Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Е522.921.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Венедиктова Т. Б. 
Взаємодія актинідії і лимоннику в змішаних посадках / Т. Б. Венедиктова, П. А. Мороз // Інтродукція рослин. - 2003. - № 4. - С. 134-138. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.6 + Е522.925.21 + Е522.921.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Слюсар Г. В. 
Особливості цвітіння та плодоношення Schisandra chinensis (Turcz.) Baill. за умов інтродукції в Правобережному Лісостепу України / Г. В. Слюсар // Інтродукція рослин. - 2018. - № 3. - С. 9-16. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.921.2Sch + Е50*852.121.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Venediktova T. 
Diagnostic significance of the synthesis of phenolic compounds and proline in the leaves of Schisandra chinensis and Actinidia arguta for the indication of the stress levels of plants under conditions of mixed plantings = Діагностичне значення синтезу фенольних сполук і проліну в листках Schisandra chinensis та Actinidia arguta для індикації рівня стресу рослин в умовах змішаних насаджень / T. Venediktova, N. Zaimenko, N. Skrypchenko // Plant Introduction. - 2022. - № 93/94. - С. 18-26. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Досліджено особливості накопичення поліфенольних сполук та вільного проліну в листках Actinidia arguta та Shisandra chinensis при їх вирощуванні в вегетаційних дослідах з різним співвідношенням кількості рослин в контейнерах, а саме 1:1, 2:1, 1:2. В якості контролю використовували одновидові посадки рослин. Вміст вільного проліну в листках рослин здійснювали за методикою, яка заснована на взаємодії проліну з реактивом нінгідрину, утворюючи рожево-червоне забарвлення. Кількість поліфенольних сполук визначали методом Фоліна-Чіокальтеу. Встановлено, що співвідношення рослин в контейнерах істотно впливає на накопичення первинних і вторинних метаболітів у їх листках. За умов змішаної посадки в листках рослин накопичувалося більше проліну та фенольних речовин порівняно з монокультурою. Максимальний вміст проліну 19,44 +- 0,91 мг/г сухої маси (СМ) спостерігався в листках A. arguta у варіанті з переважаючою кількістю рослин лимонника при співвідношенні рослин S. chinensis і A. arguta 2:1. У цьому ж варіанті найбільша кількість фенольних сполук (36,87 +- 2,22 мг/г СМ) була у листках актинідії. Досліджувані кореневі ексудати S. chinensis і A. arguta мали інгібуючу алелопатичну дію на тест-культуру. Ексудати A. arguta викликали середнє зниження росту коренів тест-об'єктів на 12,0 %, а S. chinensis - на 30,0 % порівняно з контролем. Це дозволяє зробити висновок про високу активність алелохімікатів лимонника, які негативно впливають на ріст рослин актинідії. Оптимальне співвідношення рослин A. arguta і S. chinensis при спільному вирощуванні становить 2:1, оскільки вища концентрація рослин лимонника в контейнері посилює стрес у рослин актинідії, що виражається в підвищеному накопиченні фенолів і проліну в її листках. Результат порівняльного аналізу кількості проліну та фенольних сполук може бути використаний для оцінки взаємного впливу рослин у змішаних насадженнях з метою оптимізації умов їх вирощування, що підтверджує діагностичну значущість цих метаболітів для індикації стресового стану рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.921.2*72 + Е522.925.21*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського