Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Л338$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Тодосійчук Т. С. 
Поліваріантна біотехнологія препаратів-антисептиків на основі мікробних бактеріолізинів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 03.00.20 / Т. С. Тодосійчук; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т. - Київ, 2016. - 43 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л338

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423842 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Pusik L. 
Research into preservation of broccoli depending on the treatment with antimicrobic preparations before storage / L. Pusik, V. Pusik, N. Lyubymova, V. Bondarenko, L. Gaevaya // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 4/11. - С. 20-28. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Досліджено дію препаратів антимікробної дії - Байкал ЕМ-1, 0,5 %-ний розчин лимонної, 0,2 %-ний бензойної, 0,05 %-ний сорбінової кислот, 0,5:0,5 % розчин вітамінів С та Р (аскорутин) на збереженість та якість капусти броколі. Встановлено, що препарати антимікробної дії сприяють подовженню строку зберігання капусти броколі на 5 - 20 діб залежно від гібриду. Обробка препаратами зменшує втрати за добу у 1,2 - 3,0 рази, забезпечує вихід товарної продукції 76,8 - 86,2 %. Обробка капусти броколі препаратами антимікробної дії, особливо аскорутином, забезпечують вміст сухої речовини в 1,1 - 2,6 разу більше, ніж у контролі, сприяє зниженню інтенсивності витрачання сухих розчинних речовин і вітаміну С. У кінці зберігання вміст загального цукру та дисахаридів на рівні з контрольним варіантом, або перевищує його вміст відповідно в 1,2 і 1,5 - 2,0 рази. Більше у варіантах із кислотами та аскорутином. Вміст моносахаридів зберігається на початковому рівні. Втрати маси за рахунок випаровування води більше в 1,3 - 1,8 разу. Байкал ЕМ-1 та аскорутин краще, ніж інші препарати стримують інтенсивність розвитку хвороботворних мікроорганізмів на 10 - 15 діб. Аскорутин забезпечує за тривалого зберігання менші на 0,8 - 2,2 % втрати маси від хвороб і фізіологічних розладів і на 4,1 - 7,6 % більший вихід товарної продукції. Більш активно пригнічує розвиток хвороботворних мікроорганізмів на капусті броколі аскорутин, лимонна, сорбінова та бензойна кислоти. Проте, від фізіологічних розладів під час зберігання препарати не захищають плоди. Спосіб оброблення капусти броколі препаратами антимікробної дії перед зберіганням надає можливість використання антисептиків Байкал ЕМ-1, 0,5 %-ний розчин лимонної, 0,2 %-ний бензойної, 0,05 %-ний сорбінової кислот, 0,5:0,5 % розчин вітаміні С та Р (аскорутин) для післязбиральної обробки овочевої сировини. У розробці нових, низьковитратних, екологічно чистих і доступних технологій це є важливим прийомом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л338

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тішин О. Л. 
Бактерицидні та дезінфікуючі властивості деззасобу "Глудіформ-888" / О. Л. Тішин, Р. В. Хом'як, Г. Т. Копійчук, О. В. Хирівський, М. М. Данко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 1. - С. 168-173. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати досліджень бактерицидних властивостей нового вітчизняного дезінфікуючого засобу глудіформ-888, створеного на основі глутарового альдегіду, гліоксалю, дидецилдиметиламонію хлориду та формальдегіду. Встановлено його бактерицидне розведення, бактерицидну концентрацію, фенольний коефіцієнт та білковий індекс. Визначено ефективність деззасобу щодо штамів мікроорганізмів під час знезараження поверхонь тест-об'єктів. Доведено, що дезінфікуючий засіб глудіформ-888 проявляє високі дезінфікуючі властивості за виробничих умов. Він у 3,0 % концентрації і вище є ефективним для обробки поверхонь із дерева, металу та кахелю, які забруднені органічними речовинами, та об'єктів, які підлягають ветеринарному контролю, а за спорових форм мікроорганізмів його робоча концентрація має бути 6,0 % і вище, за експозиції у 120 хв і більше.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.33 + Л338

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кушнір І. М. 
Вивчення підгострої токсичності дезінфікуючого засобу на основі солей полігексаметиленгуанідину / І. М. Кушнір, Г. В. Колодій // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 1. - С. 197-204. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати визначення підгострої токсичності дезінфікуючого засобу, виготовленого на основі солей полігексаметиленгуанідину. Прояв підгострої токсичності оцінювали за змінами показників клінічних, гематологічних і біохімічних досліджень. У результаті проведеного експерименту встановлено, що у разі застосування досліджуваного засобу у дозах 0,12 та 0,6 мг/кг, значної різниці у коефіцієнтах маси внутрішніх органів білих щурів, у порівнянні з контролем, не виявлено. Проте, у щурів IV дослідної групи спостерігали збільшення коефіцієнтів маси печінки, селезінки та легень. За час тривалого застосування препарату під час визначення біохімічних показників крові тварин II, III та IV дослідних груп спостерігали достовірне збільшення активності АлАТ, АсАТ та ЛФ, у порівнянні до тварин контрольної групи. У щурів III та IV дослідних груп виявлено незначне зниження рівня загального білка. У результаті проведених експериментальних досліджень було з'ясовано, що дезінфікуючий засіб, виготовлений на основі солей полігексаметиленгуанідину, за довготривалого використання в дозах 0,12 та 0,6 мг/кг не викликає токсичної дії на організм білих щурів, що в цілому характеризує його, як безпечний досліджуваний засіб, що не викликає токсичної дії на організм білих щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.33 + Л338

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пінчевська О. О. 
Аналіз захисної спроможності групи антисептиків для деревини / О. О. Пінчевська, Д. М. Подобна // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2015. - Вип. 160. - С. 58-62. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено аналіз ефективності антисептичних препаратів для деревини, методики випробувань і результати експериментальних досліджень захисної спроможності антисептиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.37-3 + Л338

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського