Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Л991.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Вєтров Д. І. 
Удосконалення технології водопідготовки для приготування напоїв з чайної сировини : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / Д. І. Вєтров; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2013. - 19 c. - укp.

Вперше встановлено залежності між концентрацією у технологічній воді заліза загального, міді, солей загальної жорсткості, сухого залишку, хлору залишкового вільного та показника перманганатної окиснюваності й органолептичними показниками напоїв з чайної сировини; між концентрацією у технологічній воді заліза загального, міді, сухого залишку, хлору залишкового вільного та загальним вмістом поліфенольних речовин у напоях з чайної сировини; між концентрацією у технологічній воді хлору залишкового вільного та вмістом вітаміну С і кофеїну у напоях. Одержано регресійні рівняння, що описують ці залежності. Встановлено залежності між зазначеними вище показниками якості технологічної води та умовами експлуатації (температурою, тиском та витратами води) сорбційних фільтрів (на основі гранульованого та пресованого активованого вугілля зі шкарлупи кокосу) та комбінованих фільтрів (крім активованого вугілля містять матеріали для знезалізнення та пом’якшення води). Узагальнення досліджень подано у вигляді регресійних рівнянь, розроблено математичну модель та критерій оптимізації процесу кондиціювання технологічної води у фільтрі із комбінованим картриджем, які дозволяють визначати раціональні (з точки зору якості напоїв) технологічні режими проведення означеного процесу в залежності від якості вихідної води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.6-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Малюк Л. П. 
Технологія напоїв : навч. посіб. / Л. П. Малюк, Т. П. Кононенко, Н. В. Полстяна, Л. М. Варипаєва. - Харків : Харків. держ. ун-т харчування та торгівлі, 2014. - 207 c. - Бібліогр.: с. 201-202 - укp.

Приділено увагу напоям, в основі яких такі компоненти: вода, соки, молоко, алкоголь і багато супутніх компонентів, які здатні утворювати напої зовсім різні за смаковими властивостями та споживчим призначенням. Наведено класифікацію алкгольних і безалкогольних напоїв. Надано характеристику та технологію таких напоїв. Обгрунтовано технологію приготування змішаних напоїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.6 + Л991.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коваленко О. О. 
Вода для чайних напоїв : [монографія] / О. О. Коваленко, Д. І. Вєтров. - Херсон : Грінь Д.С., 2014. - 139 c. - Бібліогр.: с. 129-139 - укp.

Наведено структуру та характеристику ринку функціональних напоїв в Україні та світі. Визначено групу розчинених речовин технологічної води, які здійснюють вплив на якість чайних напоїв, та досліджено ступінь цього впливу. Сформульовано рекомендації щодо хімічного складу води, призначеної для виробництва напоїв з чайної сировини в закладах ресторанного господарства. З'ясовано ефективність кондиціювання водопровідної води до рекомендованого складу за допомогою побутових фільтрів. Розроблено технологічну схему та вивчено технологічні параметри, які дозволяють одержувати воду із рекомендованим складом. Показано, що чайні напої на доочищеній воді мають більший вміст поліфенольних речовин, вітаміну С, кофеїну, а також кращі органолептичні властивості, ніж напої, приготовлені на водопровідній воді без додаткового очищення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л99-38 + Л991.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іванов Є. І. 
Функціональний напій із солодової сировини як замінник натуральної кави / Є. І. Іванов, В. В. Шутюк // Харч. пром-сть. - 2021. - № 29. - С. 42-52. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Об'єкт дослідження - потреби кавового ринку в Україні та світі. Попит на споживання кави та кавових напоїв зростає впродовж останніх десятиліть, ця тенденція буде зберігатись і далі. Обсяги кавового ринку обчислюються мільйонами тонн, проте за такими об'ємами споживання йдуть величезні об'єми відходів без ефективної технології утилізації. Певну частку споживачів становлять люди, які з певних причин не можуть або не хочуть вживати каву, проте шукають аналогічні за органолептичними показниками напої. Теоретично обгрунтовано проведення подальших досліджень з розробки нового типу кавового напою, який може бути представлений удосконаленням класичної технології ячмінної кави за рахунок зміни вихідної сировини. Напій буде мати наближені до кави смако-ароматичні показники та функціональні властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л984.9 + Л991.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Kuzmin O. 
Antioxidant characteristics of tea-herbal compositions = Антиоксидантна характеристика чайно-трав'яних композицій / O. Kuzmin, N. Stukalska, L. Mykhonik, O. Koval, V. Polyovyk, G. Berezova // Ukr. Food J. - 2021. - 10, № 4. - С. 807-827. - Бібліогр.: 822 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського