Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=И144.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Халимендик Ю. М. 
Ведение работ при обрушениях кровли в очистных забоях пологих пластов / Ю. М. Халимендик, И. Е. Иванов, Н. А. Добровольский, С. А. Воронин, В. С. Захаров. - Донецк : ООО "Лебедь", 2000. - 126 c. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Рассмотрены вопросы устойчивости кровли в очистных забоях. Изложены результаты исследований, проведенных в очистных забоях на базе ГХК "Павлоградуголь". Данные результатов анализа состояния комплексно-механизированных забоев показывают основные технологические причины нарушения устойчивости кровли. Проведено компьютерное моделирование на разных моделях, исследовано влияние способа проведения разрезных печей на состояние кровли в очистных забоях. Произведен обзор методов повышения устойчивости кровли очистных и подготовительных выработок.


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.11 + И144.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гребенкин С. С. 
Особенности подземной разработки пластовых месторождений, опасных по внезапным обрушениям угля : Моногр. / С. С. Гребенкин, А. В. Агафонов, А. Д. Доронин, М. П. Зборщик, М. А. Ильяшов; Донец. нац. техн. ун-т. - Донецк, 2003. - 264 c. - рус.

Освещена сложная горнотехническая проблема - отработка пластов с высыпающими углями. Рассмотрены особенности разработки пластов на шахтах Центрального района Донбасса, определены горнотехнические условия разработки крутопадающих пластов. Предложен методический подход к разработке безопасной технологии отработки пластов, опасных и склонных к внезапным обрушениям угля.


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15 + И181.11 + И144.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА643961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Князьков О. В. 
Изменение положения линии очистного забоя в пространстве как метод первичной посадки труднообрушаемой кровли / О. В. Князьков, Г. А. Аверин, А. П. Болотов // Сб. науч. тр. ДонГТУ. - 2007. - Вып. 25. - С. 101-105. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Математическим моделированием с использованием метода конечных элементов установлены зоны разрушения труднообрушающейся кровли при развороте линии очистного забоя и получены зависимости, позволяющие определять рубежи отхода лав.


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2 с116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сергієнко О. І. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів обвалення важкокерованої покрівлі в лавах пологих пластів Донбасу : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / О. І. Сергієнко; Ін-т фізики гірн. процесів НАН України. - Донецьк, 2009. - 19 c. - укp.

Досліджено питання прогнозу обвалення важкокерованої покрівлі у лавах пологих пластів Донбасу. Обгрунтовано параметри обвалення важкокерованої покрівлі у цих лавах. Запропоновано новий підхід до розрахунку кроку первинної посадки покрівлі та критерію характеру обвалення порід. Обгрунтовано та встановлено зміну величини опорного тиску залежно від кількості шарів, що входять до області зрушення над виробленим простором, з урахуванням їх кількості та послідовності зрушення. Встановлено залежність руйнівних напружень на верхній і нижній межі породного шару, від кількості шарів, що прогнулися або обвалилися, які беруть участь в області зрушення. Встановлено залежність межового прогону породних шарів покрівлі в області їх зрушення, яка враховує формування руйнівних напружень на межах шарів і вплив довжини лави. Обгрунтовано критерій характеру обвалення безпосередньої та основної покрівлі на момент первинної посадки залежно від типу руйнівних напружень на межах шарів, міцнісних властивостей, потужності та кількості породних шарів, що входять до області зрушення. Встановлено, що для сланцю глинистого та сланцю піскового залежно від потужності породного шару, покрівля може обвалитися дрібними фракціями та великими блоками. Використання результатів досліджень на гірничих підприємствах дозволяє обгрунтовано застосовувати необхідні заходи щодо управління важкокерованою покрівлею, уникнути аварійних ситуацій і підвищити безпеку ведення очисних робіт. Розроблено рекомендації щодо визначення параметрів обвалення на момент первинної посадки безпосередньої та основної покрівлі, які впроваджено на шахті

"Красноармійська - Західна N1", "Родинська" та шахті ім. Стаханова, одержано хорошу збіжність прогнозних і фактичних даних з точністю 15 %. Очікуваний економічний ефект для трьох добувних дільниць від впровадження цих заходів становить 1 192,6 тис. грн./р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хозяйкіна Н. В. 
Закономірності зміни граничного напруженого стану у складноструктурній покрівлі лав положистих вугільних пластів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.15.09 / Н. В. Хозяйкіна; Нац. гірн. ун-т. - Д., 2004. - 17 c. - укp.

Встановлено геомеханічні закономірності зміни граничних напружених станів складноструктурного порідного масиву, що залягає у покрівлі, під час обробки положистих вугільних пластів за допомогою суцільної системи розробки. Проведено дослідження процесу обвалення порід покрівлі вугільного пласту на моделях з еквівалентних матеріалів. За допомогою комп'ютерного моделювання процесу обвалення складноструктурної покрівлі у лавах простежено зміни НДС для важкообваленої покрівлі положистого вугільного пласту на основі методу скінченних елементів. На підставі аналізу натурних, лабораторних та аналітичних досліджень запропоновано тристадійну модель обвалення порід покрівлі положистих вугільних шарів, що дозволяє для конкретних гірничо-геологічних умов прогнозувати основні параметри процесу руйнування породного масиву під час пересування лави. На основі встановлених закономірностей прогнозування та одержаних формул для величин генерального та сталого обвалень розроблено номограму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14,1-1 + И144.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Красько А. М. 
Обгрунтування методики прогнозу стійкості та способів керування покрівлею в очисних вибоях з урахуванням стохастичності впливаючих факторів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.15.11 / А. М. Красько; Нац. гірн. ун-т. - Д., 2004. - 19 c. - укp.

Запропоновано підхід до прогнозу зон обвалень у довгих очисних вибоях, що грунтується на стохастичній природі факторів, які обумовлюють стійкість покрівлі. Установлено середньоквадратичні відхилення від найбільш вірогідних значень параметрів: міцності порід, опору механізованого кріплення та діючих у масиві напружень. Виявлено, що коливання міцності порід зменшуються за умов підвищення коефіцієнта міцності за Протодьяконовим, коливання опору механізованого кріплення збільшується внаслідок зносу комплексу, коливання діючих у масиві напружень є приблизно постійними і становлять 6 МПа. Обгрунтовано вид критерію стійкості покрівлі, з використанням якого розраховується найбільш вірогідне його значення. Зазначено, що на підставі значень коливань вхідних параметрів можливе встановлення коливання значення критерію стійкості та виявлення зони можливого обвалення порід у межах виїмкового стовпа за різної надійності прогнозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Подорванов А. О. 
Обгрунтування параметрів зон зсунення гірських порід при вийманні крутих пластів з використанням різних способів управління покрівлею : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / А. О. Подорванов; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. - Д., 2004. - 21 c. - укp.

Розроблено методичні засади визначення параметрів зон зсунення гірських порід під час виймання крутих вугільних пластів з використанням різних способів керування покрівлею, що дозволяє прогнозувати вплив підроблення на стан земної поверхні та гірського масиву й обгрунтовано прийняття рішень щодо технології розробки, охорони об'єктів і природного середовища. На підставі узагальнення результатів інструментальних спостережень за процесом зсунення гірських порід і земної поверхні під час виймання крутих пластів встановлено, що у разі управління покрівлею повним обваленням над покрівлею вийнятого пласта утворюється купол (порожнина), який істотно впливає на параметри зсунення. За даних умов виявлено зсунення гірських порід по нормалі до вийнятого пласта та їх ковзання по нашаруванню. Встановлено, що динамічна мульда зсунення масиву гірських порід під час виймання вугілля крутих пластів смугами за падінням розвивається динамічно у випадку зниження рівня вибою та циклічно за простяганням. Зазначено, що у разі виїмки лавами динамічна мульда розвивається за простяганням. Встановлено різницю у геомеханічних процесах за умов використання даних схем виїмки вугілля. Розроблено математичну модель зсунення гірських порід і земної поверхні за умов виймання крутих вугільних пластів шахтами Центрального району Донбасу. Показано, що у разі виймання крутих вугільних пластів осідання в площині нашарування задовільно описуються інтегральною функцією Гаусса.


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15 + И144.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пятаченко А. А. 
Обгрунтування параметрів технології фізико-хімічного зміцнення покрівлі на протяжних ділянках лав пологих пластів Донбасу : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.15.02 / А. А. Пятаченко; Донец. держ. техн. ун-т. - Донецьк, 2001. - 21 c. - укp.

Обгрунтовано параметри технології фізико-хімічного зміцнення покрівлі на протяжних ділянках лав, що базується на закономірностях фільтраційних, сейсмоакустичних, структурно-механічних властивостей порушеного масиву і призначена для підвищення ефективності роботи лав за умов нестійкої покрівлі. Встановлено вплив на тріщинну проникність покрівлі спереду очисного вибою міцності порід, глибини розробки та неоднорідності масиву. Наведено методики розрахунку товщини зміцненого хімічним складом шару покрівлі, необхідного для збереження її стійкості та для розрахунку відстані між анкерами за комбінованого способу зміцнення. Розроблено методику визначення параметрів технології фізико-хімічного зміцнення покрівлі лав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2 + И141.3

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА313325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кузьменко М. С. 
Розвиток наукових основ обвалюваності пород і запобігання травматизму в очисних виробках вугільних шахт : автореф. дис... д-ра техн. наук / М. С. Кузьменко; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-ті (МакНДІ). - Макіївка, 2007. - 36 c. - укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та вирішено актуальну науково-технічну проблему - запобігання травматизму від обвалювань пород в очисних гірничих виробках вугільних шахт, яке базується на врахуванні геомеханічних особливостей процесу руйнування вуглевміщувальних бічних пород внаслідок зміни їх напружено-деформованого стану, встановленні ступеня впливу діючих факторів на травматизм від обвалювань, розробці прогресивних засобів і способів запобігання обваленням і травматизму. Установлено функціональну залежність показників травматизму під час обвалювання пород від типу структури покрівлі вугільного пласта. Розкрито основні закономірності прояву травматизму у разі обвалювань пород залежно від складу покрівлі, глибини ведення гірничих робіт і потужності безпосередньої покрівлі вугільного пласта, кількості порушень вимог нормативних документів. Результати дослідження використано як складові нормативних документів, що регламентують порядок застосування розроблених засобів і способів запобігання травматизму від обвалювань пород. Завдяки впровадженню результатів роботи у вугільній промисловості України досягнено зменшення кількості травмованих від обвалювання пород на 20 % і одержано економічний ефект 11 943 тис. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2 + Р124.506.1-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ляшок Я. О. 
Розробка способу запобігання вивалів порід покрівлі в лавах пологих пластів при вийманні вугілля механізованими комплексами : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.15.02 / Я. О. Ляшок; Донец. держ. техн. ун-т. - Донецьк, 2000. - 23 c. - укp.

Подано нове вирішення актуальної наукової задачі, яка полягає у визначенні особливостей зрушень порід безпосередньої покрівлі, що оголюються, розкритті механізму підвищення їх стійкості зі збільшенням відстані від вибою лави до місця повних осідань важкообрушуваних пісковиків основної покрівлі для запобігання або різкого зменшення вивалів порід у привибійному просторі в процесі виймання вугілля механізованими комплексами за складних умов великих глибин. Наведено методику розрахунку рівня напружень у породах покрівлі пласта, результати лабораторних і натурних досліджень проявів гірничого тиску в лавах за умов великих глибин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2 + И310.5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Овчинніков В. П. 
Фізико-технічні основи технології управління важкообвальною покрівлею при веденні гірничих робіт : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.15.02 / В. П. Овчинніков; Нац. гірн. акад. України. - Д., 2002. - 31 c. - укp.

Розглянуто питання створення технології керування важкообвальною покрівлею (ВОП) під час проведення виробок у тонких пластах, що базується на закономірностях дії вибуху в масиві та фізико-хімічного зміцнення порід покрівлі лав, вироблений простір яких закладається пустою породою з використанням замкнених породотранспортних систем. Досліджено механізм формування додаткової тріщінуватості та деформацій порід покрівлі, зумовлених впливом на них підривних робіт, визначено ступінь впливу параметрів вибуху на граничний стан породного масиву. Розроблено технологію буропідривних робіт і програму оперативного прогнозу стійкості ВОП для вибору типу кріплення виїмкових виробок з пологим заляганням тонких викидонебезпечних пластів. Запропоновано ефективні засоби механізації породозакладних робіт, обгрунтовано технологію повного та часткового закладання виробленого простору з визначенням розрахункових параметрів і реакції опору охоронної бутової смуги, її ширини за безцілкового виймання викидонебезпечних і самозаймистих пластів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2 + И310.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сиротюк С. В. 
Исследование изменения напряженно-деформированного состояния рудного массива в процессе его самообрушения / С. В. Сиротюк // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2011. - № 4. - С. 80-84. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Приведены результаты исследований изменения напряженно-деформированного состояния рудного массива в процессе его самообрушения. Представлена зависимость параметров зон действия растягивающих напряжений в самообрушающемся массиве от его формы и выявлены закономерности их формирования в процессе очистной выемки.


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 + И144.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дєньгін А. П. 
Моделювання процесів самообвалення підроблених порід на основі сучасного апарату геоінформаційних систем / А. П. Дєньгін, М. В. Назаренко // Пробл. охорони праці в Україні. - 2011. - Вип. 21. - С. 38-44. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано складності проведення гірничих робіт, пов'язаних із фізичними явищами стану геологічних моделей гірських масивів. Для прогнозування обвалень і виявлення потенційно небезпечних зон поверхонь, що перебувають у межах гірничих відводів підприємств, використовуються спеціально розроблені математичні методи під час проведення гірничих робіт, що реалізуються за допомогою програмного забезпечення сучасного інструментарію технологій геоінформаційних систем. Це дозволить підвищити безпеку ведення гірничих робіт і забезпечить життєдіяльність населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кирьязев П. Н. 
Определение зависимости изменения модуля деформации обрушенных пород кровли во времени при различных скоростях подвигания очистного забоя / П. Н. Кирьязев, Г. А. Аверин, О. Г. Доценко // Сб. науч. тр. ДонГТУ. - 2011. - Вып. 35. - С. 67-69. - Библиогр.: 1 назв. - рус.

Приведены результаты определения изменения модуля деформации обрушенных пород во времени при различных скоростях подвигания очистного забоя.


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Аверин Г. А. 
Определение первичного шага обрушения кровли в горно-геологических условиях ш. им. В. В. Вахрушева / Г. А. Аверин, П. Н. Кирьязев, О. Г. Доценко, Ю. В. Филонюк // Сб. науч. тр. ДонГТУ. - 2010. - Вып. 32. - С. 101-108. - Библиогр.: 2 назв - рус.

Приведены результаты моделирования, направленные на определение первичного шага обрушения и установление его критерия.


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Вольфсон П. М. 
Оценка промышленных испытаний оптимальных параметров недозированного выпуска руды на шахтах Кривбасса в 2006 - 2008 гг. / П. М. Вольфсон, В. Н. Приймаченко, Е. Н. Нагорный, О. С. Чепела, В. В. Рябец, В. А. Моргун // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2009. - № 5. - С. 92-94. - рус.

Дано определение и обоснована необходимость применения оптимальных параметров недозированного выпуска руды под обрушенными породами вместо обычно применяемых расстояний между выработками выпуска и доставки, изложены результаты промышленных испытаний оптимальных параметров недозированного выпуска на шахтах Кривбасса.


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2 + И332.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Доценко О. Г. 
Физическое моделирование процесса уплотнения обрушенных горных пород / О. Г. Доценко, М. С. Иванова // Сб. науч. тр. ДонГТУ. - 2011. - Вып. 34. - С. 66-72. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Приведена методика моделирования процесса уплотнения обрушенных горных пород и указаны пути дальнейших исследований.


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2 с3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Майхерчик Т.  
Обрушение как причина горной катастрофы / Т. Майхерчик // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2011. - № 5. - С. 92-97. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Рассмотрено геомеханическое явление случайного происхождения в виде обрушения, которое имело место в одной из польских каменноугольных шахт. Последствия обрушения пород в кровле протяженной выработки привели к горной катастрофе с большими материальными затратами. Рассмотрены характеристики различных типов обрушений пород кровли и причины их возникновения.


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Хозяйкина Н. В. 
Обрушение пород кровли в лавах пологопадающих угольных пластов : монография / Н. В. Хозяйкина; Гос. вуз "Нац. горный ун-т". - Д. : НГУ, 2012. - 127 c. - Библиогр.: с. 120-127 - рус.

Изложены теоретические предпосылки для разработки физических моделей процесса обрушения пород кровли. Проведены исследования данного процесса на моделях из эквивалентных материалов. Значительное внимание уделено компьтерному моделированию процесса обрушения сложноструктурной кровли в лавах пологопадающих пластов, акцентировано на выборе критериев прочности, определяющих обрушение пород кровли, выборе интегрального критерия прочности на второй стадии обрушения. Представлена физическая модель пород кровли в лавах пологопадающих пластов. Установлены закономерности предельного напряженного состояния в сложноструктурной кровле, что позволяет прогнозировать момент обрушения пород основной кровли, выполнять расчеты параметров крепления в подготовительных выработках, а также повышать безопасность работающих в лаве людей. Приведены рекомендации по практическому применению результатов данных исследований.


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА756848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Александров С. С. 
Изучение склонности боковых пород к обрушениям на пластах крутого падения / С. С. Александров // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2011. - № 2. - С. 177-180. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Рассмотрены новые представления о природе травматизма от обвалов и обрушений, в основе которых находится расслоение пород, происходящее, как при выемке угля (породы), так и вслед за этим, т.е. в течение какого-то промежутка времени.


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2 + Р124.424.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського