Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>U=Л824.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Клименко М. М. 
Виробництво кормів для домашніх тварин. Розрахунок рецептур / М. М. Клименко, О. А. Демчук // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2005. - № 16. - С. 50-51. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто принципи розрахунку рецептур кормів для домашніх тварин. Показано приклад розрахунку рецептур з оптимальним хімічним складом і мінімальною ціною.


Ключ. слова: консерви, консервовані корми, хімічний склад, оптимізація, розрахунок рецептур
Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єгоров Б. В. 
Удосконалена технологія виробництва комбікормів для собак / Б. В. Єгоров, О. Є. Воєцька // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2008. - № 25, ч. 2. - С. 11-12. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто розроблення удосконаленої технології комбікормів для собак.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хоренжий Н. В. 
Розробка технології виробництва комбікормової продукції з використанням кормових трав для великої рогатої худоби : Автореф. дис... канд. техн. наук / Н. В. Хоренжий; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2006. - 18 c. - укp.

Запропоновано й науково обгрунтовано нову енергоощадну технологію виробництва комбікормової продукції для великої рогатої худоби, яка передбачає гранулювання й екструдування сумішей з різкою кормових трав. Згідно з даною технологією енергоощадження досягається завдяки сумісному пресуванню (подрібненню) у пресах-грануляторах і екструдерах кормових сумішей і комбікормів-концентратів відповідно з використанням кормових трав без їх попереднього або наступного сушіння. Зазначено, що розроблена технологія забезпечує ефективне використання кормових трав у складі кормових сумішей у кількості до 15 %, комбікормів-концентратів - 20 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2-3 + П60-451.89

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Соляник М. Б. 
Удосконалення технології виробництва гомогенних кормових суспензій та ефективність їх використання при відгодівлі свиней : автореф. дис... канд. с.-г. наук / М. Б. Соляник; Херсон. держ. аграр. ун-т. - Херсон, 2007. - 20 c. - укp.

Розроблено й апробовано нову ресурсозберігальну технологію приготування гомогенних кормових суспензій високої поживності для відгодівлі свиней. Створено та впроваджено у виробництво багатофункціональний апарат для її виробництва, в якому поєднано процеси подрібнення, змішування, підігрів та подачу корму. Вперше розроблено спосіб приготування гомогенних кормових суспензій з зернової сировини у водному середовищі, який сприяє підвищенню поживності кормів. Встановлено підвищення перетравності основних поживних речовин в організмі свиней у разі згодовування їм таких кормів у порівнянні з сухими, зволоженими та запареними. Доведено, що використання гомогенних кормових суспензій підвищує рівень відгодівельних і м'ясних якостей свиней. Визначено особливості поведінки тварин та відмінності показників мікроклімату в приміщеннях за умови згодовування кормів різної консистенції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2 + П65-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Воєцька О. Є. 
Удосконалення технології виробництва комбікормів для собак : автореф. дис... канд. техн. наук / О. Є. Воєцька; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2007. - 18 c. - укp.

Удосконалено технологію виробництва сухих комбікормів для собак. Теоретично й експериментально обгрунтовано енергоекономний спосіб даного виробництва. Розроблено рецепти повнораціонних комбікормів для собак різного фізіологічного стану з урахуванням потреби тварин у поживних і біологічно активних речовинах. Встановлено, що використання насіння льону у складі комбікормів дозволяє значною мірою задовольнити біологічні потреби собак. Введення субпродуктів зумовлює зволоження комбікормів перед екстрадуванням без використання води та дозволяє уникнути процесу сушіння комбікорму, а також зменшити питомі витрати електроенергії на виробництво комбікормів для собак. Доведено доцільність введення кормових жирів у склад жирових композицій, розроблено їх рецепти. Експериментально досліджено технологічні процеси екстрадування зернових сумішей з жировою композицією. Встановлено раціональні режими процесів. Доведено, що розроблена технологія виробництва сухих комбікормів для собак є енергоефективною, зокрема, економія енергії становить 520 МДж/т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Павлюченко О. С. 
Удосконалення технології виробництва комбікормів для риби з використанням насіння льону : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О. С. Павлюченко; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Науково обгрунтовано доцільність застосування насіння льону як концентрованого джерела білка й енергії у кормовиробництві й удосконалено технологію виробництва комбікормів з його використанням. Досліджено хімічний склад і біологічну цінність основних сортів насіння льону, які вирощуються в Україні. Обгрунтовано доцільність використання насіння льону-довгунця сорту "Чарівний", який містить найбільшу кількість білка з високою біологічною цінністю, що є основним критерієм вибору кормової сировини. Встановлено необхідність використання екструзійного оброблення екструдованих зернових сумішей з додаванням насіння льону. Досліджено вплив екструзійного оброблення на технологічні властивості, хімічний склад і біологічну цінність екструдованих зернових сумішей. Визначено відповідність якості одержаних екструдованих сумішей вимогам рибництва. Вивчено зміни якості екструдованих зернових сумішей у процесі зберігання. Розроблено нормативну документацію на одержану кормосуміш екструдовану. Обгрунтовано рекомендації щодо використання насіння льону у виробництві комбікормів, які впроваджено на одному з підприємств галузі. Розраховано рецепти комбікормів для різних видів риб із введенням до їх складу екструдованих зернових сумішей з додаванням насіння льону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Фігурська Л. В. 
Удосконалення технології виробництва комбікормів для форелі : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.02 / Л. В. Фігурська; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2013. - 20 c. - укp.

Дослідження присвячено удосконаленню технології виробництва комбікормів для форелі. Обгрунтовано доцільність збагачення зернової сировини у складі комбікормів малоцінною рибою з метою зменшення кількості рибної муки у рецептах. Розроблено технологічний спосіб збагачення зернової сировини малоцінною рибою, який передбачає одержати передсуміші подрібненого зерна кукурудзи та малоцінної риби у співвідношенні 1:1. Вивчено вплив процесу екструдування на фізичні властивості, хімічний склад та санітарну якість екструдованої кормової суміші. Встановлено раціональні режими технологічних процесів її виробництва. Удосконалено принципову технологічну схему виробництва комбікормів для форелі, яка передбачає можливість виробництва екструдованої кормової суміші, підготовку і нанесення жирової композиції на існуючому обладнанні комбікормового заводу зі встановленням додаткового обладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ноздрюхіна І. В. 
Удосконалення технології виробництва комбікормів для перепелів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.02 / І. В. Ноздрюхіна; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2013. - 21 c. - укp.

Обгрунтовано доцільність застосування насіння льону як концентрованого джерела білка та енергії у кормовиробництві, удосконалено технологію виробництва комбікормів для перепелів з його використанням. Визначено хімічний склад і біологічну цінність основних сортів насіння льону, які вирощуються в Україні. Розглянуто доцільність використання насіння льону олійного сорту "Південна ніч", який містить значну кількість жиру та білка з високою біологічною цінністю. Встановлено необхідність використання екструзійного оброблення сумішей сої з додаванням насіння льону (лляною макухою). Виявлено зміни біохімічного складу сумішей під час екструдування. Запропоновано білкові добавки на основі екструдованих сумішей бобів сої з насінням льону (лляною макухою) та сухої молочної сироватки. Визначено показники якості одержаних білкових добавок. Удосконалено технологію виробництва комбікормів для перепелів з використанням розроблених білкових добавок. Наведено рецепти комбікормів для різних вікових груп перепелів із введенням до їх складу білкових добавок на основі екструдованих сумішей сої з насінням льону (лляною макухою) та сухої молочної сироватки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ворона Н. В. 
Удосконалення технології виробництва комбікормів для молодняка сільськогосподарської птиці : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.02 / Н. В. Ворона; МОНМС України, Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2012. - 19 c. - укp.

Запропоновано новий спосіб збагачення кормового зерна білками тваринного походження, який передбачає екструдування однорідної суміші подрібненого зерна кукурудзи й яєчної маси без шкаралупи некондиційних курячих яєць. Науково обгрунтовано та розроблено режими змішування й екструдування суміші подрібненого зерна кукурудзи й яєчної маси без шкаралупи некондиційних курячих яєць, дотримання яких забезпечує необхідні показники якості екструдованої кормової домішки (ЕКД). Досліджено позитивні зміни фізичних властивостей, хімічного складу та санітарної якості ЕКД в процесі екструдування. Науково обгрунтовано та вдосконалено програми годівлі сільськогосподарської птиці та встановлено необхідність вдосконалення нормативної бази. Розроблено рецепти стартових комбікормів для сільськогосподарської птиці, у складі яких екструдована кукурудза замінена на ЕКД. Запропоновано новий спосіб введення мікрокомпонентів до складу комбікормів для молодняку сільськогосподарської птиці для їх рівномірного розподілу, який передбачає двоетапне одержання передсуміші мікрокомпонентів, ЕКД та змішування передсуміші з іншими компонентами комбікорму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-451.83 + Л824.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Малакі І. С. 
Удосконалення технології виробництва комбікормів для сільськогосподарської птиці : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.02 / І. С. Малакі; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса, 2014. - 20 c. - укp.

Запропоновано новий спосіб переробки томатних вичавок в кормові добавки в процесі виробництва комбікормів для сільськогосподарської птиці. Науково обгрунтовано та розроблено режими змішування й екструдування суміші подрібненого зерна кукурудзи, подрібнених відходів томатного виробництва та мінеральної сировини, які забезпечують необхідну якість томатної кормової добавки. Досліджено фізичні властивості, хімічний склад і санітарну якість томатних вичавок, проведено оцінку допустимих термінів зберігання томатних відходів. Удосконалено технологічний спосіб консервування вологих томатних вичавок. Досліджено зміни фізичних властивостей, хімічного складу та санітарної якості томатної кормової добавки в процесі її екструдування та зберігання. Розроблено рецепти комбікормів для курей-несучок продукційного періоду вирощування, які за продуктивною дією відповідають нормам годівлі. Наукову новизну підтверджено результатами аналізу літературних і патентних джерел, а також деклараційними патентами на корисну модель "Спосіб виробництва кормової добавки" (№ 92236, № 92237).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2-3 + П545.183

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кузьменко Ю. Я. 
Розробка технології виробництва функціональних комбікормів для молодняка сільськогосподарської птиці : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.02 / Ю. Я. Кузьменко; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса, 2015. - 20 c. - укp.

Розроблено технології виробництва комбікормів для молодняка сільськогосподарської (СГ) птиці. Обгрунтовано доцільність удосконалення технології виробництва пробіотика та збагачення питної води для курчат-бройлерів, яку одержували шляхом введення до підготовленої питної води біологічно-активних препаратів у вигляді амінокислоти (метіонін), ферменту (ронозім VP) та виробленого пробіотика відповідно до фізіологічних потреб птиці. Розроблено технологічний спосіб переробки осаду після ферментативного гідролізу зерна ячменю у екструдовану кормову добавку (ЕКД) та використання її у складі функціональних комбікормів з метою зменшення вартості рецептів комбікормів. Розроблено схему технологічного процесу підготовки збагаченої питної води та технологічну схему виробництва функціональних комбікормів для молодняка СГ птиці, яка передбачає можливість ЕКД на існуючому обладнанні комбікормового заводу з встановленням додаткового. Впровадження розробленої технології виробництва функціональних комбікормів для молодняка СГ птиці доцільне та ефективне, що підтверджено промисловою апробацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шаповаленко О. І. 
Дослідження впливу додавання соди та пшеничних висівок на екструдування зерна кукурудзи / О. І. Шаповаленко, О. О. Євтушенко, Г. В. Ляшко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2019. - 25, № 1. - С. 225-232. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив додавання крупнодисперсних пшеничних висівок і соди на екструдування зерна кукурудзи. Зазначено, що під час виробництва комбікорму для молодняка свиней використовують основну сировину - кукурудзу та висівки пшеничні. Однак висівки містять у своєму складі сполуки, які без спеціальної обробки не засвоюються в організмі моногастричних тварин. Традиційна їх обробка передбачає лише сепарування та подрібнення, тому було проведено дослідження екструдування висівок. Соду використовують як хімічний розпушувач. Під час відгодівлі її додають для зменшення кислотності в шлунку сільськогосподарських тварин та як джерело натрію. Під час проведення досліджень крупність пшеничних висівок становила 1,3 мм. За екструдування висівки попередньо не подрібнювали. Представлено діаграми хімічного складу сировини та оптимального зразка, де наведено такі показники: вологість, протеїн, жир, клітковина, зола та безазотисті екстрактивні речовини. Проведено оптимізацію процесу екструдування сумішей. За критерій оптимізації (Y) обрано технологічний показник готової продукції і коефіцієнт спучення екструдату. Розрахункові кінцеві значення критеріїв Стьюдента та Фішера становили, відповідно, 0,01215 та 1,216. Отже, лінійне рівняння регресії є адекватним. Проведено оптимізацію математичного процесу за допомогою методу крутого сходження (Бокса - Уілсона). Значення факторів на нульовому рівні C1 = 45 г, C2= 15 г, C3 = 6,5, а значення інтервалу варіювання, відповідно, 15, 5 та 2,5. За допомогою програми крутого сходження визначено оптимальний зразок процесу екструдування за коефіцієнтом спучення, який становить 1,55. Розрахункова обмінна енергія становить 1,874 МДж/100 г. Одержаний екструдований продукт у подальшому може бути використаний під час виробництва комбікормів як джерело натрію, в якому він рівномірно розподілений в суміші, не втрачається за механічного переміщення та здійснює протимікробний вплив.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Цюндик О. Г. 
Удосконалення технології виробництва комбікормів для коней : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.02 / О. Г. Цюндик; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса, 2016. - 20 c. - укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано новий спосіб виробництва кормової добавки для коней та включення її до складу комбікормів-концентратів (КК) з метою зменшення вартості рецептів комбікормів. Розроблено рецепти КК для тренованих і спортивних коней з урахуванням потреби тварин у поживних і біологічно активних речовинах. Розроблено схему технологічного процесу та технічні умови виробництва екс-трудованої кормової добавки, а також технологічну схему та технічні умови виробництва КК для тренованих і спортивних коней. Впровадження розробленої технології виробництва КК для тренованих і спортивних коней доцільне й ефективне.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кошак Ж. В. 
Влияние технологических параметров производства на качество комбикормов для рыб / Ж. В. Кошак, А. Э. Кошак // Харч. пром-сть. - 2020. - № 28. - С. 103-114. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Онищенко О. М. 
Розробка технології виробництва суспензії мікроводоростей як екологічно чистого джерела мікронутрієнтів для забезпечення потреб птахівництва : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / О. М. Онищенко; Дніпровський державний аграрно-економічний університет. - Дніпро, 2018. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано новий підхід до розробки та впровадження технологій культивування зелених мікроводоростей для забезпечення потреб галузі птахівництва та перспективність для підвищення екологічної безпечності виробництв продукції птахівництва різного типу та розміру. Зауважено, що запропонована методика напівінтенсивного культивування заснована на принципі стабілізації оптичної густини та відповідності обсягів введення біогенів у культуральне середовище попередньо розрахованим потребам культури у певні проміжки часу для досягнення високих показників питомої продуктивності при масштабуванні систем культивування. Досліджено технологічні основи перетворення біогенних елементів у запропонованій системі культивування, визначено раціональні технологічні умови впровадження для малих і великотоварних підприємств, оцінено потенціал зниження навантаження на оточуюче середовище, що створюється цими підприємствами, за рахунок забезпечення замкнутого циклу виробництва та перетворення відходів у корисний продукт (біомасу). Запропоновано й експериментально верифіковано модель розрахунку рівнів введення біогенів у культуральне середовище та запропоновано логістичну модель повномасштабної системи культивування, яка забезпечує режими культивування у. відповідності до запропонованих принципів. Встановлено співвідношення у рамках технологічної схеми птахокомплексів, які визначають ефективність утилізації біогенів у складі посліду та газоподібних викидів у разі наявності у технологічному циклі переробки стадії біогазового зброджения. Спрогнозовано розрахунковим шляхом рівні зниження навантаження на оточуюче середовище, яке створюється великотоварними або малими виробництвами продукції птахівництва за основними факторами впливу. Аргументовано економічну доцільність впровадження замкнених циклів забезпечення на базі ланки культивування мікроводоростей для малих і великих виробництв продукції птахівництва. Отримано дані за результатами експериментального впровадження стадії отримання суспензії, хлорели для фазанарію та встановлено достовірне підвищення якості яєць, забезпечення більш ефективного вирощування молодняку поряд із можливістю утилізації відходів виробництва та створення замкненої системи забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.8 + Л824.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Petrychenko O. 
Alternatives for the development of the bulky feed market in Ukraine = Альтернативи розвитку ринку об'ємистих кормів в Україні / O. Petrychenko, L. Fedoryshyna, O. Kravchuk, I. Petrychenko, O. Korniichuk // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 1. - С. 107-115. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Розглянуто проблему формування ринку об'ємистих кормів для жуйних тварин в Україні в умовах світогосподарських інтеграційних процесів. Досліджено динаміку виробництва об'ємистих кормів в Україні, попит і пропозицію на внутрішньому ринку. На основі бенчмаркінгу проаналізовано цінові тренди на ринку сіна в Україні та Великобританії. Дослідженням установлено, що повноцінна годівля жуйних тварин можлива лише за наявності в раціонах усіх поживних і біологічно активних речовин в оптимальних кількостях і співвідношеннях. У результаті регресійного аналізу доведено пряму залежність продуктивності корів від виробництва та забезпеченості об'ємистими кормами. Встановлено, що Україна має сприятливі природні та економічні умови для задоволення внутрішніх потреб в об'ємистих кормах і формування значного експортного потенціалу. З'ясовано, що процес інтеграції агровиробників України на світовий ринок потребує проведення постійного аналітичного дослідження кон'юнктурних змін у секторальному аспекті з урахуванням особливостей вітчизняного виробництва об'ємистих кормів, виділення ключових факторів присутності та потенційних можливостей України на аграрному ринку країн Європи й Азії з урахуванням показників безпеки та якості кормів, екологічної, соціальної та економічної стійкості постачальників кормів. Серед основних факторів поліпшення ситуації на ринку об'ємистих кормів виділено: впровадження нових технологій виробництва сіна та гранульованих кормів, створення кормових центрів для заготівлі високоякісних кормів на промисловій основі та формування раціонального повноцінного змішаного раціону для різних видів сільськогосподарських тварин, розвиток державних програм підтримки кормовиробництва, формування законодавчого підгрунтя розвитку галузі кормовиробництва, продовження стандартизації та сертифікації її продукції відповідно до міжнародних та європейських вимог, що зумовлено необхідністю сприяння інтеграції ринку у світовий простір та досягнення стійких конкурентних переваг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.157.1 + Л824.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського