Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Л955.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Жукевич О. М. 
Споживні властивості соусів та паст на сметанній основі : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / О. М. Жукевич; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Увагу приділено удосконаленню споживних властивостей соусів і паст на сметанній основі. Доведено ефективність і доцільність використання дієтичної йодовмісної добавки "Ламідан", рослинної сировини (хріну, гірчиці, волоських горіхів), яєць та аскорбінової кислоти в складі соусів і паст на сметанній основі з метою підвищення їх біологічної цінності. Встановлено підвищення вмісту білків, незамінних амінокислот, ПНЖК, мінеральних речовин, зокрема йоду та селену, аскорбінової кислоти з одночасним зниженням енергетичної цінності продукції за рахунок зменшення вмісту ліпідів і вуглеводів. Удосконалено реологічні властивості харчових емульсійних систем, стійких до синерезису, з високими структурно-механічними характеристиками та одночасним збільшенням кількості зв'заної води в цих системах, що забезпечуються компонентами натуральної сировини: пектиновими речовинами, клітковиною і крохмалем хріну та гірчичного порошку, альгіновими кислотами водорості Laminaria japonica Aresch, а також білковими речовинами та лецитином сметани і яєць. Доведено бактерицидний і фунгіцидний вплив хріну та гірчиці на пригнічення розвитку збудників харчових захворювань, що дозволяє в комплексі з антимікробною дією молочнокислих бактерій гарантувати збереження споживних властивостей соусів і паст на сметанній основі під час зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Белемець Т. О. 
Оптимізація складу купажу натуральних рослинних олій для виробництва молоковмісних продуктів / Т. О. Белемець, Н. М. Ющенко, О. П. Лобок, І. Г. Радзієвська, Т. А. Полонська // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2016. - № 5/11. - С. 4-9. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Обгрунтовано доцільність використання купажу рослинних олій для виробництва молоковмісних продуктів (МВП) збалансованого жирнокислотного складу (ЖКС). Розроблено купаж олій. За допомогою методу газорідинної хроматографії визначено ЖКС сметанного продукту з 50 % заміною молочного жиру купажем. Така заміна надає можливість значно підвищити вміст поліненасичених жирних кислот і максимально призвести ЖКС МВП до рекомендованих дієтологами норм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.12 + Л955.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Однорог М. Р. 
Застосування концентрату сироваткових білків для стабілізації структури сметани / М. Р. Однорог, Г. Є. Поліщук // Харч. пром-сть. - 2018. - № 23. - С. 6-12. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Устименко І. М. 
Наукове обгрунтування складу сметанного продукту / І. М. Устименко, Г. Є. Поліщук // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2019. - 25, № 2. - С. 267-275. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Науково обгрунтовано склад нового виду сметанного продукту (СП) підвищеної якості. Продукт сметанний передбачено нормалізувати харчовими емульсіями жирністю від 30 до 50 % на основі замінника молочного жиру, що не містить у своєму складі шкідливих для організму трансізомерів жирних кислот. Харчові емульсії з середнім діаметром жирових кульок не більше 2 мкм та стійкістю 100 % одержували за допомогою гомогенізатора-диспергатора клапанного типу. Для стабілізації жирової фази харчових емульсій застосовували емульгувальний комплекс (казеїнат натрію + ефіри полігліцирину та вищих жирних кислот). Науково доведено, що для нормалізації СП з масовою часткою жиру 10 % можна застосовувати харчові емульсії жирністю від 30 до 50 %. У той же час діапазон вмісту жиру в харчових емульсіях у складі продукту сметанного з масовою часткою жиру від 15 до 20 % має бути звужений до 40 - 50 % для забезпечення високої ефективності процесу зброджування лактози та утворення щільного білкового згустка. Встановлено, що з підвищенням масової частки жиру у СП понад 20 % спостерігається погіршення органолептичних показників, зокрема продукт втрачає в'язкість, стає рідким, неоднорідним за консистенцією з утворенням агломератів жирових кульок. Новий вид СП відрізняється високими органолептичними та фізико-хімічними показниками. Розроблено базові рецептури нового виду СП з масовою часткою жиру від 10 до 20 %, які рекомендовано до широкого впровадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського