарасов, О. В. Усенко // Геофиз. журн.. - 2003. - 25, № 3. - С. 36-45. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Гордиенко В. В. 
Тепловое поле, современная активизация и полезные ископаемые Волыно-Подольской плиты / В. В. Гордиенко, И. В. Гордиенко, О. В. Завгородняя, В. Н. Тарасов, О. В. Усенко // Геофиз. журн.. - 2002. - 24, № 1. - С. 79-92. - Библиогр.: 34 назв. - рус.

Для 108 свердловин визначено значення глибинного теплового потоку. Виділено три позитивні та одну негативну аномалії. Побудовано теплові моделі для різних частин регіону. Під позитивними аномаліями виявлено зони часткового плавлення. За комплексом геолого-геофізичних даних виявлено зону сучасної активізації тектоносфери регіону. Обгрунтовано зв'язок з нею деяких родовищ корисних копалин. Під негативною аномалією теплова модель збігається з моделями діамантоносних провінцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.56 + Д59(45Укр)45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гордиенко В. В. 
Днепровская аномалия теплового потока и электропроводности / В. В. Гордиенко, И. В. Гордиенко, О. В. Завгородняя, И. М. Логвинов, В. Н. Тарасов // Геофиз. журн.. - 2005. - 27, № 4. - С. 597-610. - Библиогр.: 19 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Кутас Р. И. 
Геотермические условия бассейна Черного моря и его обрамления / Р. И. Кутас // Геофиз. журн.. - 2010. - 32, № 6. - С. 135-158. - Библиогр.: с. 154-158 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.56 + Д221(922.8)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Гордиенко В. В. 
Тепловой поток Земли юго-восточной части Днепровского бассейна / В. В. Гордиенко, И. В. Гордиенко, О. В. Завгородняя, В. Н. Тарасов, О. В. Усенко // Доп. НАН України. - 2003. - № 4. - С. 110-115. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Гордиенко В. В. 
Новые определения глубинного теплового потока Земли в Карпатском регионе / В. В. Гордиенко, И. В. Гордиенко // Доп. НАН України. - 2011. - № 8. - С. 97-102. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Встановлено нові значення глибинного теплового потоку (ТП) Землі у 44 пунктах і проведено незалежні повторні визначення ТП у 45 пунктах Карпатського регіону на родовищах нафти і газу. Визначено аномалії, які вірогідно пов'язані з підйомом глибинних флюїдів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Арясова О. В. 
Новые определения глубинного теплового потока Земли в районе Днепровской аномалии / О. В. Арясова, В. В. Гордиенко, И. В. Гордиенко // Доп. НАН України. - 2011. - № 4. - С. 100-104. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

У 19 свердловинах встановлено величини глибинного теплового потоку. Визначено позитивні аномалії, що тяжіють до зон розломів кристалічного фундаменту регіону. Можливо, що аномалії пов'язані з сучасною активізацією північно-східного схилу Українського щита та Дніпровсько-Донецької западини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гордиенко В. В. 
Тепловое поле северо-западной части Днепровского бассейна Днепровско-Донецкой впадины / В. В. Гордиенко, И. В. Гордиенко, О. В. Завгородняя // Доп. НАН України. - 2014. - № 1. - С. 97-103. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

В 135 скважинах Днепровского бассейна Днепровско-Донецкой впадины установлены величины глубинного теплового потока (ТП). Определены положительные аномалии ТП, тяготеющие к зонам разломов кристаллического фундамента региона в его юго-западной части. Единичные аномальные значения встречаются также на северо-востоке, но они не объединяются в региональные аномалии. Проведено сравнение результатов геотермических исследований с различными физическими полями. Возможно, что аномалии связаны с современной активизацией рассматриваемого района.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гордиенко В. В. 
Тепловое поле юго-восточной части Днепровского бассейна Днепровско-Донецкой впадины / В. В. Гордиенко, И. В. Гордиенко, О. В. Завгородняя // Доп. НАН України. - 2014. - № 2. - С. 98-104. - Библиогр.: 5 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.51 + Д391(45УКР)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Мосенцова Л. В. 
О решении обратной задачи определения области размещения источника тепла при известных значениях внешней температурной аномалии в среде MatLab / Л. В. Мосенцова // Мат. та комп'ют. моделювання. Сер. Техн. науки. - 2011. - Вип. 5. - С. 149-154. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Решены нелинейные интегральные уравнения Фредгольма - Урысона І рода в системе MATLAB, описывающих обратную задачу определения области размещения источника тепла при известных значениях внешней температурной аномалии.

The axis-symmetric contact task of thermo-elasticity of the cylinder circular punch stress of finite length with a plane foundation which is twirled on an elastic transversal-isotropic layer is observed. It is supposed, that in the contact area deposits warmly which amount is proportional to friction coefficient, to rotate velocities and to a normal contact stress. The heat contact between punch and layer is the imperfect. Between the free surfaces of the observed bodies system and the environment there is a heat exchange on a Newton's law. Method of determination of normal contact stress and temperature fields in the cylinder and the layer is offered.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.56 в641.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73557:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського