Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Е325.222.25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Антіпов І. О. 
Перебіг вірусної інфекції в рослинах картоплі за дії модельованої мікрогравітації / І. О. Антіпов, О. І. Гордєйчик, М. Д. Мельничук, Л. Т. Міщенко, В. Г. Спиридонов, О. П. Таран // Мікробіол. журн. - 2007. - 69, № 4. - С. 63-68. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив модельованої мікрогравітації (кліностатування) на перебіг змішаної вірусної інфекції у рослинах картоплі сорту Журавушка, інфікованих X- і М-вірусами картоплі (ХВК і МВК). Показано, що чутливість до мікрогравітації системи вірус - рослина залежить як від виду патогену, так і від способу кліностатування. Вертикальне кліностатування виявилось ефективнішим за горизонтальне. За допомогою методів біотестування, імуноферментного аналізу і полімеразної ланцюгової реакції встановлено, що рослини картоплі, інфіковані ХВК і МВК, звільнювалися від ХВК під впливом кліностатування протягом 19 - 47 діб. Зроблено припущення про здатність модельованої мікрогравітації індукувати захисні реакції рослин, що впливають на репродукцію вірусів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.21-631 + Е325.222.25-631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Корнійчук І. В. 
Створення векторів трансформації рослин для отримання стійкості до потівірусів / І. В. Корнійчук, В. П. Поліщук, Ш. Д. Йе // Біополімери і клітина. - 2007. - 23, № 6. - С. 489-494. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.151 + Е325.222.25*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Viter S. S. 
Analysis of antigenic structure of Potato Virus M Ukrainian strains / S. S. Viter, T. Yu. Tkachenko, L. P. Kolomietz, Yu. L. Radavsky // Биополимеры и клетка. - 2000. - 16, № 4. - С. 312-319. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.25*832*725.111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Budzanivska I. G. 
Nucleotide and amino acid sequences of a coat protein of an Ukrainian isolate of Potato virus Y: comparison with homologous sequences of other isolates and phylogenetic analysis / I. G. Budzanivska, L. P. Ovcharenko, A. V. Kharina, I. I. Boubriak, V. P. Polischuk // Biopolymers and Cell. - 2014. - 30, № 2. - С. 141-148. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета роботи - виявлення українських ізолятів Y вірусу картоплі (PVY) у різних сортах картоплі і їх філогенетичний аналіз на основі нуклеотидних і амінокислотних послідовностей білка оболонки. Методи дослідження - ІФА, ЗТ-ПЛР, секвенування ДНК і філогенетичний аналіз. У зразках картоплі вітчизняної селекції за допомогою методу ІФА ідентифіковано PVY. Оптимізовано процес виділення РНК та розроблено тест-систему на базі ПЛР для діагностики українських ізолятів PVY. Секвеновано ділянку гена капсидного білка українського ізоляту та здійснено філогенетичний аналіз. Встановлено, що зазначений ген демонструє вищий ступінь гомології з генами капсидних білків рекомбінантних ізолятів (штамів) (98,8 - 99,8 % гомології для нуклеотидних і амінокислотних послідовностей). Український ізолят перебуває в окремому кластері разом з рекомбінантними ізолятами із Сирії, Ірану та Японії і має з ними спільне походження. В результаті роботи визначено засоби для точного моніторингу вірусу картоплі в агроекосистемах України. Філогенетичний аналіз продемонстрував рекомбінантну природу дослідженого ізоляту PVY, який раніше був приписаний до групи штамів О, субклади N:O.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.25*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кириченко А. М. 
Вплив вірусів родини Potyviridae на функціональний стан і активність фотосинтетичного апарату бобових / А. М. Кириченко, К. В. Гринчук, І. О. Антіпов // Агроекол. журн.. - 2019. - № 2. - С. 64-71. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено вплив вірусної інфекції на функціональний стан і активність фотосинтетичного апарату рослин, а також на метаболізм фотосинтетичних пігментів у динаміці розвитку вірусної інфекції. У рослинах бобів під дією вірусу звичайної мозаїки квасолі кількість хлорофілу, що не бере участі у фотосинтетичному перенесенні енергії на реакційні центри, зростає у 1,4 - 2, а зниження квантової ефективності ФС II - у 2 - 3 рази порівняно з контролем. У динаміці розвитку вірусної інфекції в інфікованих вірусом жовтої мозаїки квасолі рослинах спостерігається істотне зниження вмісту хлорофілу Chl а, b і каротиноїдів - на 64, 53 та 36 % відповідно. Значення ключових параметрів індикації флуоресценції хлорофілу свідчать про істотне інгібування фотофізичних і фотохімічних процесів фотосинтезу та порушення злагодженості реакцій циклу Кальвіна. Метод флуоресценції хлорофілу може бути використаний для швидкого скринінгу процесів фотосинтезу і надасть змогу оцінити фізіологічний стан рослин за вірусного ураження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.222.25 + П478.29 + П213-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського