Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Л823.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Шаповаленко О. І. 
Дослідження режимів оброблення гречаної крупи полем надвисокої частоти / О. І. Шаповаленко, О. Ю. Супрун-Крестова, Ю. П. Фурманова, І. Л. Березовська, Т. В. Красна, Л. Є. Заславська // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2008. - № 25, ч. 2. - С. 16-18. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Представлено результати дослідів під час оброблення гречаної крупи полем надвисокої частоти. Використання даного методу має ряд переваг: високу швидкість процесу обробки, теплову безінерційність, екологічну чистоту нагрівання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дмитрук Є. А. 
Раціональне використання обладнання при переробці гречки / Є. А. Дмитрук, Н. П. Желєзова, Г. С. Гайдай // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2008. - № 25, ч. 2. - С. 9-10. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано принципову схему виробництва гречаної крупи та борошна з гречки за почерговою технологією, що дозволяє раціонально використовувати обладнання у процесі переробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Донець А. О. 
Удосконалення технології підготовки зерна гречки при переробці його в крупу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.02 / А. О. Донець; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2013. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано та вирішено проблему високих енерговитрат на процес підготовки зерна гречки під час переробки його в крупи. Встановлено, що з використанням нових методів і режимів водо-теплової обробки збільшується вихід круп ядриці в порівнянні з переробкою зерна гречки без попередньої обробки. Виявлено закономірності зміни хімічного складу круп гречаних за різних режимів водо-теплової обробки. Виявлено основні закономірності та визначено параметри водо-теплової обробки гречки залежно від її поживної цінності та кількісних характеристик одержаних круп. Встановлено, що найбільш ефективною та найменш енерговитратною для виробництва круп гречаних є технологія переробки зерна з використанням водо-теплової обробки полем НВЧ. Науково обгрунтовано та розроблено технологічні схеми та параметри вироблення круп швидкого приготування з використанням інтенсивних методів енергопідведення (НВЧ-обробка), що забезпечують підвищення виходу, міцності ядра, зниження тривалості приготування гречаних круп. Розроблено схему використання гречаного проділу як сировини для виробництва гречаної муки, з наступним виробництвом макаронних виробів без використання пшеничної муки, як наслідок - відсутність в готовій продукції глютену. Новизна технічного рішення підтверджена патентом на корисну модель № 53279 Україна, МПК(2009) А23L 1/182.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.033.2 + Л823.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дубініна А. А. 
Аналіз хімічного складу гречаної крупи із гречки різних селекційних сортів / А. А. Дубініна, Т. М. Попова, С. О. Ленерт // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2014. - № 4/10. - С. 58-62. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проведено дослідження та порівняльний аналіз хімічного складу гречаної крупи з різних селекційних сортів гречки. Встановлено, що найбільш високопоживною та збалансованою за більшістю показників хімічного складу виявилася гречана крупа з гречки сортів "Космея", "Квітник", "Українка". Зазначені сорти можна вважати найбільш перспективними та розглядати як біофортифіковану рослинну сировину для виробництва функціональних продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дубініна А. 
Вітамінний і мінеральний склад крупів із гречки / А. Дубініна, Т. Попова, С. Ленерт // Товари і ринки. - 2014. - № 2. - С. 106-115. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проведено дослідження і порівняльний аналіз вітамінного та мінерального складу крупи із різних селекційних сортів гречки. Встановлено, що найбільш збалансованою за вмістом мікронутрієнтів виявилася крупа із гречки сортів Космея, Квітник і Дюймовочка, які є перспективними та водночас біофортифікованою сировиною для виробництва продуктів функціонального призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Калашник О. В. 
Якість крупи гречаної, імпортованої в Україну / О. В. Калашник, С. Е. Мороз, О. В. Бараболя, Н. Л. Ремізова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 2. - С. 28-38. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

В Україні найвища соціальна цінність, що визнана на конституційному рівні - це життя і здоров'я людини. Основними чинниками добробуту населення є якість та безпечність харчових продуктів. Проведено аналітичні та практичні дослідження щодо якості такого традиційного для населення України харчового продукту як крупа гречана. Об'єктом дослідження стала крупа гречана виробництва ТОВ фірма "Колос" (Казахстан). Для проведення вимірювань були використані стандартні методи. Мета проведення досліджень - встановлення рівня якості крупи гречаної виробництва ТОВ фірма "Колос" (Казахстан), що імпортується в Україну. Для досягнення поставленої мети були вирішені такі завдання: проаналізовано наукові праці, нормативні документи та нормативно-правові акти, що визначають вимоги до якості крупи гречаної; визначено основні вимоги до якості крупи гречаної; складено програму проведення досліджень крупи гречаної; проаналізовано пакування, марковання крупи гречаної; досліджено органолептичні, фізико-хімічні показники якості крупи гречаної; підведено підсумки щодо якості крупи гречаної виробництва ТОВ фірма "Колос". Під час проведення досліджень було встановлено, що на маркованні пакування крупи гречаної відсутні такі реквізити марковання як номер партії виробництва та штриховий код. Це надало змогу встановити, що маркування крупи гречаної ТОВ фірми "Колос" не відповідає вимогам нормативних документів. У результаті досліджень встановлено зовнішній вигляд (загалом цілі ядра гречки, що не проходять крізь сито з отворами розміром 1,6 мм х 20 мм), колір (ядра світло-коричневого кольору різних відтінків), запах (приємний круп'яний запах, властивий крупам гречаним, без сторонніх запахів, не затхлий, не пліснявий), смак (приємний круп'яний смак, ледь горіховий, властивий крупам гречаним, без сторонніх присмаків, не кислий, не гіркий). За результатами дослідження встановлено, що якість крупи гречаної виробництва ТОВ фірма "Колос" за органолептичними показниками відповідає вимогам нормативних документів. У результаті проведених досліджень встановлено, що у пробі крупи гречаної доброякісне ядро складало 99,7 %, нелущені зерна - 0,2 %. Серед фізико-хімічних показників якості крупи гречаної, що імпортується в Україну, були визначені масова частка вологості - 13,5 % та розварюваність - 15 хв. Ці значення дотримано згідно з вимогами до крупи гречаної ядриці 1 гатунку відповідно до вимог нормативних документів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.5-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського