Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=М130.338$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Шостачук А. М. 
Моделювання та оптимізація технологій НВЧ-сушіння деревини дуба. Ч. 1. Експериментальне дослідження впливу деяких факторів на видалення вологи при НВЧ-сушінні деревини дуба / А. М. Шостачук // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. Техн. науки. - 1999. - № 9. - С. 294-296. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено закономірності видалення вологи при нагріванні деревини токами надвисокої частоти: вплив початкової вологості, розмірів у напрямках вздовж, поперек волокон, сумісний вплив обох напрямків на швидкість видалення вологи для режимів різної інтенсивності. Отримані результати дають підстави для побудови капілярно-пористих моделей деревини дуба, моделювання руху вологи при НВЧ-сушінні деревини дуба.


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.338

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шостачук А. М. 
Напружений стан і руйнування деревини дуба при конвективно-надвисокочастотному сушінні : Автореф. дис... канд. техн. наук : 01.02.04 / А. М. Шостачук; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. - Т., 2003. - 19 c. - укp.

Запропоновано та обгрунтовано вибір одного з показників якості сушіння деревини дуба - сумарної довжини тріщин у поперечному перерізі. Досліджено кінетику появи та розвитку поверхневої тріщини за конвективно-надвисокочастотного сушіння, вплив інтенсивності нагріву та розмірів пиломатеріалів на сумарну довжину тріщин у поперечному перерізі. Виявлено вплив вологості та масштабного фактора на тріщиностійкість деревини та обгрунтовано розташування тріщини під час сушіння. Запропоновано моделі розрахунку внутрішніх напружень залежно від часу сушіння та координати поперечного перерізу для різних ступенів наближення до реальних умов цього процесу. За результатами експериментальних та теоретичних досліджень уточнено технологію високоякісного конвективно-надвисокочастотного сушіння деревини дуба, що враховує розміри пиломатеріалів, інтенсивність нагріву та поточну вологість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.338.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Соколовський І. А. 
Ідентифікація закономірностей технологічних операцій процесу сушіння букових пиломатеріалів : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.07 / І. А. Соколовський; Нац. лісотехн. ун-т України. - Л., 2007. - 19 c. - укp.

Одержано математичні залежності для визначення критеріїв жорсткості й ефективності режимів сушіння. На підставі аналізу теоретичних засад теплової обробки виведено рівняння для визначення температури (або тривалості) початкового нагрівання деревини перед сушінням за градієнтом зміни температури деревини залежно від часу (або температури). Здійснено аналіз режимів сушіння за тепловим потенціалом середовища, виведено універсальну залежність ентальпії від товщини пиломатеріалів та вологості деревини й одержано розрахункове рівняння, яке враховує режимні параметри середовища та характеристику матеріалу за процесу сушіння, що дозволило створити нову структуру режимів.


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.338.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Копинець З. П. 
Розроблення технології сушіння тонких пиломатеріалів з деревини дуба : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.06 / З. П. Копинець; ДВНЗ Нац. лісотехн. ун-т України. - Л., 2011. - 20 c. - укp.

Встановлено закономірності низькотемпературного сушіння пиломатеріалів товщиною 6 - 10 мм з деревини дуба. На основі аналізу теоретичних положень конвективного сушіння та обробки результатів експериментальних даних вперше визначено, що конвективне сушіння тонких пиломатеріалів відбувається без періоду постійної швидкості сушіння. На підставі аналізу результатів експериментальних досліджень одержано значення масообмінних коефіцієнтів сушіння, вологопровідності, вологообміну й уточнено графоаналітичний метод визначення тривалості сушіння тонких пиломатеріалів, що дозволило встановити закономірності процесу сушіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.338.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мосюк М. І. 
Гідродинаміка і тепломасообмін під час сушіння подрібненої "енергетичної" верби в стаціонарному шарі : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / М. І. Мосюк; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2012. - 22 c. - укp.

Досліджено процес фільтраційного сушіння подрібненої "енергетичної" верби в стаціонарному шарі. Наведено методику визначення еквівалентного діаметра каналів між частинками неправильної форми волокнистої будови. На основі теоретичних та експериментальних досліджень гідродинаміки руху теплового агенту крізь пористу структуру шару запропоновано критеріальні залежності, які описують втрати тиску в шарі матеріалу. Одержано критеріальні залежності у вигляді безрозмірних комплексів для визначення коефіцієнтів тепло- та масовіддачі для сухого і волого шару матеріалу. Наведено математичну модель розрахунку коефіцієнта дифузії вологи з частинок циліндричної форми в навколишнє середовище, яка є справедливою в широких межах температур теплового агенту. Наведено економічний розрахунок ефективності використання фільтраційного сушіння та проведено порівняльний аналіз енергетичних затрат з сушінням на установках, які використовують сьогодні в промисловості. Розроблено методику розрахунку основних конструктивних параметрів сушильного агрегату та його принципову схему. Основні результати експериментальних і теоретичних досліджень передано для впровадження у виробництво та у навчальний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.338.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391031 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського