Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>U=Л782.133$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Рибалко В. П. 
Фізико-хімічні властивості сала свиней у залежності від породності / В. П. Рибалко, Г. О. Бірта // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 3. - С. 67-69. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено результати фізико-хімічних властивостей жирнокислотного "складу" сала свиней різних порід залежно від породності та вагових кондицій. У салі кастратів породи ландрас арахідонової кислоти було 0,91, у миргородської - тільки 0,69. Найбільше виявлено олеїнової кислоти в салі кастратів породи ландрас і найменше - в червонопоясній спеціалізованій лінії (ЧПСЛ); ця різниця статистично недостовірна. Насичених жирних кислот найбільше було виявлено в салі свинок ЧПСЛ породи і найменше - у кастратів породи ландрас. Дані досліджень мають певну цінність для характеристики якості м'ясопродуктів, одержуваних від свиней окремих порід.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.133-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бірта Г. О. 
Фізико-хімічний та жирнокислотний склад сала / Г. О. Бірта, Ю. Г. Бургу // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 1. - С. 66-69. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Свиняче сало - високопоживний харчовий продукт, який містить такі незамінні жирні кислоти, як ліноленова та арахідонова, що входять до складу ядра клітини і впливають на відтворення потомства. У салі незамінних жирних кислот більше, ніж у коров'ячому маслі. Сало є обов'язковим компонентом не лише для виробництва ковбас, а й для харчування людей важкої фізичної праці як високоенергетичний продукт. Використання у харчуванні 30 - 50 г свинячого жиру забезпечує добову норму в незамінних поліненасичених жирних кислотах, що становить 3 - 6 грамів. Наведено результаті експериментальних робіт із вивчення впливу фізико-хімічних властивостей та жирнокислотного складу на якість сала свиней різних порід залежно від вагових кондицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.133-1 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бірта Г. О. 
Фізико-хімічні показники підшкірного шпику свиней різного напряму продуктивності / Г. О. Бірта, Ю. Г. Бургу, В. О. Назаренко, О. О. Горячова // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 4. - С. 9-13. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Викладено результати досліджень з вивчення хімічного складу та фізико-хімічних властивостей сала свиней різних порід. Найбільша кількість води виявлена в салі свиней червоної білопоясої породи за різних рівнів відгодівлі і різних вагових кондицій відповідно, а найменша - у свиней миргородської породи. Кількість протеїну в салі цих тварин була також різною: найбільше протеїну спостерігалось у свиней м'ясного напрямку продуктивності при всіх рівнях відгодівлі. Кількість протеїну в салі м'ясних порід була на рівні 2,46 - 2,53 %. Спостережено обернено пропорційна залежність між вмістом протеїну і жиру в салі. Більша кількість жиру обумовлювала менший вміст протеїну. З віком тварин хімічний склад сала змінювався: спостерігалось закономірне зменшення кількості води і протеїну та підвищення кількості жиру в ньому. Фізико-хімічні властивості шпику у свиней усіх досліджуваних генотипів була у певній залежності від породи і статі. Наведені дані свідчать, що величина йодного числа сала у кастратів була дещо вищою, ніж у свинок і кнурців. Але вірогідної різниці за цим показником не виявлено. Вивчення питання про жирнокислотний склад ліпідів шпику свиней різних вагових кондицій має важливе практичне значення у свинарстві для встановлення найбільш оптимальних строків забою тварин з метою одержання м'ясо-сальної свинини високої якості. Жирнокислотний склад сала свинок, кнурців і кастратів усіх порівнюваних генотипів був майже однаковим за кількістю ліноленової та арахідної кислот. Щодо вмісту лінолевої кислоти спостерігалася деяка міжпородна різниця як між породами, так і між окремими тваринами однієї породи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-27 + Л782.133

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського