Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=И361.051$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Коцкулич Я. С. 
Стан якості первинного розкриття продуктивних пластів з аномально низькими тисками / Я. С. Коцкулич // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Число. - 2008. - № 1. - С. 203-211. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зроблено висновок, що висока якість розкриття продуктивних пластів з аномально низьким пластовим тиском може бути досягнута за науково обгрунтованого підходу до вибору типів і властивостей промивальних рідин, а також способу розкриття пластів з урахуванням конкретних гірничо-геологічних умов буріння.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мамедов Т. М. 
Исследование влияния фракционного состава глины-наночастицы на коэффициент вытеснения нефти из пористой среды / Т. М. Мамедов, Г. Т. Махмудов, А. Н. Гурбанов // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2011. - № 3. - С. 52-57. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Наведено результати досліджень із вивчення фракційного складу, набрякання та втрати вологості глин родовищ "Digah", "Masazir", "Corat". Вказано, що уведення до складу кромки мікропінорозчину у кількості 0,005; 0,010; 0,015; 0,020 и 0,025 % від ваги кромки глин згаданих вище родовищ надає змогу підвищити коефіцієнт витіснення рідини з пористого середовища на 15 - 20 %. Обгрунтовано, що чим більшою у фракційному складі є частка мінералів розміром 0,005 - 0,001 мм, тим вищим буде коефіцієнт витіснення рідини із пористого середовища. В дослідженнях використовувались три моделі сумішей нафти, пластової рідини та лужної води. Вказано, що у разі вмісту в глині понад 50 % фракції розміром 0,001 мм коефіцієнт витіснення рідини із пористого середовища підвищується на 23 - 25 %, тобто до 0,96. Також вказано, що за подібних умов коефіцієнт витіснення із пористого середовища рідини, розробленої на основі пластової жорсткої води, на 10 - 15 % вищий, ніж під час витіснення суміші рідиною, приготованою з пластової лужної води.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коцкулич Я. С. 
Малоглиниста емульсійна промивальна рідина для первинного розкриття продуктивних пластів / Я. С. Коцкулич, Б. А. Тершак, А. М. Андрусяк, Є. Я. Коцкулич // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2016. - № 1. - С. 19-27. - укp.

Сформульовано вимоги до промивальних рідин, призначених для первинного розкриття продуктивних пластів, обгрунтовано необхідність розроблення екологічно безпечних промивальних рідин для розкриття продуктивних пластів у свердловинах, територіально розташованих в рекреаційних зонах Бориславського нафтопромислового району. Розроблено системи інгібованих малоглинистих емульсійних промивальних рідин, до складу яких сумісно вводяться неорганічні та органічні інгібітори і вуглеводні рослинного походження вітчизняного виробництва замість нафтопродуктів, що забезпечує екологічність їх застосування. Дослідженнями властивостей малоглинистої емульсійної промивальної рідини з вмістом рицинової оливи підтверджено її структурно-реологічні, фільтраційні і мастильні властивості, практично такі ж, як із вмістом нафти. Крім цього, вони мають псевдопластичні властивості, які посилюються з підвищенням температури і належать до екологічно безпечних. Регулювання фільтраційних властивостей розробленої промивальної рідини здійснюється традиційними хімічними реагентами (КМЦ, КССБ). Для регулювання структурно-реологічних показників промивальної рідини застосовується розроблений авторами екологічно безпечний органоколоїд "Премікс О". Встановлено, що промивальна рідина з вмістом екологічно безпечних складових забезпечує високу якість первинного розкриття продуктивних пластів з коефіцієнтом відновлення проникності керна до 95 - 100 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коцкулич Я. С. 
Промивальна рідина для первинного розкриття продуктивних пластів на родовищах, розташованих в рекреаційних зонах / Я. С. Коцкулич, Б. А. Тершак, Є. Я. Коцкулич // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Число. - 2017. - № 1. - С. 195-205. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розроблено компонентний склад промивальної рідини з вмістом рицинової оливи як вуглеводневої фази замість нафти. Наведено результати досліджень технологічних властивостей промивальної рідини з використанням розроблених екологічно безпечних хімічних реагентів органоколоїда "Премікс О" і піногасника "Премікс Д".


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського