Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (85)
Пошуковий запит: (<.>U=Л991.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Перцевой Ф. В. 
Производство желейной и взбивной продукции с использованием модификаторов : Моногр. / Ф. В. Перцевой, А. Л. Фощан, Ю. А. Савгира, О. А. Гринченко, П. П. Пивоваров, А. И. Дорошенко. - Д. : Пороги, 2003. - 204 c. - Библиогр.: 192 назв. - рус.

Освещены новые технологические процессы производства кондитерских, взбивных и желейных изделий на основе использования натрий-карбоксиметилцеллюлозы и других модифицирующих добавок. Приведены результаты научных исследований влияния добавок на физико-химические и технологические параметры пищевых систем, полуфабрикатов и готовых изделий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л86-3 + Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА642886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Юрченко С. Л. 
Розробка технології багатофункціональних напівфабрикатів для виробництва солодких страв з пінною структурою : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / С. Л. Юрченко; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. - Х., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню і розробці технології багатофункціональних напівфабрикатів високого ступеня готовності у вигляді сухих сумішей. В основу технології покладено сумісне сушіння рецептурних компонентів з метилцелюлозою у заданих співвідношеннях, що визначає поліфункціональне призначення напівфабрикату. Одержано комплекс даних про харчову цінність і технологічні властивості напівфабрикатів та готової продукції. Обгрунтовано та розроблено технології нових збивних солодких страв на основі напівфабрикатів. Здійснено впровадження запропонованих розробок у галузь громадського харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.5 + Л994

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мостова Л. М. 
Технологія десертної продукції емульсійного типу з використанням стабілізаційних систем на основі крохмалю : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Л. М. Мостова; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. - Х., 2001. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316550 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Пивоваров Є. П. 
Технологія драглеподібної десертної продукції з використанням систем крохмаль - функціональний полісахарид : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Є. П. Пивоваров; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2003. - 18 c. - укp.

Обгрунтовано технологію одержання систем крохмаль - функціональний полісахарид (ФП), визначено їх фізико-хімічні, структурно-механічні та функціонально-технологічні властивості. Доведено високу стабільність систем крохмаль - ФП щодо виділення рідкої фази (синерезису), що дозволяє використовувати ці системи у складі продукції з пролонгованими термінами зберігання. Розроблено та обгрунтовано технологію желейного термостабільного наповнювача (ЖТН) на основі систем крохмаль - ФП та желе з використанням ЖТН. Досліджено комплекс споживчих та технологічних властивостей желе, визначено їх харчову цінність, обгрунтовано умови та термін зберігання розробленої продукції. Розроблено та затверджено нормативну документацію, здійснено впровадження нової технології на підприємствах харчування, розраховано економічний ефект від впровадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Нєміріч О. В. 
Технологія жировміщуючих кондитерських виробів підвищеної харчової цінності для лікувально-профілактичного харчування : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.16 / О. В. Нєміріч; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. - Х., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню і розробці технології жировміщуючих кондитерських виробів з використанням нової біологічно активної добавки - сухого харчового концентрату з модифікованої оксидом вуглецю крові забійних тварин - СХКК - в комплексі з нетрадиційною рослинною сировиною - пластівцями пшеничних зародків, порошками гарбуза та моркви, що дозволило спрямовано збагатити вироби гемовим залізом, яке легко засвоюється організмом, та комплексом вітамінів-антиоксидантів. Одержано комплекс даних про харчову та біологічну цінність десертів, закономірності процесів перекисного окислення ліпідів і стабільності функціонально-технологічних характеристик СХКК при зберіганні виробів. Здійснено впровадження виробничих партій десертів у раціон харчування дітей з регіону з підвищеною іонізуючою радіацією. Клініко-лабораторними дослідженнями обгрунтовано лікувально-профілактичну ефективність нових виробів як протианемічного, імуностимулюючого та антиоксидантного чинника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.5-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ветров В. М. 
Технологія молочно-білкових напівфабрикатів зі сколотин для виробництва структурованої десертної продукції : автореф. дис... канд. техн. наук / В. М. Ветров; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського. - Донецьк, 2007. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л959 + Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Васильєва О. О. 
Технологія напівфабрикату на основі топінамбура для солодких збивних страв : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.16 / О. О. Васильєва; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2005. - 18 c. - укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технологію напівфабрикату на основі топінамбура для солодких збивних страв. Проаналізовано вітчизняну та зарубіжну літературу з проблеми пошуку можливості використання рослинної сировини за умов виробництва напівфабрикату для цих страв. Розглянуто сучасний стан вивчення властивостей, складу та напрямів використання топінамбура у технологіях кулінарної продукції. Обгрунтовано доцільність використання напівфабрикату на основі топінамбура у технологіях солодких збивних страв з пінною структурою підвищеної харчової цінності. Установлено закономірності процесу кислотного гідролізу поліфруктантів топінамбура за присутності кизилу з нагромадженням фруктози. Вивчено поверхневу активність біополімерів у складі рослинної сировини. Розроблено рецептурні композиції та технологічні режими виробництва солодких страв на основі напівфабрикату. За результатами експериментальних досліджень вивчено комплекс їх якісних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1 + Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Золотухіна І. В. 
Технологія напівфабрикатів на основі сколотин для виробництва збитої десертної продукції : Автореф. дис... канд. техн. наук / І. В. Золотухіна; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2006. - 18 c. - укp.

Здійснено наукове обгрунтування та розроблено технологію виробництва напівфабрикатів на основі сколотин та їх ультрафільтраційного (УФ) концентрату для одержання збитої десертної продукції з підвищеною біологічною цінністю. Досліджено функціонально-технологічні властивості сколотин та їх УФ-концентратів. Показано, що вони мають необхідні властивості для використання у виробництві збитої десертної продукції підприємствами ресторанного господарства. Визначено харчову цінність даних напівфабрикатів, установлено комплексний показник їх якості. Здійснено впровадження нових технологій на підприємствах агропромислового комплексу та підприємствах ресторанного господарства України. Наведено дані економічної ефективності впровадження нових напівфабрикатів у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л994 + Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Расулов Р. А. 
Технологія солодких страв з окарою : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.16 / Р. А. Расулов; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2004. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу вітчизняної та зарубіжної літератури визначено сучасний стан вивчення властивостей, складу і напрямів використання окари у технологіях кулінарної продукції. Обгрунтовано доцільність використання окари в технологіях солодких страв підвищеної харчової цінності. Досліджено властивості та хімічний склад окари, установлено технологічні шляхи оптимізації її структури. Розроблено технологію волого-термічної обробки окари та виробництва напівфабрикату з неї для приготування солодких страв. Запропоновано рецептурні композиції та технологічні режими виробництва таких страв. Визначено оптимальний його вміст та вивчено комплекс якісних характеристик нових видів страв. За результатами медико-біологічних досліджень установлено наявність радіопротекторної дії страв, виготовлених з використанням даного напівфабрикату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шевченко О. В. 
Технологія солодких страв і соусів із вітапектином та фітосорбентом : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / О. В. Шевченко; Київ. нац. торгов.-екон. ун-т. - К., 2002. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.3 + Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319182 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Євлаш В. В. 
Технологія сухого харчового концентрату на основі крові забійних тварин та його використання у виробництві солодких збивних виробів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.16 / В. В. Євлаш; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. - Х., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню і розробці технології нової харчової добавки - сухого харчового концентрату із крові забійних тварин, модифікованої оксидом вуглецю. В основу технології покладено новий принцип виробництва продуктів із крові - з використанням заданого співвідношення форм гемоглобіну, що містить залізо у двох- і трьохвалентному стані, що визначає поліфункціональне призначення концентрату, як джерела гемового заліза, яке легко засвоюється, та харчового коричневого барвника. Одержано комплекс даних про харчову та біологічну цінність, показники безпеки та функціонально-технологічні властивості концентрату. Обгрунтовані та розроблені технології нових збивних солодких виробів з використанням концентрату із крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л929.2 + Л991.5-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Коваленко А. О. 
Технологія десертів з використанням стабілізаційних систем на основі крохмалю : монографія / А. О. Коваленко, П. П. Пивоваров, О. О. Гринченко, Л. М. Мостова, Ю. Г. Абсалямов, О. П. Неклеса; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2010. - 134 c. - Бібліогр.: 159 назв - укp.

Висвітлено сучасні тенденції використання модифікованих крохмалів у технології харчових продуктів. Наведено результати експериментальних досліджень структурно-механічних властивостей крохмальних клейстерів, продуктів їх гідролізу, систем крохмальний клейстер - гідролізат. Доведено доцільність використання стабілізаційних систем на основі крохмалю та продуктів його модифікації в технології десертів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА736128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дзюндзя О. В. 
Технологія солодких страв та соусів з використанням субтропічної сировини : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / О. В. Дзюндзя; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2011. - 21 c. - укp.

Розроблено загальні принципи створення солодких страв і соусів функціонального призначення, харчових порошків і сухофруктів з хурми. Вивчено фізико-хімічні та технологічні властивості порошків з хурми, їх реологічні властивості, використання у виробництві солодких страв і соусів. Розроблено технологію солодких страв і соусів з підвищеними показниками споживної цінності. Досліджено якість і безпечність розроблених виробів, проведено комплексне оцінювання якості розроблених виробів та їх конкурентоспроможності. Розроблено та затверджено нормативну документацію, проведено комплекс заходів щодо впровадження запропонованих виробів у закладах ресторанного господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.3-3 + Л991.5-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шешеня С. К. 
Способи збагачення біологічно активними речовинами овочевих компотів і нектарів / С. К. Шешеня, Н. О. Буєвич, Л. Ю. Матенчук // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 3. - С. 72-75. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено вміст таких біологічно активних речовин, як вітамін С, каротиноїди, фенольні сполуки у деяких овочево-фруктових компотах і нектарах та у свіжій сировині, що використано для їх виготовлення. Виявлено фруктові домішки, що сприяють кращому зберіганню біологічно активних речовин у компотах і нектарах. Рекомендовано використовувати для збагачення гарбузово-фруктових компотів вітаміном С, каротиноїдами та фенольними речовинами добавки плодів обліпихи, кизилу, айви японської (хеномелесу), а для збагачення кабачково-фруктових нектарів вітаміном С і фенольними речовинами - добавки плодів порічок, агрусу, вишні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Собко А.  
Технології пудингів для харчування дітей дошкільного віку / А. Собко, С. Пересічна // Товари і ринки. - 2012. - № 2. - С. 98-106. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розроблено технології пудингів із використанням рослинної сировини для харчування дітей дошкільного віку та проаналізовано їх харчову цінність. Обгрунтовано необхідність урахування засвоюваності, синергізму та взаємодії речовин, що входять до складу пудингів, та сучасні потреби зростаючого організму у вітамінах і мінеральних речовинах. Проаналізовано харчову цінність готової продукції та надано рекомендації щодо включення її до раціонів харчування дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.5 + Л996.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Свідло К. 
Технологія десертів геродієтичного призначення / К. Свідло // Товари і ринки. - 2013. - № 2. - С. 184-189. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто проблему проектування технології десертів геродієтичного призначення. Розроблення мусу "Полуничка" проведено з використанням методу математичного багаторівневого моделювання з урахуванням формалізованих вимог до продукції геродієтичного призначення. Досліджено вплив домішок, які вміщують природні геропротектори, на збитість і стабільність пінної структури для обгрунтування раціональних концентрацій їх введення до харчових композицій десертів геродієтичного призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.5 + Л996.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кравченко Н. В. 
Технологія напівфабрикату для солодких страв на основі знежиреного молока та кореня солодки : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / Н. В. Кравченко; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. - Донецьк, 2014. - 20 c. - укp.

Вперше визначено й оптимізовано вплив технологічних факторів, а саме pH середовища та температури, на функціонально-технологічні властивості екстрактів кореня солодки. Доведено підвищення піноутворювальних властивостей знежиреного молока за умови додавання екстракту кореня солодки (ЕКС), що може бути використано в технологіях солодких страв. Обгрунтовано технологічні параметри одержання напівфабрикату на основі знежиреного молока (НЗМ) ЕКС. Теоретично обгрунтовано та досліджено підвищення піноутворювальної здатності та стійкості піни в харчових системах за умови заміни яєчного білка на НЗМЕКС у рецептурах самбуків, кремів, суфле, збитих десертів. Розроблено асортимент солодких страв на основі НЗМЕКС, обгрунтовано та визначено технологічні параметри та режими їх виробництва. Одержано комплекс даних, що характеризує якість страв, розроблених із використанням НЗМЕКС. Доведено, що використання НЗМ та ЕКС у технологіях солодких виробів підвищує їх харчову та біологічну цінність. Вдосконалено режими та параметри екстрагування сапонінів із рослинної сировини; спосіб і параметри сушіння харчових систем на основі знежиреного молока, які дозволяють максимально зберегти смакові властивості та поживні речовини вихідної сировини; технології солодких страв із пінною структурою з використанням НЗМЕКС. Набуло подальшого розвитку наукове обгрунтування технологій солодких страв із пінною структурою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л994 + Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кондратюк Н. В. 
Технологія солодких страв з використанням капсульованих продуктів з пробіотичними мікроорганізмами : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / Н. В. Кондратюк; МОНМС України, Харк. держ. ун-т харч. та торг. - Х., 2012. - 18 c. - укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технологію напівфабрикату "Продукт кисломолочний капсульований з пробіотичними мікроорганізмами" та солодких страв на його основі. Визначено їх споживчі та технологічні властивості, обгрунтовано умови, терміни зберігання. Розроблено і затверджено нормативну та технологічну документацію. Здійснено впровадження нових технологій у закладах ресторанного господарства та підприємствах харчопереробного комплексу. Обгрунтовано спосіб одержання гелеподібних оболонок. Досліджено закономірності формування суміші, що підлягає капсулюванню. Обгрунтовано концентраційний склад та технологічні параметри одержання оболонок та інкапсулянту. Досліджено вплив ферментів шлунково-кишкового тракту на вміст та оболонку капсул.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.5 + Л994

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Корзун В. 
Технологія фруктово-ягідних десертів із підвищеним вмістом мікроелементів / В. Корзун, І. Антонюк // Товари і ринки. - 2013. - № 1. - С. 53-62. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розроблено технологію фруктово-ягідних десертів підвищеної біологічної цінності з використанням продуктів перероблення морських водоростей (ламінарії та цистозіри). Досліджено вміст есенційних мікроелементів (йоду, селену, феруму, цинку, купруму) у розроблених десертах. Доведено, що такі фруктово-ягідні десерти доцільно включати до раціонів харчування населення з метою профілактики мікроелементозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Горальчук А. Б. 
Технологія десертів молочних із використанням карагінанів : монографія / А. Б. Горальчук, Н. Г. Гринченко, О. П. Неклеса, Т. В. Трощий, Г. О. Сабадош; Харків. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Харків, 2013. - 121 c. - Бібліогр.: с. 108-121 - укp.

Узагальнено дані щодо сучасних тенденцій використання карагінанів у технології молочних десертів. Надано результати експериментальних досліджень структурно-механічних властивостей казеїнат-кальцій-карагінанових комплексів. Доведено доцільність використання карагінанів у технології молочних десертів, зокрема, капа-карагінату в технології гелеподібної десертної продукції, йота-карагінату в технології піноподібної десертної продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА784028 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського