Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Л434.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Пирятинский Ю. П. 
Особенности флуоресценции нематического жидкого кристалла 5ЦБ в нанопористых стеклах / Ю. П. Пирятинский, О. В. Ярощук, Л. А. Долгов, Д. Энке // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2005. - 3, вип. 2. - С. 479-487. - Библиогр.: 16 назв. - рус.


Ключ. слова: флуоресценция, n-пентил-n'-цианобифенил (5ЦБ), нанопористые стекла
Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35 + В374 + Л434.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Пирятинский Ю. П. 
Флуоресценция жидкокристаллического производного азоксибензола в наноразмерных порах / Ю. П. Пирятинский, О. В. Ярощук, Л. А. Долгов, Т. В. Бидна, Д. Энке // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2005. - 3, вип. 2. - С. 473-478. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Ключ. слова: флуоресценция, n-бутил-n'-метоксиазоксибензол, нанопористые стекла
Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35 + В374 + Л434.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Лісачук Г. В. 
Захисні елементи від дії електромагнітного випромінювання на основі піноскла / Г. В. Лісачук, Р. В. Кривобок, Ж. О. Іваніщева, Л. О. Білостоцька, Ю. Д. Трусова, Л. В. Павлова // Зб. наук. пр. ВАТ "УкрНДІвогнетривів ім. А. С. Бережного". - 2008. - Вип. 108. - С. 196-202. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гермаш К. М. 
Ніздрювате скло на основі сумішей, що містять продукти спалювання твердих побутових відходів : Автореф. дис... канд. техн. наук / К. М. Гермаш; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2006. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Короленко О. В. 
Технологія отримання захисних матеріалів від електромагнітного випромінювання на основі барієво-боратного піноскла : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / О. В. Короленко; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. - Х., 2006. - 23 c. - укp.

Розв'язано проблему одержання захисного матеріалу від електромагнітного випромінювання на основі барієво-боратного піноскла для використання в електронній техніці та медицині. Створено математичну модель здатності піносила для встановлення залежності коефіцієнта відбивання від значень пористоті та діелектричної проникності піноскла. Показано, що нова технологія одержання піноскла дозволяє надати необхідні фізико-хімічні властивості барієво-боратному піносклу. Вивчено технологію спінення розплаву за рахунок введення силікату натрію. Досліджено макро- та мікроструктуру піноскла. На підставі одержаних результатів визначено оптимальний склад піноскла. Запропоновано п'ять складів барієво-боратного піноскла: два без домішок (один з яких одержано витримкою в розчині HCl), три з домішками нітрату міді, окису титану, вуглецю. Досліджено захисні властивості піноскла з різними значеннями пористості та діаметра пор від електромагнітних хвиль у діапазоні від низьких до рентгенівських частот. Описано основні механізми захисту за допомогою піноскла. Розроблено спеціальні екрани для захисту електронної техніки від дії електромагнітного випромінювання. Досліджено можливості використання піноскла для захисту моделі біооб'єкта. Виготовлено маскуючий матеріал, призначений для захисту людини від дії рентгенівського випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Щербак А. С. 
Порівняльний аналіз фізико-механічних властивостей поширених теплоізоляційних матеріалів та переваги піноскла / А. С. Щербак // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2010. - № 2/3. - С. 65-68. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто основні переваги піноскла перед іншими поширеними теплоізоляційними матеріалами. Наведено порівняльну характеристику фізико-механічних властивостей теплопровідності, паро- та повітропроникності, міцності, морозостійкості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307.6 + Л434.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Щербак А. С. 
Модифіковані теплоізоляційні матеріали на основі піноскла : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / А. С. Щербак; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архітектури". - Дніпропетровськ, 2015. - 17 c. - укp.

Досліджено модифіковані теплоізоляційні матеріали на основі піноскла. Показано, що основними найбільш небезпечними пошкодженнями є втрата теплопровідності в результаті зволоження і руйнування від впливаючих агресивних чинників. Систематизовано основні теплоізоляційні матеріали, які найширше застосовуються в будівництві, досліджено їх властивості і вибрано найбільш ефективний теплоізоляційний матеріал - піноскло, яке відрізняється високими теплотехнічними властивостями і маєє якнайкращі екологічні показники, а також стійкість до дії агресивних чинників. Розвинуто уявлення про механізм впливу модифікатора на процеси структуроутворення теплоізоляційного матеріалу на основі піноскла, який полягає у тому, що в процесі нагріву золи-виносу ТЕС відбувається розм'якшення її неорганічної складової за температури термообробки нижче на 50° С, ніж неорганічна складова склобою або склогрануляту і вигоряння вуглецю в частинках золи-виносу. Рекомендовано оптимальні склади з метою визначення експлуатаційних властивостей. Досліджено фізико-механічні властивості модифікованого піноскла. Вдосконалено технологію виготовлення модифікованого піноскла, яка дозволяє знизити витрати у процесі його виробництва на 17 - 19 % в результаті ефективного вибору матеріалів, часу помелу і температурного режиму. Обгрунтовано використання розробленого матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307.6 + Л434.42-1 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чейлытко А. А. 
Влияние синтеза исходной смеси и пенообразователей на образование пористой структуры / А. А. Чейлытко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2015. - № 5/8. - С. 35-38. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Приведен анализ экспериментальных исследований по влиянию синтеза исходной смеси на образование пористой структуры (ПС). На основании проведенного анализа выяснены основные агенты-порообразователи, а также найдены взаимосвязи свойств материала от синтеза исходных компонентов. Показано отсутствие (на данном этапе научных открытий) возможности качественного управления ПС синтезом исходной смеси, но предложены комплексные показатели ПС, которые позволят разработать новую методологию управления ПС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Римар Т. Е. 
Газоутворювачі для піноматеріалів на основі рідкого скла / Т. Е. Римар // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2017. - № 6. - С. 9-14. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено вплив газоутворювальних агентів на властивості та фазовий склад піноматеріалів на основі рідкого скла. Встановлено, що використання перекису водню як газоутворювача в процесі виготовлення таких матеріалів шляхом термічного спучення у НВЧ-установці дозволяє одержати структурно-однорідний матеріал з достатньо високими показниками міцності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Zipeng Qin 
Optimization of preparation process and performance analysis of fly ash foam glass = Оптимізація процесу підготовки та аналіз технічних характеристик піноскла з летючої золи / Zipeng Qin, Gang Li, Yan Tian, Yuwei Ma, Pengfei Shen // Functional Materials. - 2018. - 25, № 3. - С. 554-563. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Піноскло виготовлено на основі летючого попелу і скляного порошку з добавками карбонату натрію як агента для спінювання і тринатрійфосфату, що стабілізує піноутворення. Вплив кількості летючого попелу і карбонату натрію, температури і часу спінювання на міцність до стиску, та вигин, щільність і теплопровідність піноскла досліджено з використанням ортогонального плану експерименту, у процесі якого встановлено оптимальні технологічні умови його одержання. За допомогою Occhio Scan v750, Nano Measurer, SEM і XRD вивчено структуру пор, морфологію, розподіл пор за розмірами та створення кристалічної фази піноскла. Встановлено, що на механічну міцність і теплопровідність піноскла значно впливає кількість летючого попелу, на щільність - температура спінювання, а середній розмір пор залежить від вмісту карбонату натрію. У 9 видах зразків розподіл загальної кількості пор за розмірами відповідає нормальному, число пор із середніми розмірами 0,1 - 2,0 мм перевищує 85 %. Усередині піноскла знаходиться певна кількість кристалічного матеріалу, причому основна і вторинна кристалічні фази є нефеліном і диопсидом відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.42-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського