Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>U=К445.322$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Гайдамака А. В. 
Коэффициент нагрузки в расчете сепаратора роликоподшипников на прочность / А. В. Гайдамака // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2014. - № 2/7. - С. 4-7. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Прочность сепараторов подшипников качения с учетом особенностей их эксплуатации, функционирования и конструкции предложено оценивать коэффициентом нагружения сепаратора, включающим коэффициент динамичности внешнего нагружения подшипника, коэффициент динамичности нагружения сепаратора роликами, коэффициент нагружения сепаратора при перекосе, коэффициент концентрации напряжений в сепараторе. Исследования коэффициента нагружения сепараторов подшипников качения будут использованы для разработки аналитического метода расчета сепаратора на прочность.


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.322-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Заболоцький В. Ю. 
Дослідження характеристик зносостійкості робочих поверхонь спряжених деталей / В. Ю. Заболоцький // Прогресив. технології і системи машинобуд. : міжнар. зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 1. - С. 139-143. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо особливостей формування параметрів зносостійкості робочих поверхонь деталей підшипників та встановлення причин появи проковзування у роликопідшипнику. Запропоновано модель контакту шорсткої та гладкої поверхонь з приведеними характеристиками профілю. Згідно запропонованій моделі визначено коефіцієнт тертя ковзання. За результатами розрахунків зроблено висновок, що величина коефіцієнта тертя під час контакту шорстких поверхонь у разі товщини мастильного шару, меншій висоти мікронерівностей, визначається, передусім, тертям у контактах мікронерівностей металевих поверхонь.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.2 + К445.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Марчук В. І. 
До моделювання експлуатаційних характеристик роликопідшипників / В. І. Марчук, Л. М. Равенець, С. О. Приступа // Прогресив. технології і системи машинобуд. : міжнар. зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 1. - С. 201-206. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Експлуатаційні властивості підшипників кочення залежать не тільки від якості матеріалу заготовок і розмірів складових деталей, а й від мікрогеометричних параметрів робочих поверхонь, а масе, параметрів хвилястості та шорсткості доріжок кочення. Розглянуто методику моделювання вібрації підшипника та порівняння значень параметрів вібрацій, одержаних розрахунковим шляхом за допомогою математичного моделювання та шляхом експериментальних досліджень на віброакустичній установці DVK. Наведена методика моделювання використовується для прогнозування віброакустичних підшипників на стадії характеристик технологічного проектування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Guliyev S. S. 
Working capacity of rolling pillows and reliability investigation = Дослідження працездатності та надійності роликових підшипників / S. S. Guliyev // Вісн. Приазов. держ. техн. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2021. - Вип. 43. - С. 93-102. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Розглянуто комплексне дослідження експлуатаційних характеристик і надійності роликових підшипників. На основі аналізу довговічності подушок та узагальнення результатів досліджень уточнено методику оцінки впливу ключових факторів на довговічність роликових підшипників. Отримано математичну модель для вираження довговічності прокатних колодок як функції випадкового аргументу на основі відомого закону розподілу провідності. Підтверджено, що довговічність роликових підшипників розподіляється за законом нормального логарифмічного розподілу. З'ясовано ймовірнісно-статистичні моделі для оцінки безперервної роботи роликових підшипників як результату складу функції розподілу динамічного навантаження з урахуванням типових змінних режимів навантаження та реальних умов експлуатації. Враховуючи необхідність обгрунтування адекватності ймовірнісно-статистичних математичних моделей та отримання більш точних результатів, була оцінена ймовірність безперервної роботи роликових підшипників з високим рівнем надійності. Розроблено аналітичну модель провідності подушки. Оцінювалася ймовірність безперебійної роботи колодок з урахуванням режимів роботи. З'ясовано ймовірнісно-статистичні моделі довговічності подушок. Отримана в результаті аналітичних досліджень система рівнянь являє собою математичну модель безперервної роботи роликових підшипників з урахуванням типових змінних режимів навантаження. Для забезпечення високого рівня надійності та більш точного визначення впливу еквівалентного навантаження відносна похибка індексу надійності становила 0,05, а рівень значущості - 0,01. Ці умови відповідають вимогам методів оцінки достовірності експериментальних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.322-021.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69254:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Guliyev S. 
Assessment of rolling bearings operating conditions = Оцінка умов експлуатації роликових підшипників / S. Guliyev // Техн. науки та технології. - 2021. - № 4. - С. 50-57. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Розглянуто можливості забезпечення надійності роликових підшипників, що використовується в процесі фарбування алюмінієвих листів в умовах ВАТ "Азералюміній". Відзначено, що повністю механізована лінія на підприємстві забезпечує випуск високоякісних алюмінієвих листів. Однак продуктивність технологічного обладнання безпосередньо пов'язана надійністю підшипників, відмови яких негативно впливають на ефективність виробництва.На основі аналізу умов експлуатації встановлено, що однією з найбільш відповідальних частин обладнання, що використовується у технологічному процесі, є роликові підшипники. Вихід із ладу підшипників призводить до простоїв технологічного обладнання. Заходи з технічного обслуговування, передбачені для підшипників під час експлуатації, є недостатніми для продовження їх терміну служби. Низька якість мастильних матеріалів також негативно впливають на тривалість роботи роликових підшипників. Порушення при складанні та монтажі ролико-підшипників негативно позначаються на довговічності. Низька якість і неправильний підбір ущільнювальних елементів також істотно впливають на надійність. Технологічні машини та обладнання працюють в особливо складних умовах і виникає необхідність підвищення надійності та довговічності використовуваних ролико-підшипників. Оцінено умови експлуатації підшипників, технічні характеристики та розподіл навантаження між елементами, а також контактні напруження в деталях підшипників. Проаналізовано технологічний процес фарбування алюмінієвих листів та особливості обладнання в фарбувальному цеху. Визначено, що інженерні розрахунки довговічності ролико-підшипників повинні грунтуватися на статичній вантажопідйомності, оскільки їх відмови відбуваються за рахунок постійної деформації та через втомне стирання. Можливості підвищення надійності та довговічності роликових підшипників, що використовується в процесі фарбування алюмінієвих листів, пов'язані з покращенням їх умов експлуатації, рівномірним розподілом навантажень між елементами, а також зменшенням контактної напруги в деталях підшипників. Уточнено основні причини відмовта виявлено види зносу елементів роликових підшипників.


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.322-02 + К500.145.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського