Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж.н65$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Комаров В. І. 
Математична модель тіла людини як об'єкта захисту в електричних мережах до 1 000 вольт / В. І. Комаров; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2005. - 19 c. - укp.

Уперше обгрунтовано ефективний математичний опис електрофізичних властивостей тіла людини, який дає змогу одержати результати для довільних електричних дій за даними безпечних для людини дослідів. Розвинуто структуру моделі тіла людини як багатоелементний двополюсник, яка адекватно відтворює його електричні параметри. Удосконалено метод оптимального параметричного синтезу моделі за керитерієм мінімуму середньоквадратичного відхилення. З використанням наведеної моделі досліджено й інтерпретовано закономірності розвитку необоротних процесів у тілі людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н65

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шевель Д. М. 
Электромагнитная безопасность / Д. М. Шевель. - К. : Век+: НТИ, 2002. - 431 c. - Библиогр.: 37 назв. - рус.

Освещены основные понятия электродинамики. Рассмотрены скалярные и векторные величины, параметры электрического и магнитного полей, уравнения Максвелла для стационарных и переменных электромагнитных полей. Описаны основные свойства электромагнитных полей и волн, общие принципы измерения основных их параметров. Представлены характеристики излучения антенн, раскрыты основные типы антенн, особенности распространения электромагнитных волн в окружающем пространстве, общие принципы защиты от электромагнитного излучения.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-019 + Ж.н65

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА629604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Серверієва В. І. 
Пристрій індивідуального захисту людини від поразки електричним струмом / В. І. Серверієва, Р. С. Байрамов // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Машинобудування. - 2010. - Вип. 59. - С. 23-26. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Предоставлено обоснование устройства индивидуальной защиты от поражения электрическим током. Устройство индивидуальной защиты человека от поражения электрическим током, сделан в виде предметов, которые одеваются на руки, шею и ноги, которые предотвращают прохождение электрического тока через его тело в землю. Принципиальная суть устройства, заключается в создании обходного пути электрическому току в землю или токопроводящий ток, используя небольшой участок сети нервных волокон и кровеносных сосудов для передачи тока в отводную систему обходной линии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/маш. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рижков В. Г. 
Застосування методу побудови дерева відмов для профілактики електротравматизму на промислових підприємствах / В. Г. Рижков, К. В. Бєлоконь, В. Р. Румянцев, Є. А. Манідіна, О. В. Матухно // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2013. - № 2. - С. 170-176. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Складено дерево відмов для випадку ураження людини електричним струмом на промисловому підприємстві, знайдено мінімальні перетини та розраховано їх ймовірність. Надано рекомендації щодо зниження ризику електротравматизму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Здановський В. Г. 
Критеріальний підхід до оцінювання електромагнітного навантаження на виробничі середовища / В. Г. Здановський, В. В. Коваленко, В. А. Глива // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2017. - Вип. 3. - С. 18-20. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Для розроблення і впровадження заходів з підвищення електромагнітної безпеки та електромагнітної сумісності технічних засобів необхідна алгоритмізація процесу визначення критичних джерел електромагнітних полів. Це дозволить прискорити виконання таких робіт та знизити їх вартість. Особливо це важливо для виявлення усіх джерел електромагнітних впливів на об'єктах критичної інфраструктури, де електромагнітна безпека та електромагнітна сумісність обладнання є двоєдиною задачею.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Панова О. В. 
Загальні критерії застосування електромагнітних екранів для забезпечення електромагнітної безпеки та сумісності технічного обладнання / О. В. Панова // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2018. - № 2. - С. 80-90. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета дослідження - нормалізація електромагнітних полів і випромінювань під час роботи електронного й електричного обладнання на виробництві з урахуванням електромагнітної сумісності технічних засобів у робітничому середовищі за умов переходу на "міжнародні стандарти електромагнітної сумісності"; узагальнення розробок за екранування електромагнітних полів та випромінювань, які спрямовані на підвищення його технологічності, ефективності та практичної значущості. Проаналізовано коефіцієнти екранування електромагнітних полів та випромінювань сучасних металевих захисних матеріалів та металополімерних захисних екранів на різних частотних діапазонах. Розглянуто захисні властивості електромагнітного екрана залежно від довжини хвилі та параметрів екрануючої сітки. Виявлено переваги та недоліки визначення характеристик екрануючих матеріалів, які регламентуються національними та міжнародними нормативами. Визначено найбільш ефективний спосіб одержання джерел електромагнітного впливу на працюючих і технічні засоби. Запропоновано методи застосування електромагнітних екранів залежно від частотних характеристик найбільш поширених джерел електромагнітних полів і випромінювань. Надано рекомендації щодо екранування електромагнітних полів і випромінювань радіотехнічного обладнання цивільної авіації та засобів бездротового зв'язку з урахуванням технічних вимог та норм міжнародних стандартів щодо електромагнітної сумісності. Вдосконалено роботу із забезпечення електромагнітної безпеки та електромагнітної сумісності технічних засобів за умов переходу на міжнародні стандарти електромагнітної сумісності. Запропоновано підхід щодо визначення електромагнітної обстановки у виробничому середовищі, який надає змогу визначити джерела електромагнітних полів і випромінювань на працюючих, на електричні й електронні прилади та чутливі технічні засоби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н650.51 + Р124.431 + В33 н6 + З844-082 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Панова О. В. 
Планування та впровадження заходів з електромагнітної безпеки у промислових будівлях та спорудах / О. В. Панова, Н. Б. Бурдейна, К. Д. Ніколаєв, Я. І. Бірук // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2020. - № 2. - С. 155-161. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення чинників невиробничого походження, які впливають на електромагнітну обстановку у промислових будівлях та впровадження послідовності заходів з її нормалізації. Експериментально дослідженні джерела сторонніх електромагнітних полів у будівлях та спорудах, які можуть негативно впливати на працюючих та чутливі прилади на виробництві. Для цього було визначено та використано засоби знаходження таких полів. Проведено узагальнення стану та опису електричних силових мереж а також розподілу інтенсивності високочастотних електромагнітних полів. Проаналізовано та представлено заходи електромагнітної безпеки на виробництві різного призначення. Обстежено промислові п'ятиповерхової будівлі на предмет наявності струмів у металевих конструкціях. Одержані результати свідчать, що вони мають значні рівні електричних струмів в металевих конструкціях залежно від стояка будівлі. Встановлено, що передумовою застосування заходів безпеки є аналіз стану електричних силових мереж, розподілу інтенсивності високочастотних електромагнітних полів тощо. Експериментально встановлено рівні електромагнітних полів у частково екранованих приміщеннях. Одержано типові залежності інтенсивності випромінювань мобільних телефонів від рівня сигналу з боку базових станцій. Обгрунтовано умови нормалізації електромагнітної обстановки у окремих приміщеннях та будівлі в цілому. Впроваджено заходи електромагнітної безпеки. Для мінімізації впливу силових електричних мереж на електромагнітну обстановку у будівлі доцільно модернізувати її за схемою TN-S, або TN-C-S, що знижує рівні некомпенсованих електрострумів у мережі й відповідних магнітних полів. Встановлено, що: обов'язковим є визначення наявності сили електрострумів витоку на заземлених несучих конструкціях та інженерних мережах, які генерують магнітні поля гігієнічно значущих напруженостей; зниження рівнів цих струменів за рахунок технічних рішень додатково зменшує інтенсивність електроподібних процесів у металевих конструкціях; для зниження рівнів високочастотних електромагнітних полів у виробничих приміщеннях, які сформувалися за рахунок відбиття та перевідбиття електромагнітних хвиль доцільно застосувати композиційні екранувальні матеріали з керованими коефіцієнтами поглинання та відбиття. Такий підхід надасть змогу систематизувати загальний електромагнітний фон у приміщеннях та будівлі в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського