Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Л951.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Слинько В. Г. 
Перспективи використання козиного молока у харчуванні / В. Г. Слинько, О. Г. Мороз, О. В. Свирид // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 4. - С. 104-105. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено питання харчової цінності козиного молока та виокремлено найбільш перспективні напрями використання цього продукту у харчовій промисловості. Встановлено, що козине молоко має вищі якісно-кількісні показники. Саме воно найбільш подібне до жіночого молока, що зменшуе затрати на гуманізацію. При цьому зростає рівень рентабельності виробництва продуктів дитячого харчування у такий спосіб. Враховуючи особливості козиного молока, поряд із традиційним виготовленням сиру, найоптимальніше його використовувати для виробництва дієтичних продуктів та дитячого харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П662-64 + Л951.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Капралюк О. В. 
Продуктивність, ефективність виробництва та якість молока кіз за різних типів доїльних установок : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / О. В. Капралюк; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 18 c. - укp.

Проведено оцінку молочної продуктивності кіз залежно від строків окоту. Досліджено склад молока впродовж лактації та сезону окоту, форми та розмірні характеристики вимені та дійок кіз зааненської породи, латентний період молоковіддачі, якість роботи різних типів доїльних установок. Вивчено амінокислотний склад і вміст летких жирних кислот у молоці кіз різних порід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л951.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ладика Л. М. 
Фізико-хімічний склад козячoго молока за умов проведення моніторингових досліджень його якості на Сході України / Л. М. Ладика, С. О. Шаповалов, Т. І. Фотіна, О. В. Кисельов, В. О. Калашніков, Т. М. Рижкова // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 27-33. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П662-64 + Л951.2-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Фотіна Т. І. 
Фізико-хімічний склад козиного і овечого молока залежно від висоти випасання тварин / Т. І. Фотіна, Н. М. Зажарська // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 4. - С. 106-112. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л951.1-101 + Л951.2-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Popovici C. 
InoBioProd: innovation challenges and scientific perspectives = ІноБіоПрод: інноваційний виклик і наукові перспективи / C. Popovici, V. Caragia, A. Cartasev, O. Migaltiev, G. Coev, R. Golubi, N. Bogdan, I. Grumeza // Ukr. Food J.. - 2017. - 6, № 2. - С. 379-390. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

ІноБіоПрод (Інноваційно харчовий продукт з козиного молока з підвищеними біологічними властивостями) є незалежним проектом молодих вчених, галузь "Біотехнолії", грант N 16.80012.51.23А. Відходи та продукти переробки сільськогосподарської продукції використовуються як джерело біологічно активних сполук (БАС). У той же час основними об'єктами дослідження є козине молоко, місцеві штами молочнокислих бактерій (МКБ) і кисломолочних продуктів (КМП) із підвищеними біологічними властивостями. Проект передбачає застосування стандартних та інноваційних методів і процесів. Наукові результати, зокрема очікувані технології, є абсолютно інноваційними для Республіки Молдова і знаходяться в межах реконструкції політики ЮНІСЕФ для харчових продуктів і харчування. ІноБіоПрод робить свій внесок у розвиток досліджень у галузі біотехнологій, харчової хімії та мікробіології, пропонує високий потенціал застосування: інноваційні методи виробництва БАС із місцевих харчових джерел; хімічний склад і функціональні властивості БАС; характеристика козиного молока, виділення та ідентифікація МКБ із самоквасних КМП; науково обгрунтовані рецептури та процеси виробництва КМП із козиної молочної продукції та науково-технічна розробка методів оцінки термінів придатності КМП. Особливу увагу ІноБіоПрод приділяє виконанню дипломних, магістерських і дисертаційних робіт, публікації наукових результатів на національному та міжнародному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л951.2 + Л987-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Cusmenco T. 
Quality characteristics and antioxidant activity of goat milk yogurt with fruits = Якісні характеристики та антиоксидантна активність йогурту з козячого молока і фруктів / T. Cusmenco, V. Bulgaru // Ukr. Food J.. - 2020. - 9, № 1. - С. 86-98. - Бібліогр.: 64 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л951.2 + Л955.17-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Cusmenco T. 
Quality characteristics and antioxidant activity of goat milk yogurt with fruits = Якісні характеристики та антиоксидантна активність йогурту з козячого молока і фруктів / T. Cusmenco, V. Bulgaru // Ukr. Food J.. - 2020. - 9, № 1. - С. 86-98. - Бібліогр.: 64 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л951.2 + Л955.17-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Soloshenko K. I. 
Polyfunctional properties of goat colostrum proteins and their use = Поліфункціональні властивості білків козиного молозива та їх використання : (a rev.) / K. I. Soloshenko, I. V. Lych, I. M. Voloshyna, L. V. Shkotova // Biopolymers and Cell. - 2020. - 36, № 3. - С. 197-209. - Бібліогр.: 50 назв. - англ.

В огляді наведено склад козиного молозива, антимікробні, імуномоделювальні та антиоксидантні властивості біологічно активних білків молозива кіз, а також розглянуто перспективи їх застосовування у медицині. Завдяки наявності комплексу біологічно активних білків, таких як лактоферин, лізоцим, лактопероксидаза, імуноглобуліни, тощо, козине молозиво сприяє підвищенню стійкості організму до інфекційних захворювань, зміцненню імунної системи, має антибактеріальну активність проти широкого спектра мікроорганізмів, володіє антиоксидантною дією, тим самим запобігаючи або затримуючи хронічні захворювання, пов'язані з окиснювальним стресом. Крім цього, біоактивні білки молозива кіз демонструють протипухлинну активність, антиатерогенні властивості, здатність знижувати артеріальний тиск і виявляють ефективність у лікуванні ревматоїдного артриту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.71 + Л951.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Voloshyna I. M. 
Practical use of goat milk and colostrum = Практичне використання козиного молока та молозива : (a rev.) / I. M. Voloshyna, K. I. Soloshenko, I. V. Lych, L. V. Shkotova // Biotechnologia Acta. - 2021. - 14, № 5. - С. 38-48. - Бібліогр.: 51 назв. - англ.

В огляді наведено інформацію стосовно протеїнового та амінокислотного складу козиного молозива та молока та проаналізовано властивості компонентів молозива та молока кіз. Показано перспективи застосовування козиного молока та молозива у харчовій та косметичній промисловості та доцільність використання козиного молока для дитячого вигодовування. Функціональні харчові продукти з козиного молока проявляють антиоксидантні, протизапальні, кардіопротекторні, антигіпертензивні та антиатерогенні властивості в організмі людини. Косметичні засоби на основі козиного молока є дуже корисними для підтримання здорового вигляду шкіри та проявляють ефективність у лікуванні різних захворювань шкіри. Дитячі суміші на основі козиного молока забезпечують комфортне травлення немовлят та є кращими у засвоюванні протенів, жирів та інших поживних речовин у порівнянні із сумішами з коров'ячого молока.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л951.2 + Л977 + Л686.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Кравченко О. І. 
Загальносвітові тенденції розвитку галузі козівництва та основні фактори формування якості козячого молока / О. І. Кравченко, Ю. В. Карбан, С. О. Усенко, О. О. Васильєва, В. Г. Слинько, В. М. Юхно // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 3. - С. 142-149. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Мета досліджень - дослідити сучасний стан виробництва козиного молока в Україні і світі та окреслити основні фактори, зокрема генетичні, що обумовлюють його якість та, відповідно, якість сиру. Встановлено, що загальносвітові тенденції розвитку козівництва свідчать про зростання ролі цієї галузі у харчуванні населення. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) спостерігається стабільне зростання як чисельності поголів'я, так і валового виробництва козиного молока. Згідно з проведеними дослідженнями з 2015 по 2019 рр. чисельність поголів'я молочних кіз у світі зросла на 6,8 % - до понад 215 мільйонів голів. Стабільне зростання поголів'я відбувалось у країнах Європи (+ 30,0 %) та Африки (+ 10,3 %). Найбільша чисельність молочних кіз утримувалась 2019 р/ у країнах Азії (50,8 %) та Африки (40,0 %). Валове виробництво козячого молока у світі з 2015 по 2019 рр. зросло на 4,9 %. В Україні до цього часу ситуація в молочному козівництві суттєво відрізняється від загальносвітових тенденцій - за досліджуваний період поголів'я кіз зменшилось на 6,8 %, валове виробництво молока знизилось на 14,5 %. Представлено аналітичний матеріал залежності хімічного складу козячого молока від генотипових та паратипових факторів, таких як: порода, вік, сезон окоту, стадії лактації, тривалість сухостійного періоду та вагітності, годівля, умови утримання, вплив навколишнього середовища (температура, вологість), маси тіла та ін. Зазначено, що європейські породи молочних кіз, як правило, мають набагато більший потенціал для виробництва молока, ніж аборигенні породи, які не піддавались селекційним змінам. Водночас багато корінних порід кіз мають більш високий вміст сухих речовин у молоці та більш пристосовані до місцевих умов утримання і годівлі, особливо в умовах змін клімату. Прогнозується зростання світового попиту на молочні продукти з козиного молока, оскільки споживачі стають більш вимогливими до якості продуктів тваринного походження, які мають важливе значення у щоденному раціоні людини завдяки оптимальному вмісту макро- та мікронутриєнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П662--64 + У532.525.00-451.51 + Л951.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рижкова Т. М. 
Розробка наукових основ ефективного використання козиного молока у біотехнологіях ферментованих білкових продуктів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 03.00.20 / Т. М. Рижкова; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". - Київ, 2017. - 44 c. - укp.

Розроблено відсутні, до цього часу, інноваційні технології з виробництва ферментованих продуктів із козиного молока: сичужних сирів та сиру кисломолочного. Обґрунтовано вибір оптимальних параметрів процесу їх виробництва, розроблені нормативні документи (ДСТУ та ТУ) на козине молоко, що заготовлюється та на продукти його переробки. Підібрані симбіотичні комбінацій сполучення заквашувальних культур, що зменшують присмак і запах жиро-поту кіз у ферментованих молочних продуктах з козиного молока. Доведено доцільність використання водних розчинів органічних кислот (аскорбінової, лимонної та сумішей із них), що підвищують щільність молочних згустків з козиного молока, попереджають утворення понад нормативних втрат їх складових частин з сироваткою; біопрепаратів "СПХ" в сироварінні для регулювання термінів визрівання козиних сичужних сирів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л951.2 + Л955.3 + Л958.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського