Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Д439.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Мельничук І. В. 
Палеоландшафти України в антропогені : Моногр. / І. В. Мельничук. - К. : ВГЛ "Обрії", 2004. - 207 c. - Бібліогр.: 304 назв. - укp.

Висвітлено теоретичні питання розвитку палеоландшафтознавства як науки про природно-територіальні комплекси, здійснено класифікацію і таксономію палеоландшафтів, досліджено їх стійкість, мінливість, вік і тривалість, обгрунтовано закономірності просторової диференціації. Реконструйовано зональні ландшафти антропогену України та прилеглих територій, проведено їх міжрегіональну кореляцію. Розглянуто принципи та методи реконструкції палеоландшафтів, палеогеографічні етапи та стратиграфію антропогенових (четвертинних) відкладів України, їх опірні та додаткові розрізи. Здійснено прогноз розвитку ландшафтів та досліджено динаміку ландшафтних зон.

Рассмотрены теоретические вопросы развития палеоландшафтоведения как науки о природно-территориальных комплексах, классификация и таксономия палеоландшафтов, их стойкость, изменчивость, возраст и длительность существования, обоснованы закономерности пространственной дифференциации. Реконструированы зональные ландшафты антропогена Украины и соседних территорий, проведена их межрегиональная корреляция. Рассмотрены принципы и методы реконструкции палеоландшафтов, палеогеографические этапы и стратиграфия антропогеновых (четвертинных) отложений Украины, их опорные и дополнительные разрезы. Осуществлен прогноз развития ландшафтов и исследована динамика ландшафтных зон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д439.2,021 + Д821.6,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА652534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Адаменко О. М. 
Палеогеографічні зміни плейстоцен-голоценових ландшафтів Прикарпаття (за даними розрізів геологічної пам'ятки "Старуня") / О. М. Адаменко, М. І. Мосюк // Укр. геогр. журн. - 2020. - № 3. - С. 30-35. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета цієї публікації - викласти результати досліджень змін давніх ландшафтів передгір'я Карпат, у т.ч. із застосуванням палеогеографічних методів вивчення геологічної пам'ятки природи "Старуня" у Богородчанському районі Івано-Франківської області. Унікальність цієї пам'ятки визначається проявами тут грязевого вулканізму та місцезнаходженням законсервованих у болотних осадах у суміші з нафтою та озокеритом туш мамонта, волохатих носорогів та інших тварин пізнього пліоцену. Ці знахідки віком 25 - 27 тис. років у різні роки досліджували польські, згодом українські, а також спільні польсько-українські експедиції, зокрема за даними польсько-української експедиції 2006 - 2009 рр. на підставі буріння 44 колонових свердловин отримано спорово-пилкові комплекси, зібрано макрорештки рослин та черепашки мушлів того часу. Застосування палеонтологічних методів дослідження забезпечило можливість отримати результати, які є новими: у алювіальних та озерно-болотних відкладах долини р. Лукавець Великий у період Weichkseliah Middle Pleniglacial (середина пізнього плейстоцену-валдайське зледеніння Східноєвропейської рівнини - вюрсьмське зледеніння Альп) у ландшафтах Прикарпаття панували степові та тундрові рослинні угруповання з осоковими, карликовою березою та інші. Малакофауна також підтверджує наявність відкритих ландшафтів зі степово-тундровими угрупованням в умовах сухого континентального клімату. Наприкінці плейстоцену та на початку голоцену потепліло та збільшилась вологість, що призвело до широкого розповсюдження низинних торфових боліт та мілких водних басейнів, які періодично пересихали. Наукова новизна дослідження: отримано нові дані з уточненням датування відкладів, стратиграфічного положення нових палеонтологічних знахідок, а також вивчено вміст спорово-пилкових спектрів; детальніше охарактеризовано палеообстановки пізнього плейстоцену та голоцену. Показано, що і у передгірських та гірських умовах Карпат підтверджується ритмічна періодичність змін ландшафтів, як це установлено на рівнинній території України. Дослідження пам'ятки продовжується.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д439.2 + Д59(45УКР3)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського