Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Л924.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Страшинський І. М. 
Залежність деяких функціональних властивостей фаршів від якісних характеристик фосфатовмісних добавок / І. М. Страшинський, Г. І. Гончаров // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2007. - № 20. - С. 20-22. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Викладено основні функціонально-технологічні властивості м'ясних фаршів у процесі виготовлення модельних зразків ковбас із використанням фосфатних сумішей (ФС), які надходять в Україну із-за кордону. За допомогою методу рентгенофазового аналізу досліджено хімічний склад згаданих фосфатних препаратів. Результати роботи покладено в основу створення вітчизняної ФС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зюзько А. В. 
Розробка технології виробництва формованих м'ясо-рослинних напівфабрикатів : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / А. В. Зюзько; Одес. держ. акад. харч. технологій. - О., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена питанням розробки технології отримання комбінованих м'ясних напівфабрикатів підвищеної харчової та біологічної цінності, які можуть використовуватись для масового лікувально-профілактичного харчування населення. Сукупність результатів експериментальних досліджень дозволила сформулювати наукові основи структуроутворення між основними компонентами вихідної сировини, що являє собою теоретичну основу для отримання нових видів напівфабрикатів з підвищеним вмістом тваринного білка. Вивчені основні взаємодії, що відбуваються між біополімерами м'ясо-рослинної системи під впливом формування та наступної кулінарної обробки. Досліджений вплив концентрації м'ясного компонента на органолептичні, структурно-механічні та споживчі властивості готових продуктів, їх харчову, біологічну та енергетичну цінність, а також терміни зберігання. Розроблена технологія виробництва формованих м'ясо-рослинних напівфабрикатів, за допомогою математичних методів моделювання. Встановлені оптимальні параметри технологічного процесу, а також розраховані рецептури широкого асортименту продуктів. Показано, що нові продукти мають відмінні смакові якості, високу біологічну та харчову цінність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Слащева А. В. 
Технологія м'ясних і рибних січених напівфабрикатів з топінамбуром : Автореф. дис... канд. техн. наук / А. В. Слащева; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2006. - 18 c. - укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технології приготування м'ясних і рибних січених напівфабрикатів з топінамбуром. Доведено здатність топінамбура стабілізувати ліпіди м'яса та риби, механізм якої полягає у гальмуванні процесів вільно-радикального окиснення. Науково обгрунтовано раціональні технологічні параметри виробництва м'ясних і рибних січених напівфабрикатів з топінамбуром. Доведено переваги розроблених січених мас з топінамбуром у порівнянні з традиційними котлетними масами в аспекті їх харчової та біологічної цінності. Обгрунтовано параметри зберігання напівфабрикатів, які гарантують стабільність основних показників якості. Розроблено та затверджено нормативну документацію на напівфабрикати з топінамбура, наведено рекомендації щодо їх використання в технологіях кулінарної продукції. Здійснено практичне впровадження основних результатів наукового дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.9 + Л944

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чехова Н. С. 
Технологія напівфабрикату на основі печериць і насіння гарбуза та кулінарних виробів з його використанням : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / Н. С. Чехова; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. - Донецьк, 2013. - 21 c. - укp.

Доведено перспективність використання печериці двоспорової та насіння гарбуза у технологіях комбінованих м'ясо-рослинних харчових продуктів. Обгрунтовано параметри сушіння печериць у псевдозрідженому шарі. Визначено технологічні параметри одержання напівфабрикату на основі печериць і насіння гарбуза (НПНГ), доведено доцільність використання в його складі сухого молока. Оптимізовано компонентний склад напівфабрикату за вмістом незамінних амінокислот, поліненасичених жирних кислот та харчових волокон. Визначено комплекс споживчих та технологічних властивостей НПНГ, встановлено умови його зберігання. Доведено, що використання відновленого напівфабрикату у кількості 20... 30 % забезпечує покращання вологоутримувальної та жироутримувальної здатності м'ясних фаршів. Оптимізовано склад м'ясних фаршів з НПНГ за вмістом незамінних амінокислот та поліненасичених жирних кислот. Визначено напрямки використання напівфабрикату в технологіях кулінарних виробів, встановлено механізми регулювання структурно-механічних характеристик кулінарної продукції. Висвітлено закономірності формування якості кулінарних м'ясних виробів з НПНГ під час їх виробництва та зберігання. Розроблено нормативну та технологічну документацію, здійснено впровадження технологій кулінарних виробів з використанням НПНГ на підприємствах харчової промисловості та ресторанного господарства, наведено результати розрахунку економічного ефекту від впровадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ястреба Ю. А. 
Вдосконалення технології грибного напівфабрикату і комбінованих м'ясних продуктів з його використанням : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / Ю. А. Ястреба; Нац. ун-т харч. техн. - К., 2012. - 20 с. - укp.

Увагу приділено питанням наукового обгрунтування та вдосконалення технології грибного напівфабрикату та комбінованих м'ясопродуктів, до складу яких він входить. На основі вивчення складу грибів глива звичайна розроблено технологію виробництва грибного порошкоподібного та структурованого напівфабрикатів, яка дозволяє одержати безпечні харчові продукти для закладів ресторанного господарства й інших підприємств масового харчування. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено технологію комбінованих м'ясопродуктів з використанням грибних напівфабрикатів. Комплексно досліджено їх вплив на фізико-хімічні, функціонально-технологічні, структурно-механічні, мікробіологічні характеристики паштетних і фаршевих мас для кулінарних м'ясних виробів. Досліджено хімічний склад, біологічну цінність, мікробіологічні й органолептичні показники розробленої продукції, обгрунтовано умови та терміни зберігання. Розраховано економічну ефективність від впровадження результатів досліджень у закладах ресторанного господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л918 + Л924.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гніцевич В. 
Властивості м'ясних січених мас із рослинним напівфабрикатом / В. Гніцевич, Н. Чехова // Товари і ринки. - 2016. - № 1. - С. 184-193. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Визначено перспективність застосування напівфабрикату на основі печериць і насіння гарбуза в технології м'ясних січених мас. Доведено, що використання відновленого напівфабрикату в кількості 20 - 30 % сприяє покращанню їх функціонально-технологічних властивостей. Оптимізовано склад м'ясних січених мас із напівфабрикатом за вмістом незамінних амінокислот і поліненасичених жирних кислот.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ястреба Ю. А. 
Сучасні аспекти використання грибної сировини в технологіях м'ясних та м'ясомістких продуктів : монографія / Ю. А. Ястреба, В. М. Пасічний; ВНЗ Укоопспілки "Полтав. ун-т економіки і торгівлі". - Полтава, 2015. - 149, [1] c. - Бібліогр.: с. 123-[150] - укp.

Вперше доведено можливість удосконалення технології грибного напівфабрикату шляхом двостадійного конвективного сушіння та доцільність його використання у технології м'ясних і м'ясомістких продуктів. Показано, що запропоновані режими сушіння дозволяють одержати грибний напівфабрикат із органолептичними, фізико-хімічними та мікробіологічними показниками, які відповідають нормативній документації та медико-біологічним вимогам. Обгрунтовано параметри одержання грибного структурованого напівфабрикату за рахунок гідратації грибного порошкоподібного напівфабрикату в композиції з альгінатом натрію та глюконатом кальцію. Аргументовано заміну м'ясної сировини на грибний порошкоподібний напівфабрикат і на грибний структурований напівфабрикат для покращання функціонально-технологічних і структурно-механічних властивостей паштетних і фаршевих мас.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л918 + Л924.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Димитрієвич Л. Р. 
Медико-біологічні дослідження м'ясопродуктових виробів з рослинними наповнювачами / Л. Р. Димитрієвич, Т. І. Маренкова // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2018. - Вип. 18, т. 1. - С. 125-131. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Вивчено вплив нових розроблених виробів на основі м'ясо-продуктової сировини з рослинними наповнювачами на тривалість життєдіяльності щурів у пострадіаційний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гончaренко Т. Ю. 
Дослідження ефективності різних способів підготовки рослинної сировини у рецептурі посічених нaпівфaбрикaтів / Т. Ю. Гончaренко, О. А. Топчій, І. І. Кишенько // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, 5 (ч. 2). - С. 143-149. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Нaведено результaти дослідження можливості використaння рослинної сировини (нaсіння льону, зерен рису, вівсa тa ячменю) у виробництві посічених нaпівфaбрикaтів. Проaнaлізовaно різні способи попередньої обробки рослинної сировини та її вплив нa оргaнолептичні, фізико-хімічні, функціонaльно-технологічні тa структурно-мехaнічні покaзники готових виробів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Москалюк О. Є. 
Дослідження термінів зберігання м'ясних паштетів функціонального призначення / О. Є. Москалюк // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 2. - С. 225-231. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Гередчук А. М. 
Удосконалення технології напівфабрикатів м'ясомістких кулінарних з використанням каротиновмісних збагачувачів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / А. М. Гередчук; Нац. ун-т харч. технологій. - Київ, 2017. - 22 c. - укp.

Вивчено питання обгрунтування й удосконалення технологій напівфабрикатів м'ясомістких кулінарних з використанням каротиновмісних збагачувачів для поліпшення харчової цінності, покращення функціонально-технологічних показників. Розроблено рецептури та технології каротиновмісних білково-жирових емульсій, рекомендовані для підвищення харчової цінності та реологічних властивостей напівфабрикатів м'ясомістких кулінарних. Удосконалено технології м'ясомістких крокетів з використанням каротиновмісних білково-жирових емульсій. Комплексно досліджено їх вплив на фізико-хімічні, функціонально-технологічні, структурно-механічні характеристики напівфабрикатів. Досліджено хімічний склад, біологічну цінність, мікробіологічні й органолептичні показники розробленої продукції, обгрунтовано умови та терміни зберігання. Розраховано економічну ефективність від впровадження результатів роботи у закладах ресторанного господарства. Розроблено технологічні схеми та нормативну документацію на виробництво напівфабрикатів м'ясомістких кулінарних з каротиновмісними збагачувачами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гіренко Н. І. 
Економічна ефективність виробництва напівфабрикату "Фарш з м'ясом птиці та рослинними гідробіонтами" / Н. І. Гіренко, Д. П. Крамаренко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2019. - 25, № 4. - С. 93-101. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Показано сутність економічної ефективності виробництва та реалізації напівфабрикату "Фарш з м'ясом птиці та рослинними гідробіонтами" (ФМПРГБ). Економічно обгрунтовано доцільність виробництва в межах господарських підприємств напівфабрикату "ФМПРГБ". Для оцінки економічної ефективності виробництва ФМПРГБ розраховано прогнозну рентабельність реалізації продукції. Проведено розрахунок собівартості виробництва одиниці нової продукції за встановленими номенклатурою статтями витрат. Наведено ряд формул, що надають змогу визначити зміну обсягу реалізації продукції за рахунок збільшення якості, прибуток від реалізації продукції. Проведено розрахунок постійних і змінних витрат на виробництво 1 т напівфабрикату. Розроблено методику розрахунків рівнів рентабельності реалізованої продукції. Розраховано собівартість виробництва та відпускну ціну напівфабрикату "ФМПРГБ". Аналізуючи проведені розрахунки економічної ефективності виробництва напівфабрикату для других страв, можна зробити висновок, що виробництво нової продукції є економічно ефективним. Про це свідчить розрахований рівень рентабельності, який вищий за середній рівень, що склався на ринку, на 5 % (розрахований рівень рентабельності дорівнює 25 %, а середній рівень рентабельності на ринку - 20 %), що надає змогу підприємству не тільки зміцнити свої позиції, але й підвищити прибутковість, навіть якщо порівняти з запланованими показниками ефективності. Дані, отримані в результаті розрахунків, підтверджують, що нова продукція - напівфабрикат "ФМПРГБ" - матиме попит на ринку завдяки своїм якісним властивостям та наявності економічного ефекту від реалізації продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Маслійчук О. Б. 
Удосконалення технології м'ясних посічених напівфабрикатів з використанням рослинної сировини : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / О. Б. Маслійчук; Національний університет харчових технологій. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Роботу присвячено розробленню технології м'ясних посічених напівфабрикатів, збагачених люпиновим борошном та дивосилом з метою отримання продукції з підвищеною білковою протеїновою складовою для подолання білкового дефіциту населення. Науково обґрунтовано рецептурний склад та вдосконалено технологію м’ясних посічених напівфабрикатів, що дозволяє раціонально використати люпинове борошно та дивосил і створити комбінований м'ясо-рослинний продукт з підвищеною білковою складовою, токсикологічну безпечність якого доведено в умовах in vivo. Науково обґрунтовано й експериментально підтверджено можливість використання люпинового борошна та дивосилу в технології м’ясних посічених напівфабрикатів; проведено моделювання за амінокислотним складом та розроблено рецептури м'ясних посічених напівфабрикатів із використанням люпинового борошна та дивосилу; отримано нові відомості щодо впливу комбінування тваринної і 5-, 10- та 15-відсоткової рослинної сировини на можливість підвищення харчової та біологічної цінності, безпечності та якості м'ясних посічених напівфабрикатів. Установлено, що для отримання оптимальних функціонально-технологічних, сенсорних характеристик доцільно використовувати гідратоване люпинове борошно із заміною 10 % яловичого м’яса та дивосилу із заміною 50 % перцю чорного. Розроблено і затверджено нормативну документацію на котлети з рослинною сировиною. Здійснено впровадження удосконаленої технології у підприємства ресторанного господарства та в освітній процес. Соціально-економічний ефект від впровадження наукової розробки полягає у збільшенні доступності м’ясних посічених напівфабрикатів для споживачів та зменшенні відпускної ціни на котлети "Особливі" на 3,3 %, "Ніжні" – 6,9 %, "Любительські" – 10,2 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського