Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Л433.206.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Маховська І. А. 
Розробка складів стекол та технології гарячого декорування скловиробів : Автореф. дис... канд. техн. наук / І. А. Маховська; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2006. - 21 c. - укp.

Удосконалено методи проектування складів боросилікатних стекол з заданим комплексом властивостей. З використанням одержаних результатів розроблено склади забарвлених стекол для виготовлення накладних покриттів для художньо-декоративних скловиробів за порошково-випалювальною технологією. Встановлено взаємозв'язок між температурою, хімічним складом скла та його властивостями, які безпосередньо впливають на формування якісного накладного покриття та є основою проектування його складу. Розроблено відповідні математичні моделі та системи парціальних вкладів оксидів, на підставі яких розраховано значення таких властивостей стекол, як в'язкість, поверхневий натяг, температурний коефіцієнт лінійного розширення та показник заломлення у більш широких межах, ніж існуючі методи, та уточнено уявлення про вплив деяких компонентів. З використанням розроблених моделей обгрунтовано оптимальні склади базових стекол для одержання за порошковою технологією накладних покриттів з різними декоративними ефектами. Розроблено склади та технологію одержання порошкових фарб і відповідних покриттів широкої колірної гами, серед яких прозорі та непрозорі покриття синьо-фіолетових, зелено-блакитних, зелено-жовтих, сіро-піскових, чорно-коричневих, рожевих і жовто-червоних відтінків. Основні результати наукового дослідження впроваджено у виробництво художньо-декоративного скла на ВТП "Фірма Старт" (Львів). Очікуваний економічний ефект використання розроблених складів становить 532 тис. грн/р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л433.206.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346608 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського