Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Л770.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Гомеля Н. Д. 
Утилизация скопа. Влияние реагентов на эффективность фильтрования скопа / Н. Д. Гомеля, А. В. Превер, С. Ф. Примаков, В. М. Радовенчик // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 5. - С. 47-50. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто можливість повторного використання скопу - відходу целюлозно-паперової промисловості. Встановлено вплив скопу на фізико-механічні властивості зразків паперу, отриманих із його використанням. Досліджено вплив різноманітних реагентів на процеси зневоднення скопу. Визначено ефективні реагенти та оптимальні умови їх застосування. Зроблено висновок про недоцільність повторного використання скопу для отримання паперу.


Ключ. слова: скоп, стічна вода, фільтрування, коагулянт, флокулянт
Індекс рубрикатора НБУВ: Л770.94

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Авраменко Н. Л. 
Вплив стічних вод целюлозно-паперових виробництв на екологічний стан водних об'єктів / Н. Л. Авраменко, Є. П. Желібо // Екологія довкілля та безпека життєдіяльн. - 2004. - № 3. - С. 31-34. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто вплив скиду стічних вод целюлозно-паперових виробництв на екологічний стан водних об'єктів і здоров'я населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л770.94

Шифр НБУВ: Ж23889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гомеля Н. Д. 
Утилизация скопа. Разработка реагентов, повышающих эффективность обезвоживания скопа / Н. Д. Гомеля, Т. В. Крысенко, Ю. А. Карапетян // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2003. - № 4. - С. 32-36. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Досліджено процеси катіонування поліакриламіду з використанням аміаку та етилендіаміну за реакцією Манніха. Визначено вплив одержаних продуктів катіонування на ефективність зневоднення скопу за допомогою методу фільтрування. Показано, що продукти катіонування, одержані з використанням аміаку й етилендіаміну, за своєю ефективністю не поступаються продуктам, одержаним з використанням диметиламіну. Флокулянти, одержані в разі зневоднення скопу, за ефективністю не поступаються кращим імпортним флокулянтам.


Ключ. слова: скоп, гидрофильный осадок, волокна целлюлозы, флокулянт, сточная вода, фильтрование
Індекс рубрикатора НБУВ: Л770.94

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Желибо Е. П. 
Разработка ресурсосберегающей технологии очистки оборотных вод целлюлозно-бумажных производств на локальных очистных сооружениях / Е. П. Желибо, Н. Л. Авраменко, А. В. Овсянник // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2005. - № 3. - С. 48-52. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Розглянуто проблему підвищення ефективності очистки стічних вод виробництв целюлозно-паперової промисловості на локальних очисних спорудах. Проведено дослідження щодо визначення ефективності очистки стоків відстоюванням, напорною флотацією та фільтруванням. На підставі одержаних даних запропоновано принципову ресурсо- та енергоощадну технологію очистки зворотних вод на локальних очисних спорудах.


Ключ. слова: сточные воды, взвешенные вещества, локальные очистные сооружения, отстаивание, флотация, фильтрование
Індекс рубрикатора НБУВ: Л770.94

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Челядин Л. І. 
Очищення стічних вод целюлозно-паперового виробництва та переробки осаду / Л. І. Челядин, П. В. Новосад, А. В. Пукіш, В. Л. Челядин // Хім. пром-сть України. - 2005. - № 6. - С. 51-55. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено технології очищення стічних вод целюлозно-паперового виробництва та дослідження з очищення стічних вод одного з підприємств цієї галузі за допомогою фізико-хімічного методу з використанням різних коагулянтів на основі алюмінію. Встановлено, що у разі використання коагулянту, який вміщує солі алюмінію та феруму (3), ступінь очищення води складає 92 - 96 % у процесі відділення коагуляційних частинок за допомогою методу відстою та фільтрації. Наведено результати дослідження з переробки шламу (скоп) водоочищення, що утворюється реально на підприємстві, яке має можливість для переробки шламу в теплоізоляційний матеріал.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л770.94

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гомеля М. Д. 
Оптимізація роботи біологічних очисних споруд картонно-паперового комбінату / М. Д. Гомеля, Т. В. Крисенко, О. С. Коваль // Екологія довкілля та безпека життєдіяльн. - 2008. - № 5. - С. 66-71. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л770.94

Шифр НБУВ: Ж23889 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Свидерский В. А. 
Влияния разных видов скопа на морозостойкость теплоизоляционных материалов / В. А. Свидерский, А. А. Бондарь, В. Г. Гречанюк // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2010. - № 5. - С. 58-60. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Изучено влияние разных видов скопа на морозостойкость теплоизоляционных материалов. Установлено, что скоп влияет на плотность и структуру материала, характер пористости, изменяет химический состав раствора в порах, что определяет морозостойкость изделий. Определено, что теплоизоляционные материалы c содержанием скопа Обуховского картонно-бумажного комбината имеют марку по морозостойкости F15, а Жидачевского целлюлозно-бумажного комбината - F25, что соответствует требованиям к данному виду материалов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л770.9 + Н307.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чарковська Н. В. 
Моделювання та просторовий аналіз емісійних процесів від целюлозно-паперової та харчової промисловостей Польщі / Н. В. Чарковська, О. С. Стрямець, Р. А. Бунь // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 783. - С. 478-486. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л770.9 + Л800.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Скроцька О. І. 
Лігноцелюлозні відходи як сировина для синтезу бутанолу клостридіями / О. І. Скроцька, Т. П. Пирог, С. О. Скроцький // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2019. - 25, № 1. - С. 16-32. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

В останні роки бутанол, одержаний за мікробіологічним способом, розглядають як перспективне біопаливо. Бутанол може стати альтернативою викопному паливу у разі його однржання з використанням поновлювальних та економічно вигідних джерел. З цього погляду таким джерелом є лігноцелюлозні матеріали як основні компоненти органічних відходів сільського та лісового господарств, целюлозно-паперової, деревообробної та харчової промисловості, а також побутових відходів. Оскільки для одержання біобутанолу в основному використовують представників роду Clostridium, метою даного огляду є аналіз сучасної наукової літератури щодо одержання бутанолу на лігноцелюлозних відходах з використанням клостридій. Узагальнено матеріали про джерела вуглецю й енергії для виробництва бутанолу за мікробіологічним способом. Розглянуто різні способи гідролізу та зброджування лігноцелюлозних відходів. Наведено дані наукових досліджень останніх восьми років щодо різних способів попередньої обробки вказаної сировини, ферментативного гідролізу та концентрації бутанолу за культивування клостридій на целюлозовмісних субстратах. Показано можливість використання у біотехнології бутанолу генетично модифікованих клостридій, що здатні до одночасного споживання глюкози і ксилози та зброджування субстрату з високим виходом бутанолу. Наведено дані щодо природних немодифікованих продуцентів, які мають такі ж властивості, а також можуть споживати лігноцелюлозні відходи без попередньої обробки та ферментативного гідролізу. Для широкомасштабного виробництва біобутанолу за допомогою клостридій з використанням лігноцелюлозних відходів потрібно розв'язати ряд проблем. Зокрема, розробити ефективні методи попередньої обробки вихідного субстрату. Застосувавши методи метаболічної і генної інженерії, вдосконалити існуючі продуценти з метою синтезу ними целюлолітичних ферментів, міксотрофного споживання суміші вуглеводів, синтезу великої кількості бутанолу та відсутності ацетону в процесі бродіння як побічного продукту. Також необхідно оптимізувати існуючі технології з метою одержання високого виходу бутанолу та розробити альтернативні способи його виділення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л770.9 + Л535.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського