Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=К960.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Денисюк Р. О. 
Взаємодія твердих розчинів $Ebold {{roman Cd} sub {1~-~x} {roman Mn} sub x roman Te} з іодвмісними ($Ebold {{roman I} sub 2 }-метанол, $Ebold {{roman I} sub 2 }-диметилформамід) та іодвиділяючими ($Eroman bold{H sub 2 O sub 2 } - HI-розчинник) травильними композиціями : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.21 / Р. О. Денисюк; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2010. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г563.3,0 + К960.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Філатов Ю. Д. 
Енергія перенесення під час взаємодії оптичної поверхні з полірувальною дисперсною системою / Ю. Д. Філатов, В. І. Сідорко, А. Ю. Бояринцев, С. В. Ковальов, В. А. Ковальов // Надтверді матеріали. - 2022. - № 2. - С. 58-69. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

В результаті дослідження механізму взаємодії оптичної поверхні з полірувальною дисперсною системою під час полірування встановлено, що перенесення енергії між ними відбувається за ферстерівським механізмом. Показано, що за резонансного перенесення енергії від частинок дисперсної фази полірувальної системи до оброблюваної поверхні та від оброблюваного матеріалу до частинок полірувального порошку при зменшенні спектрального розділення між ними енергія частинок шламу і частинок зносу зменшується, а ефективність передачі енергії зростає. Спектральне розділення характеризували розстроюванням енергії, що склало 2,8 - 4,0 меВ для частинок шламу і 2,8 - 12,2 меВ для частинок зносу. Просторове розділення між оброблюваною поверхнею і частинками полірувального порошку оцінювали як середнє арифметичне відхилення профілю полірованої поверхні, що дорівнювало 5,6 - 8,0 нм. Встановлено, що зменшення просторового та спектрального розділення між оброблюваним матеріалом і частинками полірувального порошку зумовлює збільшення розмірів частинок шламу і частинок зносу, що призводить до погіршення шорсткості оптичних поверхонь. Показано, що результати теоретичного розрахунку продуктивності полірування оптичних матеріалів збігаються з результатами експериментів за відхилення 2 - 7 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.25-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Філатов Ю. Д. 
Вплив діелектричних сталих оброблюваного матеріалу, полірувального порошку та дисперсної системи на енергію їх взаємодії під час полірування оптичних поверхонь / Ю. Д. Філатов, В. І. Сідорко, А. Ю. Бояринцев, С. В. Ковальов, В. А. Ковальов // Надтверді матеріали. - 2022. - № 4. - С. 62-72. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

В результаті дослідження закономірностей впливу діелектричних сталих матеріалу, полірувального порошку та дисперсної системи на енергію їх взаємодії встановлено, що сталі Ліфшиця і потенціал взаємодії частинки полірувального порошку з оброблюваною поверхнею лінійно спадають за зменшення функції діелектричних проникностей, що зумовлює підвищення продуктивності полірування та погіршення шорсткості полірованих поверхонь. Показано, що на ефективність резонансного перенесення енергії від частинок дисперсної фази полірувальної дисперсної системи до оброблюваної поверхні суттєво впливає розділення між оброблюваним матеріалом, полірувальним порошком і дисперсною системою за їх діелектричними проникностями. Встановлено, що функції діелектричних проникностей, характерні для полірування оптичних поверхонь за допомогою дисперсних систем з мікро- та нонопорошків, змінюються пропорційно розділенню за діелектричними проникностями, яке визначається співвідношеннями їх статичних значень для оброблюваного матеріалу, полірувального порошку та дисперсної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.25 + Л465

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Філатов Ю. Д. 
Продуктивність полірування полімерних оптичних матеріалів / Ю. Д. Філатов, В. І. Сідорко, А. Ю. Бояринцев, С. В. Ковальов, В. А. Ковальов // Надтверді матеріали. - 2022. - № 5. - С. 70-80. - Бібліогр.: 57 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.25-1 + Л710.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського