Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Л962.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Пасічний В. М. 
Розробка стабілізаційних систем для фаршевих емульсій / В. М. Пасічний, П. М. Сабадаш // Харч. пром-сть. - 2008. - № 6. - С. 22-25. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати дослідження в'язкості розчинів карагенанів, камеді ксантану, ріжкового дерева, тари та гуару за умов їх спільного використання, а також разом із кухонною сіллю, хлоридом калію та кальцію, сумішами фосфатів і лимонної кислоти. Виявлено вплив їх на функціонально-технологічні показники фаршевих емульсій для консервного виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л962.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Головко Т. М. 
Формування якості паштетів з використанням напівфабрикату кісткового харчового та еламіну : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / Т. М. Головко; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2010. - 19 c. - укp.

Обгрунтовано формування якості паштетної продукції (ПП) з використанням напівфабрикату кісткового харчового (НКХ) та еламіну, рецептуру нових видів паштетів. Доведено, що використання домішок не змінює традиційну технологію виготовлення паштетів. Визначено вплив НКХ та еламіну на органолептичні, волого- та жироутримувальні, структурно-механічні, мікроструктурні характеристики, стійкість емульсії паштетів. Досліджено зміну показників якості ПП протягом всього терміну зберігання. Встановлено загальний хімічний, аміно- та жирнокислотний склад розробленої продукції з підвищеним вмістом біоорганічних сполук кальцію та йоду. Доведено виражені радіозахисні властивості розробленої ПП на підгрунті дослідів на лабораторних тваринах. Визначено позитивний вплив еламіну на процеси засвоєнння кальцію НКХ. Проведено інтегральну оцінку якості розробленої продукції, яка характеризується кращими споживчими характеристиками та економічною ефективністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л962.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Османова Ю. В. 
Технологія напівфабрикату з топінамбуру і цикорію та паштетів з його використанням : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / Ю. В. Османова; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. - Донецьк, 2012. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано доцільність використання у технологіях паштетів печінкових напівфабрикату з топінамбуру та цикорію. Визначено технологічні параметри одержання напівфабрикату з топінамбуру та цикорію з заданими функціонально-технологічними властивостями, що дозволить використовувати його у технологіях паштетів печінкових. Встановлено позитивний вплив напівфабрикату з топінамбуру та цикорію на покращання вологозатримувальної, вологозв'язувальної й емульгувальної здатності та стабілізації системи паштетних печінкових мас. Розроблено технології й асортимент паштетів печінкових з використанням напівфабрикату з топінамбуру та цикорію, визначено їх харчову та біологічну цінність, обгрунтовано умови та терміни зберігання. Розроблено нормативну та технологічну документацію, здійснено впровадження нових технологій паштетів печінкових на підприємствах м'ясопереробної промисловості та ресторанного господарства, розраховано економічний ефект від впровадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л962.6 + Л994

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вербицький С. Б. 
Визначення параметрів процесу тонкого подрібнення м'ясної сировини / С. Б. Вербицький // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 8. - С. 64-67. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Визначено температурні параметри та енергетичні витрати під час тонкого подрібнення характерних видів м'ясної сировини, яку використовують у процесі виробництва паштетів. Проаналізовано процес тонкого подрібнення м'ясної сировини за умов використання різальних органів різних типів з метою оптимізації спеціалізованого технологічного обладнання.

Определены температурные параметры и энергетические затраты при тонком измельчении характерных видов мясного сырья, используемого при производстве паштетов. Проанализирован процесс тонкого измельчения мясного сырья при использовании режущих органов разных типов с целью оптимизации специализированного технологического оборудования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л962.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Величко В. О. 
Застосування оптимального режиму стерилізації консервованих паштетів із м'яса індиків - отримання безпечного, смачного продукту з високою харчовою цінністю : (огляд) / В. О. Величко, Л. І. Фляк, В. М. Куций // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 260-264. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Харчування - один із найважливіших факторів, що визначає здоров'я людини. До пріоритетних напрямків науки про харчування відносять: організацію раціонального збалансованого харчування; профілактику елементарних захворювань, пов'язаних із дефіцитом білка, мікроелементів, інших незамінних факторів харчування; подальший розвиток і зміцнення системи контролю та нагляду за якістю і безпекою продовольчої сировини та харчових продуктів. Раціональне харчування у системі забезпечення здоров'я населення країни - це найважливіший важіль, що забезпечує підтримку працездатності та творчого і культурного потенціалу нації. Державна політика в галузі здорового харчування базується на заходах, що забезпечують задоволення потреб різних категорій населення в раціональному харчуванні з врахуванням традицій, звичок та економічного становища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л962.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Kotliar Ye. 
Development of sanitary-safe poultry paste products with balanced fatty acid and vitamin composition / Ye. Kotliar, O. Topchiy, L. Pylypenko, I. Pylypenko, E. Sevastyanova // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 3/11. - С. 61-70. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Розроблено 10 оригінальних рецептур м'ясних паштетів, збагачених біологічно активними компонентами за рахунок використання вітамінізованих купажованих рослинних олій і білково-жирових емульсій на їх основі для загального та спеціального харчування. Створено нові купажі рослинних олій, визначено їх жирнокислотний склад і вміст в них жиророзчинних вітамінів. Здійснено прискорений контроль нової продукції на наявність термостійких спороутворювальних бактерій із використанням сучасних молекулярно-генетичних досліджень (полімеразно ланцюгова реакція). Доведено доцільність впровадження нових безпечних м'ясних паштетів у виробництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л962.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гриньова Д. В. 
Паштет з м'ясом перепела з антиоксидантними властивостями / Д. В. Гриньова, Н. В. Болгова // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2018. - Вип. 18, т. 1. - С. 269-273. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вітамін Е є природним антиоксидантом і сприяє подовженню термінів зберігання продуктів харчування. Заміна м'яса курки на м'ясо перепела у паштеті надає можливість збагатити продукт вітаміном Е, покращити функціонально-технологічні властивості фаршевих систем, підвищити харчову цінність продукту. М'ясо перепела надає паштету антиоксидантних властивостей і подовжує його термін зберігання до п'яти діб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л962.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Москалюк О. Є. 
Аналіз жирнокислотного складу м'ясних паштетів / О. Є. Москалюк, І. Г. Радзієвська, О. І. Гащук, Л. В. Пешук // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 5. - С. 195-201. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень жирнокислотного складу та кінетики окиснення жиру в процесі зберігання розроблених паштетів з використанням грибної сировини та фітокомплексу пророщених зерен злакових культур. За допомогою методу хроматографії високороздільної здатності встановлено їх груповий жирнокислотний склад і доведено, що вміст жирних кислот у транс-формі є незначний і не перевищує їх фонового рівня для всіх досліджуваних зразків м'ясних паштетів. Встановлено, що вміст мононенасичених кислот у розроблених паштетах становить близько 35 %, а насичених - лише 23 % в усіх досліджуваних зразках. Аналізуючи вміст ПНЖК, слід відмітити їх стабільно високий вміст в усіх чотирьох рецептурах незалежно від виду внесених компонентів. Проте рецептура з грибною сировиною відрізняється найвищим загальним вмістом ПНЖК - 41,92 % та одночасно найвищим вмістом есенціальної ліноленової кислоти - 1,55 %. Для вивчення термінів зберігання розроблених м'ясних паштетів і перевірки їх стабільності досліджували окиснення їх ліпідної фракції. Встановлено, що паштети, виготовлені з використанням грибної сировини та фітокомплексу пророщених зерен, володіють як більшою оксистабільностю, так і комерційно прийнятними термінами придатності готової продукції. Результати дослідження підтверджують можливість використання грибної сировини та фітокомплексу пророщених зерен у виробництві паштетів оздоровчо-профілактичного призначення. Отже, створення збалансованих рецептур м'ясних паштетів підвищеної харчової цінності з поліпшеним жирнокислотним складом можна розглядати як важливий напрям у сучасному харчуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л962.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Котляр Є. О. 
Удосконалення технології м'ясних паштетів, збалансованих за жирнокислотним та вітамінним складом : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.04 / Є. О. Котляр; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса, 2016. - 23 c. - укp.

Створено збалансовані рецептури м'ясних паштетів підвищеної харчової цінності з поліпшеним жирнокислотним складом і збагачених жиророзчинними вітамінами. Одержано комплекс даних щодо характеристики харчової та біологічної цінності розроблених купажів рослинних олій, білково-жирових емульсій та рецептур м'ясних паштетів. Обгрунтовано доцільність застосування вітамінізованих купажованих рослинних олій для створення білково-жирових емульсій, які стабілізують та удосконалюють якісні показники продукту. Розроблено дво- та трикомпонентні купажі рослинних олій, збагачені токоферолом і 3-каротином та рецептури м'ясних паштетів для адекватного харчування. Визначено медико-біологічну цінність розроблених м'ясних паштетів. Впроваджено розроблені технології у виробництво та розраховано їх економічну ефективність. Розроблено проекти ТУ на нові види продуктів - вітамінізовані купажовані рослинні олії та м'ясні паштети. Пріоритетність досліджень підтверджено 7 патентами України на корисну модель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л962.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Москалюк О. Є. 
Математико-статистична оцінка досліджених показників інноваційних м'ясних паштетів / О. Є. Москалюк, О. І. Гащук, Н. М. Бреус // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 3. - С. 205-213. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Сенсорні (органолептичні) експертні методи є досить поширеним засобом отримання інформації про якість харчової сировини та готової продукції. До цього методу оцінювання вдаються при неможливості або недоцільності з конкретних причин використовувати технічні засоби. При належній організації та правильному використанні методів органолептичного аналізу отримані результати вважаються рівноцінними результатами вимірювань. Результати органолептичного та сенсорного аналізу харчових продуктів можуть бути виражені кількісно за допомогою чисел, сукупність яких об'єднують у бальну шкалу, в якій оцінки властивостей продуктів представлені в заданому діапазоні якості. Метод бальної оцінки надає змогу встановити рівень часткової або загальної якості продукту. Бальний метод передбачає використання як логічного, так і математичного аналізу та систематизує різноманіття відчуттів. Описано методику статистичної обробки даних багатофакторного експерименту при дослідженні технологічних процесів із метою підтвердження функціонально-технологічних показників розроблених дванадцяти рецептур паштетів із використанням рослинних компонентів. Статистична оцінка експериментальних даних досліджуваних параметрів вмісту вологи, ВЗЗ, пластичності, виходу та вмісту жиру від кількості м'ясної сировини, печінки та фітокомплексу "CHOICE" в плані ПФЕ 23 підтвердила, що рецептура розробленого м'ясного паштету з використанням гідратованого фітокомплексу злакових культур у кількості 15 % відповідає оптимальним функціонально-технологічним показникам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л962.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського