Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Л611.51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Кравченко І. В. 
Вплив нітриту натрію на склад та кількість газів, що виділяються в процесі окиснення циклогексанолу / І. В. Кравченко, В. І. Дишловий // Хім. пром-сть України. - 2001. - № 2. - С. 21-23. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Ключ. слова: окиснення, нітрит натрію, азотна кислота, циклогексанол
Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.51 + Л611.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Єпішина Л. В. 
Антиоксидантна активність роданінів в реакціях окиснення органічних речовин : Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Л. В. Єпішина; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. - Донецьк, 2001. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.51 + Л611.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313484 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Літвінова І. М. 
Реакції толуолу і його кисневмісних похідних з озоном в середовищі оцтової кислоти : Автореф. дис... канд. хім. наук : 02.00.03 / І. М. Літвінова; НАН України. Ініт фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. - Донецьк, 2000. - 18 c. - укp.

Встановлено, що в системі озон-толуол-оцтова кислота озон реагує з ароматичним кільцем і метильною групою. Доведено, що в процесі озонування толуолу в середовищі оцтової кислоти за присутності металів змінної валентності та їх сумішей зі сполуками брому основним напрямком реакції є оксидація метильної групи. Запропоновано механізм оксидаційно-відновного каталізу, який задовольняє отриманим експериментальним даним. З'ясовано роль озону, сполук металів змінної валентності та сполук брому в реакції оксидації озоновмісними газами. Оксидація толуолу озоном у рідкій фазі перебігає за складним механізмом, відповідно до якого переважно руйнується ароматичне кільце. Досліджено кінетику оксидації толуолу озоном у розчині оцтової кислоти за присутності металів змінної валентності та бромідів. Показано, що за умов каталізу в значній мірі запобігається електрофільна реакція озону з ароматичним кільцем, і помітним стає селективна оксидація толуолу по метильній групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.513 + Л611.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Реутський В. В. 
Створення селективних каталітичних систем для процесів рідиннофазного окиснення вуглеводнів : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.17.04 / В. В. Реутський; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2005. - 37 c. - укp.

Визначено вплив солей перфторованих оксисульфокислот (СПСК) та бінарних каталітичних систем на основі нафтенату кобальту та СПСК на кінетику нагромадження та склад продуктів окиснення циклогексану. Показано, що їх застосування спричиняє зростання швидкості окиснення та зміну співвідношень між продуктами реакцій. Установлено закономірності каталітичної дії перфторсполук залежно від умов проведення процесу, концентрації та молекулярної маси самих перфторсполук. Створено бінарну каталітичну систему: нафтенат кобальту - хромоксан, яка дозволяє інтенсифікувати процес окиснення циклогексану та збільшити селективність утворення цільових продуктів. З'ясовано закономірності її каталітичної дії та оптимальні умови проведення процесу за присутності цієї системи. Визначено вплив краун-ефірів (КЕ) та полігліколів на кінетичні закономірності, склад продуктів гомогенно-каталітичного рідиннофазного окиснення циклогексану молекулярним киснем, а також залежність ефективності дії цих сполук від їх будови, природи солі металу змінної валентності та співвідношення концентрацій нафтенату кобальту і краун-ефіру (полігліколю). Установлено вплив складних каталітичних систем на основі солей металів змінної валентності і КЕ або СПСК на склад продуктів і швидкість рідиннофазного окиснення метилбензолів, а також закономірності перебігу процесу окиснення толуолу та n-ксилолу залежно від складу та співвідношення компонентів каталітичної системи. Виявлено роль каталітичних систем [стеарат кобальту - КЕ], [нафтенат кобальту - хромосан] на розклад гідропероксиду циклогексилу (ГПЦГ). Розраховано псевдомономолекулярну константу розкладу ГПЦГ,

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л611.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мудрий С. О. 
Гомогенно-каталітичне окиснення циклогексану в присутності кисневмісних органічних сполук : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / С. О. Мудрий; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2011. - 20 c. - укp.

Розроблено нові високоефективні каталітичні системи на основі органічних солей кобальту та кисневмісних добавок для процесу рідиннофазного окиснення циклогексану, що дає можливість підвищення конверсії сировини та селективності за цільовими продуктами. Досліджено вплив кисневмісних домішок до нафтенату кобальту й індивідуальних хелатних сполук на основні параметри процесу окиснення циклогексану. З'ясовано вплив умов проведення процесу на склад продуктів окиснення. Встановлено оптимальний склад каталітичної системи, за якого спостерігаємо максимальну її ефективність. Розроблено метод утилізації кислот і запропоновано технологічну сфему. Проведено дослідження УФ- та ІЧ-спектрів поглиннання каталітичних систем з метою обгрунтування їх ефективності. Обгрунтовано можливість практичного використання запропонованих каталітичних систем і методу утилізації кислот.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л611.51 + Л615.114 + Г251.14-271.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бушуєв А. С. 
Основи хімії і технології рідкофазного окиснення амінотолуолів озоновмісними газами : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / А. С. Бушуєв; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2010. - 19 c. - укp.

Показано, що реакція ізомерних амінотолуолів з озоном перебігає з високою швидкістю за аміногрупою з утворенням полімерних азосполук. Визначено, що ацилювання аміногрупи веде до зміни напряму реакції. Досліджено кінетику та схему реакцій озону з ізомерними ацетамінотолуолами в оцтовій кислоті та визначено, що озон витрачається за двома напрямами. З'ясовано, що в присутності ацетату кобальту (II) селективність окиснення ізомерних ацетамінотолуолів озоном за метильною групою дещо збільшується, але основним напрямом реакції залишається озоноліз ароматичного кільця. Вивчено кінетику основних стадій каталітичного циклу. Запропоновано схему окиснювально-відновного каталізу та знайдено оптимальні умови синтезу амінобензойних кислот. Одержані дані складають теоретичні основи процесу окиснення амінотолуолів та їх ацильованих похідних і дозволяють здійснювати цілеспрямований підбір каталізаторів та перебігу реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.731.1-273.5 + Л611.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бутенко А. М. 
Окиснення метанолу у формальдегід на срібному каталізаторі. Особливості перебігу реакції / А. М. Бутенко, В. І. Тошинський, Г. К. Андрєєв, О. І. Русінов // Хім. пром-сть України. - 2009. - № 5. - С. 7-12. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л611.51 + Г244.11-273.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Мельник Ю. Р. 
Вплив краун-ефірів на каталітичне окиснення циклогексану / Ю. Р. Мельник, В. В. Реутський, Є. М. Мокрий // Доп. НАН України. - 2001. - № 1. - С. 154-157. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.16 + Л611.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Реутський В. В. 
Інтенсифікація гомогенно-каталітичного окиснення етилбензолу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / В. В. Реутський; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2013. - 21 c. - укp.

Одержано нові експериментальні дані про вплив органічних модифікаторів на склад продуктів гомогенно-каталітичного окиснення етилбензолу. Показано, що вплив органічних домішок на ефективність каталітичної системи залежить від їх природи, будови, концентрації каталітичної системи та співвідношення компонентів у ній. Підтверджено, що присутність в каталітичній системі органічних модифікаторів, здатних до комплексоутворення, веде до збільшення співвідношення [кетон]/[спирт]. Вивчено вплив індивідуальних органічних модифікаторів на процес термічного окиснення етилбензолу і встановлено, що ефективність їх дії залежить від природи домішки та виявляється у впливі на проміжні радикали. Розроблено нові ефективні каталітичні системи [НК - поліетиленгліколь], [ацетат кобальту - хромоксан], для процесу рідиннофазного окиснення етилбензолу. Встановлено механізм дії каталітичних домішок у процесі окиснення етилбензолу. Вивчено вплив ультразвукової обробки реакційної суміші на процес окиснення етилбензолу і показано, що застосування ультразвукової обробки забезпечує зростання продуктивності реакційного об’єму і швидкості руйнування каталітичних комплексів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л611.51 + Г252.11-273.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Керемет М. А. 
Наукові основи технології синтезу продуктів окиснення 4-амінотолуену озоном у рідкій фазі : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / М. А. Керемет; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Сєвєродонецьк, 2015. - 20 c. - укp.

Показано, що у розчині оцтового ангідриду (OA) 4-амінотолуен (4-АТ) швидко ацилюється і реагує з озоном у вигляді 4-ацетамідотолуену (4-ААТ). Встановлено, що ефективним методом керування глибиною окиснення 4-ААТ озоном за метильною групою є проведення реакції в OA за наявності сульфатної кислоти, де проміжні продукти в момент утворення перетворюються в стійкі до дії озону відповідні бензилацетат та бензилідендіацетат. Встановлено, що залучення субстрату до окиснення за метильною групою відбувається за реакцією з окисненою формою мангану. Розроблено схему каталізу. Вивчено кінетику основних стадій каталітичного циклу, запропоновано схему окиснювально-відновного каталізу, яка відповідає одержаним експериментальним даним. З'ясовано оптимальні умови реалізації процесу. Рекомендовано проводити процес у три стадії: попереднє ацилювання 4-амінотолуену в середовищі розчинника з подальшим озонуванням 4-ААТ до відповідного спирту або альдегіду і гідролізом останніх. Запропоновано технологію і принципову технологічну схему процесу одержання A-амінобензилового спирту і 4-амінобензальдегіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.731.1-273.5 + Л611.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Супрун О. О. 
Гомогенно-каталітичне окиснення циклогексану в присутності спиртів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / О. О. Супрун; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів, 2015. - 20 c. - укp.

Вдосконалено процес гомогенно-каталітичного окиснення циклогексану шляхом розробки нових високоефективних каталітичних систем на основі органічних солей кобальту та домішок різної природи, що надає можливість підвищити конверсію сировини та селективності за цільовими продуктами. Визначено якісний та кількісний вплив кисневмісних домішок різної природи до нафтенату кобальту та індивідуального азот- і кобальт вмісного каталізатора, а також розчини цих систем на основні параметри процесу окиснення циклогексану. Визначено вплив умов проведення процесу на склад продуктів окиснення. Встановлено оптимальний склад каталітичної системи, за якого спостережено максимальну її ефективність. Проведено дослідження 14-ти спектрів поглинання та оптичної густини каталітичних систем з метою обгрунтування їх ефективності. Запропоновано каталітичні системи, які дозволять збільшити продуктивність процесу окиснення циклогексану за рахунок підвищення конверсії вуглеводню та збільшення селективності процесу за цільовими продуктами. Запропоновані каталітичні системи дозволяють також цілеспрямовано впливати на співвідношення між продуктами окиснення циклогексану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г251.14-273.5 + Л611.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Піх З. Г. 
Селективне окислення ненасичених сполук зв'язаним киснем : Дис...д-ра хім. наук: 05.17.04 / З. Г. Піх; Університет "Львівська політехніка". - Львів, 1994. - 398 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.512 + Л611.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС47998 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Никипанчук М. В. 
Рідиннофазне окислення октену-1 молекулярним і зв'язаним киснем : Дис...д-ра хім. наук: 02.00.04 / М. В. Никипанчук; Державний університет "Львівська політехніка". - Львів, 1995. - 360 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.211 + Л611.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49350сл Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Піх З. Г. 
Селективне окислення ненасичених сполук зв'язаним киснем : Дис...д-ра хім. наук: 05.17.04 / З. Г. Піх; Університет "Львівська політехніка". - Львів, 1994. - 398 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.512 + Л611.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС47998 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Никипанчук М. В. 
Рідиннофазне окислення октену-1 молекулярним і зв'язаним киснем : Дис...д-ра хім. наук: 02.00.04 / М. В. Никипанчук; Державний університет "Львівська політехніка". - Львів, 1995. - 360 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.211 + Л611.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49350сл Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського