Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Д245.82$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Черногор Л. Ф. 
Тропический циклон как элемент системы Земля - атмосфера - ионосфера - магнитосфера / Л. Ф. Черногор // Косм. наука і технологія. - 2006. - 12, № 2-3. - С. 16-36. - Библиогр.: 48 назв. - рус.

Обгрунтовано положення про те, що тропічний циклон є елементом системи суша - океан - атмосфера - іоносфера - магнітосфера. Побудовано основи схематизованої моделі основних процесів у системі. Продемонстровано, що система, як і її підсистеми, є нелінійними. Описано основні механізми взаємодії підсистем. Між підсистемами мають місце прямі та зворотні зв'язки, що характеризуються значною енергетикою. Дія циклону на верхню атмосферу, іоносферу та магнітосферу здійснюється за допомогою акустично-гравітаційних і електромагнітних хвиль та квазістатичних електричних полів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Еремин В. В. 
Опыт эксплуатации физико-статистической модели долгосрочного прогноза погоды / В. В. Еремин, М. М. Еремина, Л. И. Виноградова // Метеорологія, кліматологія та гідрологія. - 2008. - Вип. 50, ч. 1. - С. 136-142. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Отмечено, что физико-статистическая модель и технология прогноза на сезон полей температуры и количества осадков с декадной и месячной детализацией по территории Красноярского края, Эвенкии, Хакасии и Тувы находится в оперативном использовании более 10 лет. В целом анализ полученных оценок качества модельных прогнозов позволяет говорить о их реальной практической ценности. К преимуществам модельного прогноза можно отнести: возможность предсказания значительных аномалий температуры, прогноз сумм месячных осадков в количественных значениях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ярова Д. О. 
Квазітропічний циклон над Чорним морем (чисельне моделювання і аналіз даних) : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 04.00.22 / Д. О. Ярова; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. - Севастополь, 2010. - 21 c. - укp.

Вивчено унікальний квазітропічний циклон, що утворився над Чорним морем у вересні 2005 р. Показано, що вплив цього атмосферного циклону на море був схожим з впливом тропічного циклону на океан. Визначено, що сприятливими умовами для розвитку чорноморського квазітропічного циклону виявилася відсутність сильного вітру, вертикального зсуву швидкості вітру, а також наявність обширного резервуару конвективної доступної потенційної енергії та фонової конвергенції в нижньому шарі атмосфери. Зазначено, що додатковим сприятливим чинником був великий перегрів поверхні моря в порівнянні з навколишньою сушею. За результатами чисельного моделювання визначено структуру циклону, вивчено його еволюцію, оцінено основні характерні параметри в межах теорії тропічного циклогенезу та розраховано баланси трьох компонент імпульсу в циклоні. Доведено, що на зрілій стадії даний циклон був добре збалансованою системою: на розвиненій стадії квазітропічного циклону виконувалися гідростатичний і градієнтний баланси. Експериментально підтверджено, що для чорноморського квазітропічного циклону, як і для тропічного, велике значення має взаємодія моря й атмосфери. Досліджено кліматичну повторюваність квазітропічних циклонів над Чорним морем. Показано, що подібні циклони в Чорному морі є рідким погодним явищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.82 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370717 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського