Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Е522.822.23Cup$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Захаренко Г. С. 
Биологические основы интродукции и культуры видов рода кипарис (IBCupressusD L.) : монография / Г. С. Захаренко; Никит. ботан. сад - Нац. науч. центр. - К. : Аграр. наука, 2006. - 255 c. - Библиогр.: 487 назв. - рус.

Освещены вопросы филогении, систематики, естественного распространения и интродукции кипарисов, приведены результаты их интродукционного испытания. Проанализированы особенности роста, развития и устойчивости наиболее распространенных в культуре на юге Украины кипарисов вечнозеленого и аризонского. Определены перспективы расширения культурных ареалов кипарисов в стране и СНГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.9-45 + Е522.822.23Cup

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА697131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лойко А. В. 
Семенная продуктивность и морфометрическая изменчивость IJuniperus excelsaD Bieb. в популяции заповедника "Мыс Айя" в Крыму / А. В. Лойко // Пром. ботаника. - 2005. - Вып. 5. - С. 263-266. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.6-264.22 + Е522.822.23Cup*696.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71365 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Севаст'янов В. Є. 
Біоекологічні особливості видів родини Cupressaceae Bartleg і використання їх в озелененні степового та передгірського Криму : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.05 / В. Є. Севаст'янов; Нікіт. ботан. сад - нац. наук. центр УААН. - Ялта, 2009. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.23Cup*852.121.41(4УКР-:КРИ) + П27294УКР-6КРИ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Севастьянов В. Е. 
Цитоморфологическая характеристика пыльцы кипариса аризонского (Cupressus arizonica Greene) в Крыму / В. Е. Севастьянов, Г. С. Захаренко // Інтродукція рослин. - 2007. - № 2. - С. 39-48. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Изложены результаты цитоморфологического изучения пыльцы Cupressus arizonica Greene в условиях интродукции в Крыму. Установлено, что на Южном берегу и в предгорном Крыму у данного вида формируется пыльца со средней жизнеспособностью более 80 %. Выявлена индивидуальная и эндогенная изменчивость пыльцевых зерен по размерам, распространению аномалий, степени развития пектинового слоя интины. Высказано предположение, что деревья, продуцирующие пыльцу с более мощно развитым пектиновым слоем интины, имеют явные преимущества в половом процессе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.23Cup*696.215.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ніколаєва О. В. 
Мінливість та життєздатність \i Juniperus excelsa \i0Bieb. у Криму : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / О. В. Ніколаєва; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено популяційно-біологічні особливості, морфометричну мінливость і генетичний поліморфізм \i Juniperus excelsa \i0 Bied. у Криму для оцінки життєздатності популяцій та прогнозу підтримки їх генетичної різноманітності. Встановлено, що у \i J. excelsa \i0 в Криму в цілому не спостерігається значної втрати різноманітності як за морфометричними, так і генетичними показниками у порівнянні з популяціями з інших частин його ареалу, що є запорукою його життєздатності. Проте, більшість популяцій характеризуються як деградовані та дуже ушкоджені через посилений антропогенний вплив на них, при цьому зі зменшенням цього пресингу поліпшується їх відновлення та віталітетний стан. Більшість репродуктивних дерев у всіх популяціях характеризуються невисокою врожайністю шишкоягід. При цьому, незважаючи на доволі значну загальну кількість насінин у шишкоягодах (5,6 шт.) \i J. excelsa \i0 у популяціях Криму, в них було дуже мало повноцінного насіння (3,5 %) у порівнянні з популяціями з інших місць зростання. Наголошено, що для популяцій \i J. excelsa \i0 у Криму характерний високий рівень генетичного поліморфізму та надлишок гетерозигот, що може бути пов'язане з довготривалістю життєвого циклу цього виду. Популяція \i J. excelsa \i0 з Лівану за рівнем наявної гетерозиготності у середньому перевищує в 1,4 раза кримські популяції. Виділено популяції \i J. excelsa \i0 у Криму, які можуть стати генетичними резерватами цього виду. Констатовано, що за зробленим прогнозом на сьогодні \i J. excelsa \i0 у Криму має генетичний потенціал для відновлення деградованих популяцій, за умови припинення значного антропогенного втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.23Cup*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Черняк В. М. 
Біологічні особливості видів родини Cupressaceae F. Neger у зв'язку з інтродукцією на Волино-Поділлі : монографія / В. М. Черняк, Н. І. Цицюра. - Кременець : КОГПІ, 2015. - 175 c. - Бібліогр.: с. 163-175 - укp.

Досліджено види родини \i Cupressaceae \i0 F. Neger за екологічних умов Волино-Поділля. Висвітлено результати інвентаризації видового та формового складу родини, вивчення історії інтродукції, дослідження росту, пилування, насіннєношення, генеративного розвитку, стійкості рослин до несприятливих факторів навколишнього середовища району інтродукції. Встановлено рівні адаптації, ступені акліматизації та здійснено аналіз перспективності інтродукції досліджуваних таксонів за умов Волино-Поділля. Визначено та обгрунтовано основні напрямки раціонального використання видів родини \i Cupressaceae\i0. Проведено оцінку декоративних властивостей інтродуцентів за умов Волино-Поділля та розроблено рекомендації щодо створення композицій за участю представників родини \i Cupressaceae\i0.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.23Cup

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795639 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського