Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Д452.319$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Yatsenko V. G. 
Rational using of raw materials during exploitation of the Zavalievsky graphite deposit = Раціональне використання мінеральної сировини при розробці Заваллівського родовища графіту / V. G. Yatsenko, L. P. Zaborovska, G. O. Zemskov, N. M. Lyzhachenko, V. P. Nikolaevskiy // Геохімія техногенезу. - 2020. - Вип. 3. - С. 5-15. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

На підставі аналізу перспектив використання ресурсної бази Заваллівського родовища намічено шляхи раціональної розробки та комплексного використання його сировини, що включає перехід на підземний та комбінований видобуток графітових руд, удосконалення схем збагачення, збільшення асортименту графітової продукції комбінату, використання відпрацьованого кар'єру для відвалів розкривних порід і хвостів. Важливішою складовою раціональної розробки Заваллівського родовища є комплексне використання його сировини: гранатова сировина родовища має на сьогодні значні перспективи, оскільки родовище є єдиним в Україні, що розробляє гранатові руди; за технічними характеристиками гранатовий концентрат Заваллівського родовища не поступається гранатам світових виробників; підприємство не реалізовує всі обсяги скальних порід розкриву для виробництва будівельного каменю; піски, глини та суглинки порід розкриття характеризуються високими технологічними показниками та потребують вивчення економічної доцільності їх селективної розробки; сировина хвостів флотації графітових руд заслуговує на подальше вивчення з метою застосування в галузі будівельних матеріалів і для скляного виробництва; використання мінеральних пігментів (вохри, селадоніту) можливе при селективній виїмці, спеціальному окремому складуванні та розробці технології збагачення та підготовки для подальшого використання; яшми, халцедоніти та опалоподібні утворення Завалівського родовища мають високі декоративно-текстурні та споживчі характеристики та придатні для виготовлення різноманітних ювелірних та ювелірно-декоративних виробів; серед вміщуючих порід Заваллівського родовища зустрічаються жили унікального, рідкісного у світі мінералу граутиту, мінералогічний інтерес представляє присутність бариту, горсейкситу, піриту, галеніту, скупчень крупнозернистого графіту, та ін. Збирання та реалізація їх зразків як колекційного матеріалу, організація мінералогічних екскурсій також можуть мати певний економічний ефект. Упровадження раціональних методів розробки та комплексного використання сировини Заваллівського родовища графіту надасть можливість розглядати цей обєкт як стратегічно важливий для економіки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.319

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Лижаченко Н. М. 
Аналіз мінерально-сировинної бази графіту Українського щита з використанням методик геолого-економічної оцінки / Н. М. Лижаченко // Геол. журн. - 2021. - № 1. - С. 70-80. - Бібліогр.: 79 назв. - укp.

Проведено аналіз мінерально-сировинної бази графіту Українського щита з використанням методик геолого-економічної оцінки та окреслено напрями її раціонального освоєння. Визначено основні проблеми розвитку мінерально-сировинної бази графіту в сучасних умовах. Охарактеризовано геологічні та технологічні фактори економічної цінності родовищ та проявів графіту. Запропоновано методику порівняльної оцінки покладів графіту, що дає змогу встановити найбільш перспективні для подальшої розвідки об'єкти на початкових стадіях вивчення надр. Аналіз включає основні геолого-економічні, технологічні та промислові фактори економічної цінності покладів даного типу мінеральної сировини, такі як запаси/ресурси, вміст графіту в рудах, глибина залягання руд, ступінь вивченості та група складності покладу та ін. Використано методику експрес-оцінки вартості корисних копалин при визначенні потенційної економічної цінності об'єктів та методику бальної оцінки. На першому етапі родовища та прояви, що враховані державним балансом, були проранжовані за геолого-промисловими параметрами. Кожен з параметрів було оцінено за бальною шкалою відповідно до підвищення його якісних характеристик. Кількість балів, що отримані для родовищ графіту з доведеною ефективністю освоєння (Буртинське, Балахівське) та для родовища, що розробляється (Завалівське), використані в якості оптимальних показників. Згідно з ними були обрані найбільш перспективні для подальшої розвідки прояви графіту за промисловими показниками. Товарна вартість цих покладів була обрахована за методикою перевідних коефіцієнтів. Результати підрахунку також були враховані при визначенні найбільш перспективних для інвестування покладів. За отриманими даними побудовано карту графітоносності Українського щита з виділенням потенційно перспективних об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.319-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського